Deltaweek denkt ook aan WK en Tour 111» PZC sport 33 van Eenennaam verrast favoriet in Axel Willeboordse begint in Moskou aan WK-aanloop Verstuur gratis online een echte wenskaart! Lavrijssen net buiten top tien donderdag 1 juli 2010 MWIMMB6S8gBgajaEBBaaBB8ggSBaiSaggggBgiS8W8^3%%g^ Vorig jaar werden tijdens de Deltaweek enkele wedstrijden afgelast vanwege de windstilte. Een boot moest zelfs een stukje zwemmend voorgetrokken worden. Dit jaar wordt weer weinig wind voorspeld, foto Ronald den Dekker door Sven Remijnsen zierikzee - Geen zomer in Zeeland zonder de Deltaweek. De veertigste editie van het watersportevene ment trekt vanaf morgen weer tien dagen lang zeilers van heinde en verre naar de provincie. Aan alles is gedacht, want tussendoor kunnen ze ook naar het WK voetbal kijken en krijgen ze de Tour de France er gratis bij. De goede resultaten van het Neder lands elftal zijn meteen op de ope ningsdag al van invloed op het ver loop van de Deltaweek. De deelne mers aan de aanbrengrace en de bu- sinessrace hebben morgen een extra reden om zo snel mogelijk te rug te zijn in Zierikzee. „Vóór 16.00 uur. hopen we iedereen weer aan wal te hebben", zegt Kees van der Vaart, lid van de wedstrijdcommis sie en hoofd van de wedstrijdlei ders. Dan begint de kwartfinale tus sen Nederland en Brazilië, die wordt vertoond op een groot scherm op het terrein van de Delta week in Zierikzee. De wind heeft de organisatie natuurlijk niet in de hand. „Maar als het niet hard ge noeg waait, dan maken we de baan gewoon iets korter." Op de derde dag houdt de organisa tie van de Deltaweek rekening met een ander internationaal sporteve nement. Op de eenheidsklassen na varen alle boten zondag aan de westkant van de Zeelandbrug. „We willen daar zo veel mogelijk boten axel - In het Open Axel Rabo toer nooi van TV Axel verraste Maxime van Eenennaam de als eerste ge plaatste Henk Monsieurs. De veer tienjarige Hulstenaar zegevierde gis teren met 7-5 6-0 over de plaatselij ke favoriet en bereikte de kwartfi nale. In de eerste set waren er over en weer service breaks, tot 5-4 voor Monsieurs. Vervolgens stoot te Van Eenennaam met stevig ten nis door. Hij speelde een prima par tij, plaatste goed tegen de linkshan dige Axelaar. Wout Kolijn revancheerde zich na- Greetz heeft o.a. ook kaarten van: Blond-Amsterdam Tsjip Janneke Brinkman-Salentijn in het water hebben. Zodra de Tour de France passeert, kan dat vanuit de lucht een prachtig plaatje opleveren. Dan kan de hele wereld zien hoe mooi het op het Zeeuwse water is." Zeelandpromotie is altijd een ach terliggende gedachte van de Delta week. Tot genoegen van commissa ris van de koningin Karla Peijs, die zaterdagavond de officiële opening mens zijn broer Maarten tegen Sluiskillenaar Han Matthijssen. Bij de Terneuzenaar lukte vrijwel alles en hij won dan ook met 6-1 6-2. Hij wist prima hoeken te maken en raakte de ballen goed. Wout Ko lijn plaatste zich zodoende al voor de halve finale. In de tweede helft van het schema is Michel Pateer van het Steense TC Smash al door naar de halve fi nale via een eenvoudige zege op Sander Overbeeke van TV Axel. Pateer bracht alles terug terwijl Overbeeke nogal eens forceerde. verricht. Van der Vaart: „Veel deel nemers doen eerst mee aan de wed strijden en plakken daar een vakan tie in Zeeland aan vast. We zijn dus ook een trekker voor toeris ten." De Deltaweek staat ook nu weer open voor eenheidsklassen, sport boten, gemeten en ongemeten jach ten. Nieuw dit jaar zijn de introduc tie van de Flying Dutchman-klasse noordwijk - Wielrenster Birgit La vrijssen uit Kapelle is tijdens de Noordwijk Classic als twaalfde gefi nisht. Bij de klassieker over 114 ki lometer stonden negentig rensters aan het vertrek. Lavrijssen zat twintig kilometer voor