Veere schuift keuzes vooruit Gezin verlaat beschadigde woning PZC Plan voor theater Spuikom Cadeautje WALCHEREN 22 en 23 VOORJAARSNOTA Gemeenteraad en college nemen jaar de tijd om bezuinigingen te vinden 26 en 27 almanak Vrijdag 2 juli 2010 Familie Ermerins staat er binnenkort weer fris bij door Maurits Sep domburg - De gemeente Veere neemt een jaar de tijd om te be denken hoe en waar zij de komen de vier jaar twee miljoen euro kan bezuinigen. Eerst wil de gemeente raad zich bezinnen op welke taken zij nog wel en welke zij niet meer wil uitvoeren. Dan blijkt vanzelf waar geld te besparen is. Veere staan enkele zware jaren te wachten, voorspelde het college van B en W enkele weken geleden al bij de presentatie van de voor jaarsnota 2011 en de meerjaren planning tot 2014. Er moet op ter mijn twee miljoen euro bezuinigd worden. In die wetenschap boog de ge meenteraad zich gisteren over de financiële huishouding voor de ko mende vier jaar. Wat voor de raad ontbrak, waren concrete bezuini gingsvoorstellen van het college. Dat wil dat de raad de keuzes maakt en heeft daarom voorge steld in het najaar een 'takendiscus sie' te voeren. Als de raad gekozen heeft waar geld afgehaald mag wor den, gaat het college daar plannen voor schrijven en die komen dan in het voorjaar van 2011 weer op ta fel. 'Geestelijke luiheid', verweet de fractie van DTV het college daar om. Maar de andere fracties waren er wel blij mee. Zo hebben ze meer invloed op de bezuinigingen. En de extra tijd tot het najaar leek hen ook wel goed uit te komen. Geen motie of amendement kwam gisteren ter tafel om de plannen van het college in een an dere richting te sturen. Duidelijk is wel dat iedereen in Veere zal voelen dat er minder geld is. Belastingen gaan omhoog, subsidies omlaag. Juist daarom neemt het college extra tijd, ver klaarde wethouder van financiën René Molenaar. „Een aantal instel lingen zal minder of geen geld meer krijgen. Daar moeten we zorgvuldig mee omgaan. Door dat breed aan te kondigen, ontstaat er een langere remweg voor die orga nisaties om zich voor te bereiden." De gemeente zal ook fors op de ei gen kosten van de ambtelijke orga nisatie besparen. Tegelijkertijd wordt geprobeerd meer geld bin nen te krijgen via subsidiepotten en uitgifte van bouwgrond. Overigens kan Veere het zich ook veroorloven om een jaar lang na te denken over de noodzakelijke be zuinigingen. De begroting voor 20ii is sluitend gemaakt, dus vol gend jaar hoeft er nog niet ingegre pen te worden. Barry Staal voor zijn woning. Links de heistelling. door Theo Giele serooskerke - Barry Staal kijkt nog eens naar zijn woning aan de Vrouwenpolderseweg in Seroosker- ke. Een houten constructie stut de voorgevel. Veel hoop dat zijn gezin hier ooit nog eens een nacht in door zullen brengen, heeft hij niet. De muren van het pand vertonen talrijke scheuren. Aan de achterzij de is de gevel losgekomen en bij de voordeur zijn de stenen uit de muur gevallen. Volgens Staal het gevolg van heiwerkzaamheden voor de aanleg van een tunnel on der de nieuwe N57. „Op zaterdag 19 juni waren we te ruggekomen van een weekje va kantie. Maandag ik zat op mijn computer de mail te checken toen plotseling alles begon te trillen. Ik kon de letters niet meer lezen." De heistelling kwam steeds dichter bij de woning. Op woensdag ontdek te de bouwer dat de uit voorzorg aan de woning gemonteerde tril lingsmeter uitsloeg boven het aan vaardbare niveau. Het heien werd meteen gestopt. Staal nam geen en kel risico meer en trok uit de wo ning. Sindsdien bivakkeert Barry Staal met zijn gezin in een stacara van in de achtertuin. Inmiddels zijn al de deskundigen over de vloer geweest om de situatie te be kijken. De contacten met de bou wer verlopen goed, benadrukt Staal. Hij heeft er vertrouwen in dat de zaak goed zal worden opge lost. Financieel wel te verstaan, want hij heeft er weinig vertrou- 21 Aanhoudende droogte zorgt in bos en duin voor brandgevaar Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek vlissingen - Een uniek openlucht theater in een groene omgeving. Dat is hoe D66 in Vlissingen de toekomst van de Grote Spuikom ziet. De fractie heeft gisteravond in de raadscommissie ruimtelijke ordening haar plan gepresenteerd. De Spuikom is al verschillende ke ren gebruikt voor culturele activi teiten. Er zijn voorstellingen ge houden door het Straatfestival, het Nazomerfestival en het Filmfesti val. D66 denkt dat een permanent theater in de vorm van een amfi theater, maar dat ook afsluitbaar kan zijn, een prachtige aanvulling is op wat Vlissingen allemaal al heeft. „De Spuikom wacht al twin tig jaar op erkenning", zei Bo van Scheyen van D66. De fractie wilde met de presenta tie peilen of er draagvlak is voor dit plan. De andere partijen mo gen het idee laten bezinken en er pas na de zomer een oordeel over geven. Vragen hadden de leden van de commissie al wel volop. Hoe het dan bijvoorbeeld moet met optre dens op het Bellamypark? Of Vlis singen aan één openluchttheater - namelijk de trappen van het Dijk- theater - al niet genoeg heeft? Wie er voor de kosten gaat opdraaien? En of Vlissingen niet een tikkeltje te klein is voor een openluchtthea ter zoals de Hollywood Bowl in Los Angeles, die in de presentatie als voorbeeld werd genomen. Van Scheyen antwoordde dat het open luchttheater een extra voorziening zal zijn naast de bestaande podia. Dat er, als de raad het plan steunt, hopelijk een investeerder komt die er brood in ziet en dat Vlissingen, wat schaalgrootte betreft, best een beetje lef mag tonen. foto Theo Giele wen in dat de woning nog her steld kan worden. Wethouder Mei- se is ook een kijkje komen nemen. Tijdens de raadsvergadering zei Melse gisteren dat de gemeente Veere zijn best zal doen om ver vangende huisvesting ter plaatse mogelijk te maken. Staal zelf noemt bijvoorbeeld het plaatsen van een noodwoning in de vorm van portacabins. De stacaravan is een noodoplossing, maar verre van ideaal voor Staal, zijn zwange re vrouw en hun drie kinderen. Tip? redactie@pzc.nl Al jaren zweert de Haamstedenaar bij snus. Deze Zweedse variant op pruimtabak vervangt met succes de sigaret. Omdat snus in Nederland niet te koop is, wordt het met enige regelmaat besteld bij een Zweeds in ternetbedrijf. Als aardige geste mag de klant altijd een cadeautje uitzoe ken. De ene keer een pen, dan weer een handig klein zaklampje en na tuurlijk altijd voorzien van het logo van het product. Onlangs bood de le verancier een koptelefoon aan. Niet eentje met van die dopjes, maar het grote werk in een vrolijk kleurtje. Toen het ding arriveerde, was de vrouw des huizes er als de kippen bij om het in te pikken. Handig voor haar mps-speler als ze een wande ling maakt. Dat doet ze regelmatig en vanaf nu herkenbaar aan de hel blauwe koptelefoon met de tekst: Dit product veroorzaakt mondkanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23