241 zeeland Strandpaviljoen in stijl met uitzicht ov lliiiili Sport hbo begint met drie klassen Over het idee Opspuiten strandjes Wemeldinge is lastig Deel van een groter geheel Twee Wemeldingse ondernemers willen investeren in een strandpaviljoen langs de dijk tussen Wemeldinge en Kattendijke. Daarvoor hebben ze een gebiedsvisie opgesteld. Duinwandeling donderdag 1 juli 2010 CONCEPT Het wordt een culinaire hotspot Een plek waar mensen met een wijntje en een oestertje bij een ondergaande zon van het uitzicht, met in de verte de Zeelandbrug, kunnen genieten." (Mede-investeerder Marco van Dijke) door Lilian Dominicus Een strandpaviljoen in stijl, een hippe plek met zowel onder als boven water uit zicht over Nationaal Park De Oosterschelde, een kwalitatief goed restaurant en een loungestei ger. Dat is zo ongeveer wat twee Wemeldingse ondernemers, Mar co van Dijke en Gerard Pilon, voor ogen hebben op de kop van de dijk bij het strandje van het voor malige haventje van Lindenbergh. Het duo - de één heeft een zeil- charterbedrijf de ander een advies bureau - is bereid te investeren in het gebouw, als waterschap en ge meente willen meewerken aan de plannen. De steun van de gemeen te Kapelle hebben ze al, wat be treft wethouder Jon Herselman (WD, toerisme, recreatie en stran den). „Ik heb ze zelfs geholpen aan een bestuurlijk linkje bij het waterschap", zegt hij. De afspraak met Waterschap Zeeuwse Eilanden staat en daar hangen de plannen dus nu groten deels van af Herselman is gema tigd optimistisch. „Ze willen pra ten over welke voorwaarden. Dat is al heel wat, er zijn tijden ge weest dat er geen discussie moge lijk was over activiteiten op de dij ken." Een van de wensen van beide ondernemers is de exclusie ve exploitatie van de dijk tussen het dorp Wemeldinge en de gemeentegrens met Goes. „We willen met een kar langs de strand jes kunnen, zodat mensen niet he lemaal terug naar het dorp moe ten lopen om een ijsje te halen", zegt Van Dijke. Het is een concept, benadrukt hij. De twee hebben een gebiedsvisie opgesteld, maar die moet vooral ge lezen worden als inspiratie. „We zijn investeerders, maar gaan niet zelf de horeca exploiteren. Als de toekomstige uitbater eigen ideeën heeft, moeten die ook in te passen zijn." Met de inrichting kunnen de on dernemers dus nog alle kanten op. Ze halen hun inspiratie van overal: de klassieke en stijlvolle inrichting van Het Badpaviljoen in Domburg en Elzenduijn Beach in Ter Heijde aan Zee, het industriële karakter van het zeecontainerrestaurant Wijn Water in Rotterdam, de organische vormen van De Mortie- re in Middelburg, de strandhuisjes in Scandinavië en bij Muizenberg in Zuid-Afrika. De twee weten wel waar ze naar toe willen met het strandpavil joen. „Het wordt een culinaire hot spot. Een plek waar mensen met een wijntje en een oestertje bij een ondergaande zon van het uit zicht op de Oosterschelde en in de verte de Zeelandbrug kunnen ge nieten. Maar ze moeten hier ook kunnen komen als het hartje win ter is en mensen eerst uitwaaien op het strand om daarna binnen aan de warme chocomel met slag room te kunnen", zegt Van Dijke. Q De gebiedsvisie is ook te lezen op www.mkbwemeldinge.nl De plannen voor het strandpaviljoen zijn deel van een groter geheel: de gebiedsvisie Parel aan de Oosterschelde van de ondernemers Marco van Dijke en Gerard Pilon reikt meer ideeën aan. Van Dijke: „Maar die liggen buiten onze verant woordelijkheid, daarvoor kloppen we bij de overhe den aan." De uitwerking van de tekeningen is gemaakt door Marjanka Rijk van Tuinarchitectenburo Arend Jan van der Horst uit Middelburg. „Van Dijke en Pilon zijn heel enthousiast en wisten heel goed wat ze wil den. Maar om dat over te brengen op papier, daar hadden ze iemand voor nodig. Misschien een beetje raar dat een tuinarchitectenbureau hier in stapt, maar dit neigt naar landschapsarchitectuur. Dat heeft in een grotere context met tuinarchitectuur te maken." De visie overlapt grotendeels met de plannen waar MKB Wemeldinge en Bewonersbelangen Wemeldin ge