Benefietconcert in de schuren van de Wilhelminapolder Zomerserie van tien orgelconcerten in Middelburg donderdag 1 juli 2010 door Rolf Bosboom Het Zeeuws kameror kest TY verzorgt zater dag een uitvoering op een weinig alledaagse plek: het terrein van Koninklij ke Maatschap de Wilhelminapol- der. Het gaat om een benefiet concert, dat tevens inhaakt op de Zeeuwse doorkomst van de Tour de France, de volgende dag- Duizend mensen een prachtige avond bezorgen op een bijzondere locatie en tegelijkertijd een goed doel ondersteunen. Het is een op zet die blijkt aan te slaan. Reden waarom stichting RAS (ofwel Ro tary Actief in de Samenleving), een samenwerkingsverband van de drie Bevelandse Rotaryclub, in middels voor het derde jaar een dergelijk evenement hebben geor ganiseerd. In 2008 speelde bandoneonist Ca- rel Kraayenhof met zijn Sexteto Canyengue in theater De Mythe, ten bate van Stichting Palazzoli en Stichting Paint a Future. Vorig jaar speelde Het Zeeuws Orkest bij de Wilhelminapolder, mede in het ka der van het 200-jarig bestaan van de landbouwonderneming. Het goede doel was toen stichting Leer geld Oosterschelderegio. „Het was vorig jaar een groot suc ces", zegt Jan Hut van RAS. „Het weer was prachtig en na afloop werd er vuurwerk afgestoken. De sfeer was ook uitstekend en tegelij kertijd werd er een kwalitatief goed programma geboden" Die warme herinnering was aanlei ding om ditmaal opnieuw voor de Wilhelminapolder te kiezen. Het voordeel van die locatie is dat zo wel de musici als het publiek in de schuren overdekt kunnen zitten. Een eventuele regenbui is dus geen probleem. „Het is ook onge looflijk hoe goed de akoestiek er is", zegt Hut. „Het is bijna een con certzaal." Als goede doel is dit jaar gekozen voor het realiseren van een 'bele- Het jaarlijkse concert van Stichting RAS werd vorig jaar voor het eerst bij de Wilhelminapolder gehouden. foto Jeroen Verschoore vingstuin' voor kinderen van reva lidatiecentrum Reigerbos en mytyl school De Sprienke in Goes. „Zij kunnen niet altijd zelf de natuur in", zegt Hut. „Op deze manier kunnen zij die toch beleven." Aanvankelijk was 10 juli als datum voor het benefietconcert geprikt. Toen duidelijk werd dat de Tour de France het weekend ervoor door Zeeland zou trekken, was de keus snel gemaakt om het optre den een week te vervroegen. Het programma staat ook deels in het teken van het grootste wielerevene- ment ter wereld. Het gedeelte vóór de pauze staat in het teken van Mozart, als TY on der leiding van dirigent Christian Blaha zowel Symfonie nr. 40 als Pia noconcerto nr. 21 in C (met Marian ne Boer als soliste aan de piano) uitvoert. Na de pauze gaat het er frivoler aan toe, met Franse chan sons en een medley van welbeken de nummers die over fietsen en/of Frankrijk gaan. Een hoofdrol is dan weggelegd voor bariton Rob van der Meule. Hut: „Hij zal ook met de fiets opkomen." Net als vorig jaar wordt het con cert afgesloten met een groot vuur werk. Dat wordt aangeboden door de gemeente Goes. Of er een jaarlijkse traditie in de Wilhelminapolder aan het ont staan is, durft Hut niet te zeggen. „Wat ik wel ervaar, is dat de men sen die komen het fantastisch vin den", aldus Hut. „De locatie biedt ook heel veel. Het zou heel leuk zijn als het een traditie wordt: elk jaar in de eerste week van juli een concert in de Wilhelminapolder. Maar een traditie kun je niet zelf creëren. Die ontstaat door het suc ces dat iets heeft." Kistenconcert kamerorkest TY o.l.v. Christian Blaha, zaterdag bij Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder, Meestoofweg, Wilhelminadorp. Solisten: Marianne Boer en Rob van der Meule. Aanvang: 20.15 uur. PZC-abonnees kunnen het concert met korting bijwonnen. Kaarten zijn telefonisch te bestellen via 06-20625049 o.v.v. 'actie uw naam'. De organiserende commissie pro beert ook altijd buitenlandse orga nisten naar Middelburg te halen. De enige niet-Nederlandse musi cus komt dit seizoen uit Antwer pen: Peter Van de Velde, verbon den aan de Sint-Michielskerk al daar. Hij verzorgt een concert op 10 augustus. Margreet Chr. de Jong presenteert twee weken later het achtste deel uit haar serie Andachtige Musique. Programma dinsdagavondconcerten (aanvang: 20.00 uur): 6 juli, Lutherse Kerk: Remy Syriër (Maastricht). 0 13 juliNieuwe Kerk: Hans Leenders (Maastricht). 0 20 juli, Nieuwe Kerk: Bert Mooiman (Breda). 0 27 juli, Nieuwe Kerk: Bram Beekman (Middelburg). 0 3 augustus, Oostkerk: Elly Kooiman (Groningen). 0 10 augustus, Nieuwe Kerk: Peter Van de Velde (Antwerpen). 0 17 augustus, Nieuwe Kerk: Jaap Kroonenburg (Maassluis). 0 24 augustus, Nieuwe Kerk: Margreeth Chr. de Jong. 0 31 augustus, Oostkerk: Petra Veenswijk (Delft). 0 7 september, Nieuwe Kerk: Albert Clement (Middelburg). De beiaardconcerten (aanvang: 18.45 uur) worden gegeven door Kasia Piastowska (13 juli), Eddy Mariën (20 juli), Henk G. van Putten (27 juli), Dirk Donker (10 augustus) en Henk Verhoef (17 augustus). Margreeth Chr. de Jong presenteert op 24 augustus een muziekuitgave in de Nieuwe Kerk. archieffoto Lex de Meester De Commissie Orgelconcer ten Middelburg (COM) be gint dinsdag aan haar jaar lijkse zomerserie. Dit keer staan er, tot begin september, tien concer ten op het programma. Daarnaast zijn er vijf beiaardconcerten. COM organiseert de serie al sinds 1993. De concerten worden afwis selend gegeven in de Lutherse Kerk, de Nieuwe Kerk en de Oost kerk. Het seizoen wordt dinsdag inge luid door Remy Syriër. Hij ver zorgt een programma met tocca ta's van Tarquinio Merula, Girola- mo Frescobaldi en Henry Purcell en werk van Louis Marchand, Jean-Fran^ois Dandrieu, John Stan ley, Georg Philipp Telemann en Jo- hann Sebastan Bach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79