241 zeeland 'Tegenvaller drukt niet op begroting' 'Na het Rijksmuseum Sport-hbo in Goes begint met drie klassen Gemeente Middelburg verliest geschil WEERGALOZE ACTIE-10-DAAGSE Over drieënhalve maand rest van Hotel Britannia niets anders dan puin en een paviljoentje. Het gaat eindelijk écht gebeuren. Eigenaar weekenddiensten vrijdag 2 juli 2010 door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De financiële tegen valler die de gemeente Middelburg deze week, als nawee van de bouw van het stadskantoor, te verwerken kreeg, heeft geen consequenties voor de begroting, zegt wethouder Albert de Vries. De gemeente hield al jaren rekening met de tegenval ler en had hiervoor een bedrag ge reserveerd. „Maar we hadden wel leukere dingen kunnen doen met het geld." De gemeente heeft gisteren 3,1 mil joen euro over moeten maken aan aannemer HBG in Rijswijk (onder deel van BAM in Bunnik), een ge volg van de beslissing van de Raad van Arbitrage voor de Bouw. Na een langlopend geschil over de extra kosten die gemaakt moesten worden na problemen bij de aan leg van de damwand van de par keerkelder bij het stadskantoor, kwam de gemeente als verliezer uit de strijd. Volgens de arbitrage- raad heeft de aannemer geen fou ten gemaakt waarvoor hij aanspra kelijk zou moeten zijn. Middelburg staat niet alleen in haar verlies. De zaak tegen HBG was aangespannen samen met Wa terschap Zeeuwse Eilanden, mede opdrachtgever van de bouw van de parkeerkelder. De gemeente draait met 3,1 miljoen wel op voor het overgrote deel van de kosten. Dat bedrag bestaat voor een deel (2 mil joen) uit de schadepost wegens herstel van de damwand en de ver traging in de werkzaamheden. De overige 1,1 miljoen zijn rente, btw en proceskosten. Het waterschap heeft gisteren 400.000 euro moeten betalen aan HBG. Dat is beduidend minder dan de gemeente, maar die laatste was dan ook formeel opdrachtge ver. Het waterschap participeerde hier voor een kleiner deel in, waar door een verdeelsleutel voor de kosten was gemaakt. De ontwikkeling van het stations gebied begon in maart 2002 met de aanleg van de damwand langs het Kanaal door Walcheren. De werkzaamheden vielen duurder uit omdat de wand ter hoogte van de parkeerkelder naar binnen werd gedrukt. De aannemer legde de schadeclaim van 2 miljoen bij de gemeente. Volgens de aannemer had constructeur ABT in Velp, die in opdracht van de gemeente had gewerkt, fouten gemaakt. De ge meente gaat nu onderzoeken of de kosten (deels) te verhalen zijn op deze constructeur. j Goes, Marconistraat 34, I Telefoon 0113-246080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS >R DE VOORWAARDEN. ACTIES ZIJN NIET GELDIG OP PRUSPAKKERS ACTIE LC door Claudia Sondervan goes - De nieuwe hbo-sportoplei- ding in Goes, Sport- en Bewegings Educatie (SBE), gaat na de zomer vakantie van start met drie klassen eerstejaars. Dat meldt directeur Henk Zielstra. De nieuwe oplei ding is inmiddels geaccrediteerd door het Nederlands-Vlaams Ac creditatie Orgaan in opdracht van het ministerie van OC&W. De ac creditatie is een toetsing of de op leiding voldoet aan de hbo-stan- daard, of er voldoende werk is voor de leerlingen en of de conti SLOOP door Wendy van den Hurk e zou haast gewend zijn ge- I raakt aan het ruïnebeeld van I Britannia, aan de boulevard I van Vlissingen. Maar over pre- J cies een maand gaat echt de beuk erin. Hoewel, er komt geen sloopkogel aan te pas. Met wat ge luk zelfs geen sloophamer. Mwaoh. De sloper doet nergens moeilijk over. Zelfs niet over de diepe, dik ke Duitse commandobunker in de tuin naast 'Brit'. „Gewoon vergrui zen. Vergelijk het maar met een di nosaurus. Hij steekt zijn bek erin en eet alles op. Klaar." Harald Mandemaker van Putman Sloopwerken in Westervoort is zo als het een sloper betaamt. Op 2 augustus begint hij met het karwei waar heel