het einde mee in een kop groep van in totaal elf vrouwen. Ook twee ploeggenotes van Red- Sun Cycling waren meegespron- gen. Op twee kilometer van de fi nish werden de leidsters toch nog achterhaald door het peloton, waarna er een massasprint kwam. Lavrijssen eindigde daarin net bui ten de top tien. en de openstelling van de ORC- klassen voor duo's. Dat betekent dat de ORC-jachten doordeweeks met een kleinere bemanning dan voorheen kunnen zeilen. Hoogtepunten van het programma zijn de Veronicarace, die op 9 juli wordt gevaren, en het klassenkam- pioenschap ORC Zuid, dat tijdens de laatste drie dagen van de Delta week wordt betwist; de Veronicara- middelburg - De uit Middelburg afkomstige Elisabeth Willeboordse is één van de elf Nederlandse judo ka's die komend weekeinde mee doen aan de Grand Slam van Mos kou. Zij komt zaterdag in actie in de klasse -63 kilo. De 31-jarige Willeboordse heeft na het zo succesvolle Europees kam pioenschap in Wenen (23 april) en de Grand Prix van Tunis (8 mei) tijd genomen om te herstellen van een elleboogblessure. Nu is ze weer fit en klaar om een lange aan loop te maken naar het wereld- Programma vrijdag 2 juli: Aanbrengrace (Krammersluis-Zierikzee) zaterdag 3 juli: Zeelandwedstrijd I (Zierikzee-Zierikzee) zondag 4 juli: Zeelandwedstrijd II (Zierikzee-Zierikzee) maandag 5 juli: Buutengaetsrace (Zierikzee-Sint Annaland) dinsdag 6 juli: Sint Annaland-Yer- seke woensdag 7 juli: Yerseke-Wemel- dinge donderdag 8 juli: Onrustrace (Wemeldinge-De Val) vrijdag 9 juli: Veronicarace (Roompotsluis-Roompotsluis) vrijdag 9 juli: Zeelandbrugrace voor R&P (Colijnsplaat-Colijnsplaat) zaterdag 10 juli: Zaterdagwedstrij den (Colijnsplaat-Colijnsplaat) zondag 11 juli: Deltaweekfinales (Colijnsplaat-Colijnsplaat) ce telt hierbij zwaarder mee dan de daaropvolgende wedstrijden. Maar eigenlijk, zo stelt de wedstrijd leider, is elke dag een feest. Over-, dag wordt er fanatiek gezeild, 's avonds is er gelegenheid voor ont spanning. De weersverwachtingen lijken een zonovergoten Deltaweek in te luiden. „Het enige probleem is dat er wat weinig wind wordt voorspeld", zegt Van der Vaart. „Maar prachtig weer is ook wat waard." kampioenschap in Tokio (10 sep tember). De judoka van Budokan Rotter dam pakte al eens goud in Mos kou. Dat was in 2007. Toen won ze meerdere wereldbekertoernooien op rij. Het jaar 2010 is tot nu toe ook zeer geslaagd. Willeboordse deed mee aan drie toernooien en kwam drie keer op het podium: brons in Pa rijs, goud op het EK en zilver in Tunis. In Moskou kan ze, net als in Tunis, punten verdienen voor de olympische kwalificatie. ABONNEE VOORDEEL Wat is er leuker dan iemand verrassen met een echt kaartje die u online heeft verstuurd. Is er iemand in uw familie- of vriendenkring jarig, gaat er iemand trouwen of wilt u een speciale bood schap sturen? Voor iedere gelegenheid vindt u een kaartje in de collectie van Greetz. U kunt de kaart zelf helemaal personaliseren. Er zijn diverse mogelijkheden, bijvoorbeeld een kaartje met een (eigen) foto erop of een kaartje met geluid. En dat in slechts 4 stappen. Hoe werkt het? Ga naar www.pzc.nl/greetz en voer uw gegevens in. U ontvangt per e-mail de kortingscode t.w.v. 2,85. Greetz doet uw echte kaart vervolgens met postzegel voor u in de brievenbus! En voor 18.00 uur besteld de volgende dag bezorgd. •nf Actievoorwaarden: Deelnemers hebben een doorlopend- of een proefabonnement De code is geldig t/m 15 juli 2010 Bij aanmelding als member van Greetz kunt u gebruik maken van nog meer voordelen. PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die je aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op pzc.nl treft u nadere informatie aan. ©2002-2010 By Greetz

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69