met uitzicht over Oosterschelde bd store nd 123 Over het idee De uitwerking Jachthaven bij Gorishoek is volgens wethouder nog lang niet aan de orde J) Dancepoint geeft balletvoorstelling Kistenconcert met vuurwerk bij KMW Rommelmarkt van de voetbal te Serarens Zomermarkt van de Holtkampsehool GB blijft toch zitten bij ambtsgebed donderdag 1 juli 2010 „Het wordt een culinaire hotspot Een plek waar mensen met een wijntje en een oestertje bij een ondergaande zon van het uitzicht, met in de verte de Zeelandbrug, kunnen genieten." (Mede-investeerder Marco van Dijke) „Van Dijke en Pilon zijn heel enthousiast en wisten heel goed wat ze wilden. Maar om dat over te brengen op papier, daar hadden ze iemand voor nodig." (Marjanka Rijke, tuinarchitectenburo Arend Jan van der Horst) GOES De leerlingen van balletschool Dan cepoint in Goes geven vrijdag en zaterdag juli een voorstelling in De Stenge in Heinkenszand. Eigenares se Edith Houberg viert dan dat zij twintig jaar balletles geeft. Kinde ren vanaf drie jaar en volwassenen dansen onder meer het ballet Cop- pelia, over een poppenmaker en zijn creatie. Aanvang steeds 19.30 uur. WILHELMINAPOLDER Kamerorkest TY geeft zaterdag een 'kistenconcert' op het terrein van de Koninklijke Maatschap Wilhel- minapolder aan de Meestoofweg in Wilhelminadorp. Na afloop is er een vuurwerkshow. Het concert staat in het teken van de Tour de France, maar is tevens benefiet voor kinderrevalidatie Reigersbos en mytylschool De Sprienke. Aanvang is 20.15 uur. 'S-HEER ARENDSKERKE Voetbalvereniging 's-Heer Arends- kerke houdt zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur de tweejaarlijkse rommel markt op het sportterrein aan de Lange Achterweg. Om 9.30 uur is er een verkoping bij opbod. Vrijdag kunnen nog spullen ingeleverd worden tussen 13.00 en 21.00 uur, maar gaarne geen surfplanken, bankstellen, koelkasten of wasma chines, verzoekt de club. GOES De Holtkampsehool en wijkge- bouw De Spinne in Goes houden samen een zomermarkt op zater dag 10 juli. Tussen 11.00 en 15.00 uur is er op beide schoolplei nen en in het wijkgebouw vanalles te doen, van voetbalclinic tot taar tenwedstrijd. De opbrengst van de markt wordt besteed aan een school in Ghana en aan eigen leermiddelen. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het plan van de gemeente Tholen voor een gro te jachthaven bij Gorishoek be staat nog steeds, maar zal nog ja ren op zich laten wachten. Dat zegt wethouder Kees van Dis. De jachthaven wordt vaak in één adem genoemd met de uitbreiding van camping De Pluimpot en de komst van vakantiepark Wulpdal. Die twee plannen zijn echter ai verder gevorderd en daarom wor den ze apart behandeld. Momen teel wordt een zogeheten mi lieu-effectrapportage gemaakt. Op beide parken komen in totaal ruim zeshonderd nieuwe recreatie woningen en een zwembad. De jachthaven is dus even uit de plannen getild. „Omdat we Wulp dal en De Pluimpot niet op willen houden", stelt wethouder Van Dis. De jachthaven, die zeshonderd lig plaatsen krijgt, is volgens hem so wieso een project van de lange adem. Dat heeft onder meer te ma- Het bestaande haventje van Gorishoek. ken met het feit dat de Oosterschel de een Natura 2000-gebied is. Wie daarin iets wil ondernemen, moet zich aan strenge regels houden. foto Dirk-Jan Gjeltema door Lilian Dominicus KAPELLE - De fractie GemeenteBe- lang blijft toch zitten als het ambts gebed wordt uitgesproken voor en na de besluitvormende raadsverga dering in Kapelle. „Uit respect voor het geloof van een ander", verklaart Peter Ganseman van GB. Eerder had hij ermee gedreigd dat de fractie later de raadszaal zou binnentreden en eerder verlaten, zoals de PvdA-fractie dat deed in de vorige raadsperiode. De huidige PvdA-fractie is van een hele ande re samenstelling en heeft geen be zwaar tegen een ambtsgebed. Dit keer was de discussie aangezwen geld door GB. Ganseman: „Ik vind het zo'n vertoning. Het is niet meer dan een farce: het gebed wordt opgelezen. Begrijp me niet verkeerd, ik ga ook naar de kerk, maar ik vind niet dat je andere mensen een gebed mag opleggen." GB vroeg daarom middels een mo tie om een moment van stilte, maar die heeft het niet gehaald. Locatie concept strandpaviljoen Wemeldinge Wemeldinge Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43