Vlissingen al jaren op wacht. En de jongens van Putman trouwens ook. „Iedereen roept 'mag ik, mag ik'. Het is natuurlijk een prachtige klus, aan de zee. In de zomer nog wel. Op het Rijks museum na, is dit de mooiste klus die we ooit hebben gehad." Eerst moet de aannemer restjes as best weghalen. Met name in de kit tussen de kozijnen zit nog wat. Rond 16 juli moet dat klaar zijn. Een dag later wordt het vermaarde boulevardhotel leeggehaald: sani tair en betimmering eruit. Dan vol gen de bungalow en de garage. Om plaats te maken voor de 120-tons rupskraan met een arm van veertig meter, die de hoog bouw gaat afbreken, moet eerst de bunker weg. De sloop daarvan neemt een week of vier in beslag. Zo ingewikkeld is dat niet. „Een bunker is een bunker. Ik ben in die van Britannia geweest en heb al gezien dat het zo moeilijk niet kan zijn. Op de hoek beginnen met hakken en slopen maar." Als het puin is afgevoerd, kan het hotel worden neergehaald. Dat klusje denkt de sloper in één week je geklaard te hebben, al rekent de gemeente er vier weken voor. De sloop gaat van links naar rechts, vanaf de boulevard gezien, en na tuurlijk van boven naar beneden. In totaal zullen er duizenden ton nen puin van de boulevard wor den weggevoerd. Die worden ove rigens niet ter plekke gebroken, om omwonenden niet nog langer in de herrie te laten zitten. Herrie zal er sowieso zijn. Hoewel Over precies een maand begint te sloop van Hotel Britannia in Vlissingen. het al veel scheelt dat er geen ex plosieven en met wat geluk ook geen sloophamers worden ge bruikt. Op het platte dak van het paviljoen komt een steiger om de naastgelegen flat te beschermen. Overigens wordt ook de zijde van de boulevard afgeschermd. Daar voor moeten vijf of zes parkeer plaatsen tijdelijk wijken. Eigenlijk is het heel gek: de rechter moet nog bepalen wie de rechtma tige eigenaar is van Britannia, de gemeente Vlissingen of AW Be heer, en toch laat de gemeente de boel al slopen. Dat kan, omdat zij door de overname van het aandelenpakket wel al juridisch eigenaar is. De gemeente wil graag af van het contract dat de vorige eigenaar had met projectontwikkelaar AW, die volgens de gemeente niets doet om er iets moois van te maken, en heeft dat voor de rechter laten komen. Die zou in maart al uitspraak hebben gedaan, maar dat is steeds uitge steld. Het staat nu 'op de rol' voor 7 juli. nuïteit van de opleiding gegaran deerd is. Zielstra verwacht dat de accreditatie een positief gevolg zal hebben op de instroom van leerlin gen. De erkenning is van belang bij het verkrijgen van zaken als stu diefinanciering en een OV-ver- voerskaart. Voor het eerste jaar heeft de oplei ding, een samenwerking tussen Hogeschool Zeeland en Cios in Goes, zeventig inschrijvingen uit Zeeland en West-Brabant. Er was te geringe interesse van tweede jaars bij het Cios een tweede jaar SBE te beginnen. Zaterdag 3 en zondag 4 juli 2010 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, weekend alleen na telefonische afspraak) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Schinkels- hoek. vrij 17.30-zon 22.30 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Seroos- kerke, tel. (0118) 591212. zon 22.30-ma 8.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Dom burg, tel. (0118) 581271. Tandartsen I. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middel burg, tel. (0118) Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienstapo- theek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: Dierenkliniek De Ark, Bluesroute 2, Middel burg, tel. (0118) 611011. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (gro te huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visi tes aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 0900-7673437 (24-uur bereikbaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26