Een kick én een mooi 22 zeeland Zeeuwse steden op virtueel panorama Twaalf fietsen uit Goes reizen naar Panevezys Michael Jacksons dansers geven les Luijendijk geeft lezing over stressbeheersing Open huis bij imkers Kamperland en verder Duurzame Dinsdag en Duurzame Lintjes MKB wil kleinere coupures voor pinners Heinkenszand vol solexen en minibikes Uw bestaande vloer weer als nieuw! R. de Dijcker DEMOTEAM Ruim een jaar oud en in ontwikkeling; demospringgroep Ad dicted to Fly. Die geeft een demonstratie vanaf de Waterjump aan de Brouwersdam 'tijdens het Après Tour Event. Après Tour Event vrijdag 2 juli 2010 door Lilian Dominicus GOES - Vijf Zeeuwse steden zijn sinds gisteren te bezichtigen op een virtuele 360-gradentoersite met dertig toeristische trekpleis ters in Nederland. Het gaat om Goes, Zierikzee, Veere, Vlissingen en Middelburg. Op de site kunnen bezoekers de •rekpleisters van alle kanten bekij ken vanaf hun computer. De ma kers hebben er drie jaar over ge daan om alles te ontwerpen en te fotograferen. Met speciale camera technieken hebben ze bézichtig- waardige plekken rondom gefoto grafeerd, waardoor uiteindelijk een panorama ontstaat. De beel den zijn levensecht en actueel. Zo is in Goes de historische haven te zien met fietsende en wandelende 688888868888888838 GOES mensen. In het Middelburgse Grand Cafe Brooklyn zitten gasten gezellig aan tafeltjes. Het bedrijf site O-Mega verdient op dit moment nog niet aan de si te, maar wil dat in de toekomst wel doen, zegt directeur Olaf Gey- sendorpher. „Er zijn diverse ver- dienmodellen te bedenken", zegt hij. Zo denken ze eraan om bedrij ven die met hun interieur op de si te staan misschien na een jaar of anderhalf een kleine vergoeding te laten betalen. „Of misschien doen we dat niet en laten we ze betalen als ze bovenaan willen staan." Algemene site: www.hollandtoer.nl. Of per stad: www.goestoer.nl, www.zierikzeetoer.nl, www.veere- toer.nl, www.middelburgtoer.nl en www.vlissingentoer.nl. a z-xmmmsmm -f GOES Timor Steffens, Misha Gabriel en Eddie Morales dansten al bij ster ren als Michael en Janet Jackson, Missy Elliot, Justin Timberlake, Ma- riah Carey en Beyoncé. Zondag 4 juli geeft het drietal les bij 'dancewarehouse' Moves in Goes. Daar komen leerlingen op af tot over de Duitse grens, zegt de dansschool. Meer informatie: goes@moves.nl of 0113-226481. KAMPERLAND Een Kamperlandse imker en zes Walcherse bijenhouders doen mee met de landelijke Open Imkerijdag, zaterdag 10 juli. In Kamperland laat Welmoed de Wilde, Eikenlaan 9, haar korven zien. Ook de imke rijen in Poppendamme, Brigdam- me, Kleverskerke, Grijpskerke en in de kustdorpen zijn te bezoeken tussen 10.00 en 17.00 uur. www.bijenhouders.nl GOES Mensen met originele ideeën over duurzaamheid in energie, klimaat en landschap, kunnen die aandra gen voor een prijs van tot 5000 eu ro en een plaats in het 'duurzaam- heidsbegrotingskoffertje' dat op de derde dinsdag in september naar het kabinet gaat. Voordragen voor een Duurzaam Lintje kan ook: ©www.duurzamedinsdag.nl De oud-wethouder van financiën van Sluis, Henk Luijendijk, geeft dinsdag 6 juli een lezing over 'Mindfulness' in de bibliotheek in Goes. Luijendijk, die vorig jaar opstapte in Sluis, drijft al jaren vanuit Aar denburg het bedrijf ïoCoaching in stressbeheersing en persoonlijke begeeleiding in overheids- en be- drijfswezen. De lezing (3,50 euro) begint om 20.00 uur. WEMELDINGE MKB Wemeldinge dringt er bij ban ken op aan om vooral ook kleinere coupures in de geldautomaat te stoppen. „De Rabobank, met de eni ge pinautomaat in het dorp, is met de uitgifte van 5 eurobiljetten ge stopt en geeft vaker 100 euro uit. Dat betekent dat bedrijven vaker naar de bank moeten om te wisse len", verklaart een woordvoerder van de ondernemersvereniging. HEINKENSZAND Tijdens de kermis in Heinkens zand wordt zondag 11 juli de jaar lijkse solexrace en minimotorende- monstratie gehouden. De solexrace verloopt in de categorieën stan daard, snel en ludiek. Het parcours wordt ook uitgeprobeerd door vehi kels die deelnemen aan de Zwarte Cross in de Achterhoek. Bromfiets Oldtimers Liefhebbers uit Zeeland houdt een rondrit. Vanaf 13.30 