PZC x Imagoschade contra enthousiasme Eerste drijvende steiger in meer bij Bommenede Virus SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 EVALUATIE Ondernemers denken zeer wisselend over succes Renessetour nieuwe stijl Internationale vrouwenpicknick almanak 3ANS 'Anders dan anders' speelveld voor jeugd van Zierikzee Donderdag 1 juli 2010 Toeristisch Zeeland herstelt zich van dip Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting renesse - Omzetderving, geluids overlast, veel wildkampeerders maar ook opmerkingen als gezel lig, feestelijke stemming, volgend jaar weer. Het zijn signalen die naar voren komen uit de enquêtes die de ondernemersvereniging Renesse en de Recron onder de le den hebben gehouden naar aanlei ding van het pinksterfeest. Dit jaar was 'de Renessetour' voor het eerst een evenement. Een deel van het centrum was evenemen tenterrein en daar moest 's avonds entree betaald worden. Een maat regel uit veiligheidsoverwegingen en op initiatief van burgemeester Gerard Rabelink. „Ik denk dat de organisatie het goed heeft opgepakt", zegt Rabe link. Hij neemt daarbij alvast een klein voorschotje op de evaluatie die de gemeente nog moet uitvoe ren. „Maar verder moeten we het allemaal nog goed bestuderen." Over de effecten op de omgeving en bedrijven wordt verschillend ge dacht. Hoewel voor een deel van de ondernemers de Renessetour geslaagd is, is voor een groot aan tal ondernemers de verandering geen succes. Met name detailhan del en restaurants zijn getroffen door een grote omzetdaling. Per centages van 40 tot wel 80 procent derving worden genoemd. De re den is dat bedrijven slecht of niet bereikbaar waren en veel vaste gas ten en inwoners hebben het daar door laten afweten. Imagoschade is ook een punt. Re nesse profileert zich als gezinsbad plaats en past daar nog wel een Renessetour in, is een vraag. Alle opmerkingen worden nu bestu deerd in het gemeentehuis. Daar bij worden ook ervaringen van an deren betrokken. Waarschijnlijk pas na de zomer wordt duidelijk of de Renessetour nieuwe stijl op deze voet verder gaat of dat het feest uit het dorp verdwijnt. De Recron neemt alvast een voor schotje. Deze organisatie houdt het college van B en W aan een zinsnede in de vergunning dat de Renessetour in 2010 voor het laatst in de kern is gehouden. OUWERKERK - Hapjes uit veel verschillende landen staan op het menu van de jaarlijkse picknick van de Zeeuwse Wereldvrouwen die gisteren op het strandje van Quwerkerk werd gehouden. Bijna dertig vrouwen en een heleboel kinde ren deden er aan mee. Nieuw dit jaar was de tent waarin het eten zandvrij kon worden op geslagen. En volgens traditie vond er ook weer een internationale touwtrekwedstrijd plaats. foto Dirk-Jan Gjeitema 38% BS8BSB3S8SI8 i Tip? redactie@pzc.nl door Ton van den Nouweland zonnemaire - Ooit zal het er van komen: getijdestroming in het Gre- velingenmeer. Om die ontwikke ling voor te zijn, heeft het Grevelin- genschap de versleten, vaste werk- steiger bij het haventje van Bom menede vervangen door een drij vend exemplaar. De steiger wordt vandaag, aan het eind van de middag geopend door de Zuid-Hollandse provinciebe stuurder Joop Evertse, die tevens voorzitter van het Grevelingen- schap is. De nieuwe werksteiger is gemaakt van duurzame materialen als staal, kunststof en gerecycled rubber en steunt op kunststof drijvers. Het loopdek kreeg roosters, gedeelte lijk gevuld met bandengranulaat. De steiger is ook te gebruiken als opstapplaats voor excursies met de boot. De nieuwe steiger zou wel eens de opmaat kunnen zijn voor een her inrichting van het haventje en om geving. In de Watersportvisie Gre- velingen wordt de bouw van een strandpaviljoen, een kampeer plaats en dertig nieuwe ligplaatsen aanbevolen. Het Grevelingenschap vergadert vanmiddag onder meer hier over in het kantoor aan de ha ven van Bommenede. Het voetbalvirus heeft ernstig toege slagen in dat Middelburgse kantoor. Ballen vliegen in het rond, menigeen brengt meer tijd door bij het tafel voetbalspel dan aan zijn of haar bu reau en tijdens de op drie televisie schermen gevolgde wedstrijden van het Nederlands elftal valt in het ge heel niet te werken. Tot overmaat van ramp blaast een jonge collega de ganse dag op een toeter die een la waai produceert waaraan een sta dion vol vuvuzela's een voorbeeld kan nemen, ja ja, wij houden van Oranje om zijn daden en zijn doen. Degenen op wie het voetbalvirus geen vat heeft gekregen, verlangen in tussen naar een volgend WK. Dammen. www.neeltjejans.nl 3b jij wel eens een echte «eleeuwenzoen gehad? Ga op de foto met de zeeleeuwen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59