Federer krijgt klap van jewelste c QUIZ 321 sport Super last-minutes... P2 WELER O S'Ns WIMBLEDON Zesvoudig winnaar verliest in kwartfinales van Berdych Manchester City trekt David Silva aan FC Oss verliest kort geding tegen KNVB Hoek begint topklasse bij Sparta Nijkerk Cruise IJsland Groenland donderdag 1 juli 2010 Op donderdagavond 8 juli wordt de PZC wielerquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via wielercafe@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Het antwoord kan gestuurd worden naar sport@pzc.nl. Elke dag wordt onder de juiste inzenders een boekje met Zeeuwse wielerroutes verloot. Vraag van de dag (3): Op welke berg kwam Michael Boogerd in 2002 als winnaar over de streep na een koninginnenrit over de Galibier, Télégraphe en Madeleine? Antwoord gisteren (2): 21 Winnaar gisteren (2): Krijn Maljaars Hoek Tg Tg tg -Tg T^| MANCHESTER Manchester City heeft zich ver sterkt met David Silva. De 24-jarige Spaanse middenvelder komt over van Valencia en ondertekent een vierjarig contract. Silva speelt zaterdag met Spanje za terdag in de kwartfinale van het WK in Zuid-Afrika tegen Paraguay speelt. Hij was zes seizoenen actief voor Valencia. UTRECHT FC Oss blijft de eerste degradant uit de Jupiler League. De rechtbank in Utrecht wees gisteren de eis van FC Oss af om terug te mogen keren in de Jupiler League. Volgens de rechter heeft de voetbalbond KNVB het licentiereglement afgelo pen seizoen goed toegepast en heb ben de Brabanders daarom geen re den een terugkeer op het tweede profniveau van Nederland te eisen. MIDDELBURG Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Hoek begint het avontuur in de top klasse op zaterdag 21 augustus met een uitwedstrijd tegen Sparta Nij- kerk. Een week later staat een thuis duel met Barendrecht (de ploeg van Arjan Human, oud-speler van onder meer Hoek en Kloetinge) op het programma. Dinsdag 31 augus tus moeten de Zeeuws-Vlamingen op bezoek bij Capelle. MEEST CELEZEN 1. Nederland-Brazilië zomaar een duel 2. Politie polst Joannathan over Tour 3. Hoek toont zijn klasse tegen Cercle STUUR UW TIPS NAAR redactieSpzc.nl door Marco Knippen LONDEN - Het einde van zijn tijd perk was al vaker voorspeld en die geschiedenis zal zich herhalen. Ro ger Federer kent de argumenten waarmee de sportieve waarzeg gers zijn aanstaande ondergang gaan inkleden. De honger is ge stild, de leeftijd gaat zich wreken en het vaderschap zou voor te veel afleiding zorgen. De specula ties drukte hij in het verleden stee vast met een nieuwe triomftocht de kop in. Maar zal de 28-jarige Zwitser dat opnieuw kunnen doen? In een tijdsbestek van nog geen maand tot twee keer toe in een Grand Slamtoernooi in de kwartfi nale worden geëlimineerd, dat overkwam hem voor het laatst in 20Ö2. Destijds sneuvelde Federer zowel op Roland Garros als Wim bledon al in de eerste ronde, maar toen was hij slechts de getalenteer de speler die zijn grote doorbraak nog moest componeren. Vanaf het moment dat hij zijn eerste Grand Slamtitel veroverde, deed het scenario zich niet meer voor. En juist daarom was de nederlaag van gisteren tegen Tomas Berdych (4-6 6-3 6-1 6-4) misschien wel de pijnlijkste uit zijn imposante car rière. Verliezen, zoals onlangs op het gravel in Parijs tegen Robin Söderling, dat was nog te accepte ren. Maar uit je eigen achtertuin worden verjaagd - de plek waar je nota bene in de afgelopen zeven jaar zes keer zegevierde en één keer verliezend finalist was - geldt als een klap van jewelste. Het verklaarde ook de diepe teleur stelling die Federer, meestal een toonbeeld van galantheid, niet wist te verbergen. Geagiteerd stond hij naderhand de pers te woord. De antwoorden waren af- De Tsjech Tomas Berdych bedankt I zijn onverwachte uitschakeling. gemeten en een compliment aan zijn bedwinger bleef achterwege. Hij liet zelfs doorschemeren dat zijn rug en been opspeelden en hem in lichte mate hinderden, een excuus dat hij normaliter in een wedstrijdanalyse nooit zou aanvoeren en dat door Berdych bo vendien in twijfel werd getrokken. Zal het dan tóch zo zijn dat ook Federer in zijn eigen sterfelijkheid is gaan geloven? Is hij gaan besef fen dat hij niet langer de man is die de norm bepaalt? Het zou zo maar kunnen. Want sinds zijn vierde eindzege begin dit jaar bij het publiek na zijn overwinning. Roger de Australian Open straalde Fede rer niet meer uit dat hij de kam pioen van het heden én de toe komst is. Op alle ondergronden kwam plots de klad in zijn spel. Marcos Bagh- datis en Tomas Berdych verrasten hem op hardcourt, Ernests Gulbis, Albert Montanes, Rafael Nadal en Robin Söderling lieten hem in het gravel bijten en Lleyton Hewitt dwong hem tot een knieval op gras. En dat Berdych hem weer af troefde, vormt een nieuw bewijs dat Federer het aureool van onver slaanbaarheid is kwijtgeraakt. Federer is in gedachten verzonken na foto Alastair Grant/AP Niemand minder dan Boris Becker kondigde al het afscheid van Federer aan, nu hij niet langer tot de slotdag van een Grand Slam toernooi weet door te dringen. De hoofdrolspeler weigerde echter vergaande conclusies aan zijn pas op de plaats te verbinden. „Een kwartfinale is een fatsoenlijk re sultaat", zei hij. „Mensen denken misschien dat het schokkend is, maar veel tennissers zouden een moord doen om zover te komen. Niettemin is het voor mij onge bruikelijk om in deze fase te verlie zen." i.i*eOU11 Slechts 5° ch-,Rbaaf\ u.itten Zie stipreizen.nl/crclg complete 21-daagse cruise Vertrek alléén 1 augustus. Inclusief: 2i-daagse cruise per 5-slerren cruiseschip Costa Luminosa o.b.v. volpension en havengelden. U vaart langs de indrukwekkende Noorse Fjorden bij Bergen, ziet vulkanen en gletsjers in IJsland en maakt kennis met het ongerepte Groenland, het grootste eiland ter wereld! CRUISING ITALIAN STYIC boek online of bel 020 - 66 22 222 pers. per kamer/hul excl. Calamileitenfonds/reserverlngskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58