uur. kristalliseren polijsten schuren Uw vakman voor renovatie, onderhoud en reiniging van alle soorten vloeren Voor een vrijblijvende offerte (0118)634555 (0114)672128 door Esme Soesman Martijn gaat voor de zweefduik, Tijmen heeft zich op de dubbele salto ge stort. Er zijn vele manieren - al dan niet met behulp van BMX-fiets, matje, ski, inline- skate of snowboard - om de Water jump (een bijna 8 meter hoge schans met drie glijbanen) aan de Brouwersdam te bedwingen. Welke zoal, is zondag 4 juli te zien tijdens het Après Tour Event van Zeil- en Surfcentrum Brouwers dam op de Kabbelaarsbank. Demo springgroep Addicted to Fly geeft, met een knipoog naar de die dag voorbijrazende Tour de France, een demonstratie met een 'geel' tintje. Tijmen Kort (Moriaanshoofd) en Martijn van Sinderen (Scharendij- ke) hebben een sterke voorkeur voor de bodyslide. „Op je buik naar beneden en dan een dubbele salto", beschrijft Tijmen zijn favo riet vah dit moment. Martijn vindt het leuk om te zweefduiken: op je buik naar beneden en dan zo lang mogelijk in de lucht proberen te blijven. „Het uitzicht is zo leuk." Rick Jendrusch roemt vooral de mogelijkheid om af te wisselen. „We willen steeds weer nieuwe dingen uitproberen. En dat kan hier goed." Ruim een jaar geleden zag Addic ted to Fly min of meer spontaan het licht. Met het oog op de ope ning van de Waterjump werd door een clubje jongeren (in hoofdzaak jongens en meiden die bij het zeil- en surfcentrum werk(t)en en/of bevriend zijn) wat sprongen ingestudeerd. De de moclub bleef na dat eerste optre den bestaan, kreeg een naam en telt tegenwoordig 12 leden. De meesten zijn rond de 15 jaar. Anna (7) en Tom (8) Jendrusch gelden als de 'mini's'. Sinds dat prille be gin zijn ze zeker gegroeid. Martijn: „We zijn steeds beter in timing. Naast het eigen team zijn er zon dag shows van BMX-rider Bart Ba- zelmans en van skiërs van het Freestyle Holland Team. Tussen de shows door kan ieder een die kan zwemmen (vanaf 6 jaar) meedoen aan een wedstrijd vanaf de bodyslide. Wie maakt de moeilijkste of grappigste sprong na een half uurtje inspringen? Het event, waarvoor de Water jump in geel doek is gepakt, barst los om 14.30 uur. Meer informatie via Zeil- Surfcen trum Brouwersdam www.brouwers- dam.nl of 0111-671480. Die eerste keer deden we alles ren nend achter elkaar." De demospringgroep werkt hard om een paar shows weg te kun nen geven in de zomer. Twee uur per week oefenen de leden in de zaal van gymnastiek- en turnver- Van links naar rechts: Ruben van der Sluijs, Marika Padmos, Tijmen Kort, Rick Jendrusch, Thomas Robschlager, tijn van Sinderen, Iman Padmos en Tinca Pijl. Op de voorgrond de 'mini's' Anna (7) en Tom (8) Jendrusch. -v "TJ fSi I,. I o S 'S n~i MEEST GELEZEN 1. Jumbo in Goes open op zondag. 2. Opspuiten strandjes wordt lastig. 3. Plannen voor luxe strandpaviljoen. ZOMERKRANT Vanaf komende maandag is de zomerkrant er weer! Heeft u een tip? Mail ons dan: zomer@pzc.nl Tips naar: bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Claudia Sondervan GOES - Twaalf Goese fietsen reizen dit weekeinde mee met de bezoe kers uit zusterstad Panevezys naar Litouwen om de mensen daar en thousiast te maken voor het fiet sen. De gebruikte en opgeknapte rijwie len werden gisterochtend overge dragen aan acht leden van een de legatie uit Panevezys door voorzit ter Antoon Andela en secretaris Wil de Koning van de werkgroep Stedenband van Goes. Vanaf de verblijfplaats op camping Scheldeoord in Baarland verkent de delegatie uit Litouwen dezer da gen Goes en omgeving. Zaterdag reizen ze naar huis. De Litouwse pendant van de Goese werkgroep wil een fietsclub oprichten en het gebruik van de fiets promoten. Komend najaar bezoekt een twee de delegatie uit Penvezys Goes met als missie de zorg voor geeste lijk en lichamelijk gehandicapte kinderen. De bezoekers zijn mede werker uit de gezondheidszorg in Litouwen. Zij gaan hun licht opste ken bij instellingen voor deze groe pen kinderen in Zeeland en willen er al werkend mee kennis maken. Met die ervaringen wil de delega tie de zorg in de eigen instellingen in Litouwen verbeteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30