land 123 Klankbordgroep 'anders dan anders' speelveldjes op bd store Expo houdt naam ziekenhuis in ere Insteek van Ovaal STICHTING HORECA HAVEN ZIERIKZEE Brug nacht dicht Wrangier donderdag 1 juli 2010 De klankbordgroep is opgericht na een bewonersbijeenkomst februari 2009 en bestond meteen uit vier personen. Inmiddels telt de club vijf leden. De groep beoogt de 'ogen en oren' van de wijk te zijn. Er speelt meer dan speelruimte. Bij de klankbordgroep komen ook andere (minder leuke) onderwerpen voorbij. Een knelpunt in de wijk is bijvoorbeeld de snelheid van auto's in de Oosterscheldestraat. -- •- mag mÊêmm door Esme Soesman Boomhut, eikenbladta fel, multidoelwand en infopaneel oceaan. Klinkt toch anders dan wipkip, glijbaan en schommel. In de Zierikzeese Wa- terwijk heeft de jeugd zelf nage dacht over de inrichting van speel plekken in deze nieuwbouwwijk. En nee, dat levert geen onrea listische Eftelingtaferelen op. Toch ogen de terreintjes 'anders dan an ders'. Speelser. Avontuurlijker zelfs. De speelterreintjes aan de Houtsnip- en Watersnipstraat hebben een thema (respectievelijk bos en wa ter) meegekregen. Dat onder scheid werkt door: boomhut ver sus uitkijktoren, bospad dan wel schelpenpad. Het derde veld, aan de Lepelaarstraat, ademt sport en spel. Zaken als een tafeltennistafel en (multifunctioneel) kunstgras veld maken dit speelterrein na drukkelijk ook voor oudere jeugd geschikt. Zo'n twintig kinderen hebben meegedacht over de inrich ting van de speelvoorzieningen in Poortambacht 11. „Dat ging fantas tisch", blikt projectleider Piet van Beveren van de gemeente Schou- wen-Duiveland op die werkwijze terug. Onder leiding van het Wel zijnshuis Schouwen-Duiveland - en gefaciliteerd door de gemeente - zijn de kinderen aan de slag ge gaan. In samenspraak met het be drijf Ovaal Speelconcepten uit Die penveen. Dit bedrijf tekende voor het ontwerp. „De kinderen waren heel enthousiast", was Van Beve- ren's ervaring. „Maar ik merk die betrokkenheid ook aan de buurt. Mensen letten er op." Sterker nog... via de Klankbord groep Poortambacht 11 is door nog Met een ballonnenwedstrijd, pannenkoeken, ijs, limonade en een geslaagde Tarzan-imitatie van wethouder Ad Verseput (foto) zijn gistermiddag de speelterreinen in Waterwijk officieel in gebruik genomen. In de praktijk kan de jeugd er al langer terecht, maar gewacht is tot beplanting en inrich ting rond waren. Aan de gemeente de taak voor het onderhoud zorg te dra gen. Er wordt tot dusverre goed gebruik gemaakt van de voorzieningen, constateert Piet van Beveren. Ook (wat oudere) kinderen uit de belenden de wijk weten de weg naar de Lepelaarstraat inmiddels te vinden. meer wijkbewoners meegedacht. Van die kant is bijvoorbeeld een kritische blik geworpen op het ef fect van de beplanting langs de speelvelden op de inval van het zonlicht bij woningen. Dat betekent net weer een andere invalshoek, licht Paul van der Leij Informatiepanelen op een speel plek? Maar dan wel anders. Ovaal Speelconcepten ontwerpt onder andere panelen die prikkelen om te spelen oftewel 'speelaanleidin- gen'. Kinderen worden bijvoorbeeld door diersporen op (natuur-)ont- dekkingstocht gestuurd. (J) Meer informatie is te vinden via www.ovaalspeelconcepten.nl. van de klankbordgroep toe. De vijf koppige club is schakel tussen ge meente enerzijds en wijkbewo ners anderzijds. Heeft de gemeen te iets te melden dan wordt dat doorgesluisd via de klankbord groep, onder meer via de nieuws brief Spraakwater. Andersom we ten wijkbewoners ook de gemeen te te bereiken door wensen en knelpunten aan te kaarten bij deze bewonersclub. „Wij zien dingen die anders zouden kunnen. Door gebruik leer je een wijk kennen. We hebben al verschillende wen sen kunnen aangeven die ook zijn uitgevoerd." Over de gang van zaken rond de speelterreinen is Van der Leij even eens enthousiast. „Dit is ons uitste kend bevallen." En de kinderen zijn er, volgens Jeroen Portier van het Welzijns huis ook blij mee: „Hun plannen zijn één-op-één uitgevoerd." Het Welzijnshuis heeft het idee van jeugdpanels gelanceerd om jongeren meer bij allerlei zaken te kunnen betrekken. De opzet is op Schouwen-Dui- veland al vaker beproefd, maar voor het eerst hebben nu ook vrij jonge kin deren meegedaan door het ontwerpen van hun eigen speelterrein (foto). Jeroen Portier van het Welzijnshuis is tevreden: „Het is een goede metho diek om jongeren en kinderen bij het maken van ideeën en ontwerpen te betrekken. Dat zou je bijvoorbeeld ook kunnen toepassen op scholen, bij de herinrichting van een plein." foto's Dirk-Jan Gjeltema presenteert tijdens de DELTAWEEK Bekijk, de kwartfinale op een LEDscherm van De wedstrijd begint om 16.00 uur, om 1 5.00 uur Opent het terrein op de parkeerplaats aan de Hoofdpoortstraat in Zierikzee. door Ton van den Nouweland zierikzee - Een permanente expo sitie van het Rode Kruis en de al decennia aanwezige gedenksteen moeten de Schouwen-Duivelan- ders er aan herinneren dat hun zie kenhuis ooit het Zweedse Rode Kruisziekenhuis heette. Afdelingsvoorzitter los Slicher van het Rode Kruis Zierikzee overlegt met de directie van het Admiraal de Ruijterziekenhuis (ADRZ) over deze expositie van materialen, die Zierikzeese Rode Kruisvrijwilli- gers na de watersnoodramp in het ziekenhuis hebben gebruikt. Enkele maanden geleden al werd de oude naam van de ziekenhuis gevel verwijderd. Begin vorige maand werd de nieuwe naam aan gebracht op de gevel en in het plantsoen voor het hospitaal. De PvdA stelde hierover vragen aan B zierikzee - De Zeelandbrug gaat in de nacht van maandag 5 op dinsdag 6 juli op slot wegens on derhoud. De provincie veegt het wegdek en inspecteert straatver lichting en de knipperende waar- schuwingslfchten. In en langs de rijbaan worden worden nieuwe re flectors aangebracht. Om 05.00 uur is de brug weer berijdbaar. en W, omdat het hernoemen vol gens de partij geen recht doet aan de historie van het gebouw en de dankbaarheid jegens het Zweedse Rod.e Kruis voor de schenking van het gebouw in 1953. B en W antwoorden dat zij eer hebben bewezen met naamgeving van straten rond het ziekenhuis. Hun 'gevoelens' omtrent de naamswijziging hebben zij overge bracht aan de directie van ADRZ. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61