ambassadeur van de streek Fresco's ontdekt in woonhuis 23 WÊÈÈÊÈÊÊaË Veerpontje blijft zeker tot dinsdag in de vaart Reconstructie geweld in Zeldenrustlaan kpn donderdag 1 juli 2010 „Het is van groot belang dat elke Zeeuws-Vlaming de streek in het hart meedraagt, waar ook ter wereld. Veel inwoners voelen zich pas echt Zeeuws-Vlaming als ze buiten onze streek vertoeven." „Ik ben er trots op om Zeeuws-Vlaming te zijn. Ik zal dat ook zeker tijdens met studie in Middelburg uitdragen. Ik zal ook zeker het speldje gaan dragen maar natuurlijk niet altijd." PERKPOLDER Het zomerpontje Perkpolder-Hans- weert blijft zeker tot en met maan dag varen. Schipper Laurens de Brouwer wil afwachten wat de ge meente Reimerswaal beslist over zijn bezwaarschrift tegen de verla ging van de subsidie. Het besluit valt dinsdag. Eigenlijk zou dat deze week gebeuren, maar de wethou der voor toerisme is op vakantie. Mede-subsidiegever Hulst volgt in principe Reimerswaal. Het veer Perkpolder-Hansweert vaart maan dag, woensdag, vrijdag en zondag. Zie ook www.rondjepontje.nl TERNEUZEN In de Zeldenrustlaan in Terneuzen is gisteren een vermeend misdrijf gereconstrueerd. Dat gebeurde in opdracht van de politierechter in Middelburg. Volgens een woord voerder van de rechtbank ging het om een geval van openbaar geweld en mishandeling. De laan werd deels afgezet. Bij de reconstructie, die onder leiding stond van de rechter-commissaris in strafzaken, werd onder meer gebruik gemaakt van een taxibusje. Meer informatie wilde de woordvoerder niet kwijt. Met Zakelijk ADSL van KPN Gratis installatie door een deskundig monteur Eenvoudig uitte breiden met pin en alarm Met eigen domeinnaam en bijbehorende e-mailadressen kpn.com/zakelijk 0800 0403 kpn Business Center sluit je aan door Eugène Verstraeten axel - In het voormalige woon huis van de familie Antheunis aan de Markt 2a in Axel zijn verschil lende muur- en zolderschilderin gen ontdekt. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg is zo enthou siast dat wordt geprobeerd het pand alsnog tot rijksmonument te verheffen. De fresco's kwamen tevoorschijn tijdens een inspectie van het voor malige woonhuis dat vlakbij het monumentale bedrijfspand van de firma Antheunis staat. De schilde ringen zitten achter behang of ver stopt onder verflagen. Ook bij het uitbreken van plafonds zijn schil deringen blootgelegd. Uit onder zoek is gebleken dat de aanwezige fresco's van bijzondere kwaliteit en belang zijn. Toenmalig eigenaar Clement Benedictus Antheunis (1875-1952) heeft ze in zijn vrije tijd geschilderd. Het woonhuis maakt evenals het nabijgelegen bedrijfspand deel uit van het bouwplan voor een nieuw streekmuseum aan de Markt. Vol gens wethouder Jaap Bos is het bij zonder dat Monumentenzorg zich nu inspant om de woning op de monumentenlijst te krijgen. Het is namelijk rijksbeleid dat geen nieu we panden meer als monument worden aangewezen. Monumentenzorg onderzoekt mo menteel de schilderingen. Er wordt bekeken hoeveel restauratie van de fresco's kost, of subsidies beschikbaar zijn en hoe één en an der in de planning van het project ingepast kan worden. Bos denkt dat de bouw van het museum kan beginnen in de eer ste helft van 2011 en dan klaar is voor de zomer van 2012. De geslaagden krijgen behalve hun diploma een speldje van de Zeeuws-Vlaamse vlag en een oorkonde, waarmee ze 'ambassadeur' van Zeeuws-Vlaande- ren zijn geworden. Zoals gisteren Rachelle Soulimans uit Hoofdplaat tijdens de diploma-uitreiking op het Zwincollege in Oostburg. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53