enkele weken geleden ook al mee naar buiten kwa men. Zo is er het ideeom de dam op het strandje bij het voormalige haventje van Lindenbergh door te trekken. Daardoor ontstaat een zoutwaterbassin voor zwemmers en eventueel een duikbassin voor duikers om hun brevetten te halen. Van Dijke: „Wemeldinge wil immers het duik-walhalla van Zeeland worden." Andere ideeën zijn een centrum voor Nationaal Park De Oosterschelde, waar ook niet-duikers door bijvoor beeld een onderwaterbuis de schoonheid van het on derwaterleven ervaren. Een steiger zou de plek ook vanaf het water bereikbaar maken. Een expositieruim te zou aandacht kunnen geven aan de historie van het dorp, de Oosterschelde en de oestercultuur. door Claudia Sondervan GOES - De nieuwe hbo-sportoplei- ding Sport- en Bewegings Educa tie (SBE) in Goes gaat na de zo mervakantie van start met drie klassen eerstejaars. Dat meldt di recteur Henk Zielstra. De nieuwe opleiding is inmiddels geaccrediteerd door het Neder lands-Vlaams Accreditatie Orgaan in opdracht van het ministerie van OC&W. De accreditatie is een toetsing of de opleiding voldoet aan de hbo-standaard, of er voldoende werk is voor de leerlingen en of de continuiteit van de opleiding gega randeerd is. Zielstra verwacht dat de accreditatie positief gevolg zal hebben voor de instroom van leer lingen. www.pzc.nl door Lilian Dominicus De erkenning is van belang bij het verkrijgen vaan zaken als studiefi nanciering en een OV-vérvoers- kaart. „Dat kunnen studenten nog voor de vakantie regelen", zegt hij. De nieuwe opleiding is een samen werking tussen de Hogeschool Zeeland en het Cios in Goes. Voor het eerste jaar van de oplei ding hebben zeventig leerlingen zich ingeschreven uit zowel Zee land als West-Brabant. Er was te geringe interesse van de tweedejaars leerlingen bij het CIOS om een tweede jaar Sport en Bewegings Educatie te begin nen. Directeur Zielstra verwacht in de komende tijd nog wel extra aan meldingen van mensen die uitge loot worden voor de studie fysio therapie. WEMELDINGE - Het ziet ernaar uit dat de drie strandjes bij Wemeldin ge dit jaar niet zullen worden opge spoten. Kreeftenvisser Jan Zoete- weij uit Yerseke heeft een zienswij ze ingediend tegen de vergunning die Rijkswaterstaat aan de gemeen te Kapelle heeft gegund. Voordat de kwestie is opgelost, is het sei zoen waarschijnlijk alweer voorbij. Volgens Zoeteweij wordt zijn vis- vak steeds minder waard omdat het zand de vissen en de kreeften verdrijft. „Ik sta met mijn rug te gen de muur", stelt hij. „Vroeger stond het bij laag water nog vier meter diep, sinds de opspuitingen in 2005 is er nauwelijks nog water bij eb. Alle vissen en kreeften blij ven weg. Dat is uitermate verve lend; want het gaat om mijn broodwinning." Maar ook de gemeente Kapelle kan nu geen kant op. Vorige week is er overleg geweest tussen de kreeftenvisser, Rijkswaterstaat en de gemeente, gisteren zijn twee ambtenaren van Kapelle naar het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) in Den Haag gegaan om de zaak te bespre ken. Zoeteweij zou graag een ander stuk visgrond ter compensatie wil len krijgen. LNV verdeelt die gron den. Zoeteweij: „Het kan makke lijk, want er zijn nog stukken vis grond over. Maar tot nu toe wil LNV geen andere visgrond aanwij zen." Andere optie zou volgens Zoeteweij zijn om meer stenen te gen de kant te storten, zodat het zand zich niet meer zomaar ver plaatst. Nu glijdt het zand langza merhand naar een geul met een diepte van twintig meter. CULTUUR DICHTBIJ Van Romeinen tot rappers in de Nieu we kerk: lees er alles over in het web- log: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Doorlopend www.pzc.n euws uit de regio op: chouwen-duiveland ssKamBsaamgmBSBS Op de eerste en derde zaterdag in juli houdt wandelsportvereniging de Vrolijke Tippelaars duin- en strandtochten in Vlissingen. Er kan gewandeld worden over 5, 10, 15, 20 en 30 km. Starten vanaf 9.00 uur bij de Kanovijver aan de Burge meester van Woelderenlaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62