Witte bevolking Orania blieft 30|sp. Ronaldo is een gebroken man Buitenlan WITTE ENCLAVE Zelfs een aantal inwoners van het honderd procent witte stadje Orania is door het WK in eigen land een heel klein beetje van voetbal gaan houden. „Het grootste misverstand is dat we niet van voetbal houden en niet van zwarte Afrikanen." Cacau twijfelgeval bij Duits elftal Idrissou haalt uit naar ploeggenoten 'Warm welkom spelers Noord-Korea' Uruguay zonder Godin tegen Ghana Bayern München ook succesvol op WK w&mm v- - *W mm' ipm donderdag 1 juli 2010 ERASMIA Het is onzeker of bondscoach Joachim Löw van Duitsland za terdag in de kwartfinale van het WK tegen Argentinië gebruik kan maken van Cacau. De spits ontbrak gisteren opnieuw op de training. Hij kampt nog steeds met een buik spierblessure, die hij voor het duel met Engeland opliep. „De beslissing over hem valt vrijdag", zei Löw. De keuzeheer kreeg er woensdag nog een probleem bij. Aanvaller Lu- kas Podolski haakte op de training af met een lichte blessure. HAMBURG Mohamadou Idrissou heeft hard uitgehaald naar zijn mede-interna tionals van Kameroen. „Ik dacht dat ik in een slechte film was be land", zei de spits over het WK, waar de Afrikanen alle drie de groepswedstrijden verloren. „Wat er in Zuid-Afrika is gebeurd, is een schande voor ons land." Volgens Idrissou, speler van Borus- sia Mönchengladbach, namen veel spelers het toernooi niet serieus. „Sommigen wilden alleen maar feestvieren. Zoiets onprofessio neels heb ik nog niet gezien." PYONGYANG De voetballers van Noord-Korea zijn dinsdag warm onthaald in ei gen land na terugkeer uit Zuid-Afri ka. Dat beweerde althans een Noord-Koreaanse krant. De selectie van bondscoach Kim Jong-hun, in de groepsfase uitgeschakeld, werd op het vliegveld opgewacht door fa milieleden en supporters. De krant schreef dat de ervaring en het vertrouwen die de voetballers in Zuid-Afrika hebben opgedaan in de toekomst tot goede resultaten moeten leiden. KIMBERLEY De Uruguayaanse voetballer Diego Godin kan morgen definitief niet meespelen in de kwartfinale van het wereldkampioenschap tegen Ghana. Dat maakte bondscoach Os car Tabarez gisteren bekend. Godin heeft een blessure aan zijn dijbeen. Mauricio Victorino neemt zijn plek over. Hij verving Godin ook al halverwege de achtste finale tegen Zuid-Korea. Tabarez voert nog een wijziging door. Op het mid denveld doet Alvaro Fernandez mee in plaats van Alvaro Pereira. MÜNCHEN Bayern München heeft onder lei ding van trainer Louis van Gaal een van de meest succesvolle sei zoenen uit de clubhistorie achter de rug. De club won de landstitel en de Duitse beker en bereikte de finale van de Champions League. Ook op het wereldkampioenschap presteren de spelers van Bayern goed. Liefst tien spelers zijn nog ac tief in de kwartfinales en zij maak ten gezamenlijk ook nog eens ze ven doelpunten, waarmee Bayern de meest 'trefzekere' club is op het WK. KAAPSTAD - De Portugese voetbal vedette Cristiano Ronaldo liet zich na de uitschakeling door Spanje in de achtste finale van het WK van zijn slechtste kant zien. De 25-jari ge ster van Real Madrid spuugde richting de cameraman die zijn af tocht van het veld in Kaapstad re gistreerde. Ronaldo weigerde bo vendien na afloop commentaar te geven, terwijl hij toch de aanvoer der van Portugal is. De grillige Portugees liet uiteinde lijk via de website van zijn zaak waarnemer toch van zich horen. „Ik voel me een gebroken man, on troostbaar, gefrustreerd en onge looflijk bedroefd", zo schreef Ro naldo. Hij werd voorafgaand aan het toernooi gezien als een van de potentiële uitblinkers, maar stelde zwaar teleur. De aanvaller maakte slechts één doelpunt, tijdens de ze ge op Noord-Korea (7-0). Na de nederlaag tegen Spanje meldde Ronaldo zich heel even voor de camera van een tv-station. Op de vraag of hij een verklaring had voor de nederlaag, bitste Ro naldo: „Vraag dat maar aan Carlos Queiroz." Vervolgens beende hij boos weg. Op de website van zijn agent verklaarde de Portugese ve dette dat bondscoach Queiroz juist op dat moment een persconferen tie gaf en dat de verslaggevers be ter daar hun vraag had kunnen stellen. „Ik was niet in de positie om daar op antwoord te geven. Ik ben ook maar een mens, en zoals ieder mens heb ik mijn verdriet en ik heb het recht om dat in m'n een tje te verwerken", aldus Ronaldo. „Ik weet dat ik de aanvoerder ben. Ik heb altijd mijn verantwoorde lijkheid genomen en zal dat ook blijven doen." Landgenoot Deco stelt zich niet langer beschikbaar voor het natio nale voetbalelftal van Portugal. Dat maakte de 32-jarige middenvel der van Chelsea gisteren bekend. Portugal verloor dinsdag met 1-0 van Spanje in de achtste finales van het wereldkampioenschap. „Dit is niet het afscheid dat ik mij had gewenst", aldus Deco, die al leen in de eerste groepswedstrijd tegen Ivoorkust in actie kwam. Na zijn wissel in die wedstrijd ging hij in discussie met bondscoach Car los Queiroz. Deco maakte later zijn verontschuldigingen, maar door een heupblessure kwam de middenvelder niet meer in actie. door Theo Brinkman DEN HAAG - Om succesvol te zijn, hebben Afrikaanse teams een bui tenlandse bondscoach nodig. Vin den ze. Bij Ghana, dat morgen WK-geschiedenis kan schrijven, staat de Serviër Milovan Rajevac langs de lijn. Een buitenlander dus. Maar dat is logisch. Zes Afrikaanse landen begonnen aan dit WK en vijf ervan hadden een buitenlander als bondscoach. Daarmee is een traditie in ere ge houden. Afrikaanse WK-deelne- mers willen namelijk bijna altijd een buitenlands coach: in 27 van de 33 gevallen stond er een (meest al blanke) buitenlander langs de lijn. Bijvoorbeeld Valeri Nepom- niachi. Wie? Nepomniachi, de Rus- In Orania zorgen ze wel voor zichzelf. Zwarte werknemers hebben de witte inwoners op hun eigen bedrijven niet nodig. Ze hebben zelfs een eigen munt eenheid: de mensen betalen elkaar met de ora. foto's Jordi Matas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32