Branden blussen en leren om Open dag op jarige camping Koninklijke onderscheiding voor 'zwarte' Jo Kodde Weer leerlinge CSW naar project in Afrika Fresco's ontdekt in Axelse woning donderdag 1 juli 2010 OOSTKAPELLE - Camping Ons Bui ten in Oostkapelle viert het 40-ja- rig bestaan met allerlei activiteiten tijdens een open dag op zaterdag 3 en zondag 4 juli. De open dag op zaterdag is be doeld voor alle gasten van de cam ping, buurtbewoners en iedereen die eens een kijkje bij Ons Buiten wil nemen. Van 10.00 tot 20.00 uur staan op het programma fiets tochten, ringrijden, schminken, presentatie van streekproducten, hindernisbaan, rondleidingen, theater en een fietspuzzeltocht. Ook is er een permanente tentoon stelling over Ons Buiten. De cam ping beschikt bovendien over wel- ness-faciliteiten. Tijdens de kijk- middag (13.00 - 20.00 uur) in de sauna en weinessvoorzieningen worden ook gratis rugmassages en paraffinebadjes gegeven. Zondag 4 juli is op Ons Buiten een workshop walking dinner. Die be gint om 17.00 uur. Daarin staat het bereiden en proeven van Zeeuwse producten centraal. De workshop kost 32 euro per persoon, exclusief drank. Aanmelden kan via 0118-581318 ofinfo@onsbuiten.nl. MIDDELBURG - Opnieuw is een leer lingen van CSW Van de Perre uit Middelburg uitverkoren om als jeugdambassadeur van World Vi sion naar Afrika te gaan. Christine Roelofsen (vwo 4) uit Arnemui- den gaat in oktober op reis. World Vision is de organisatie achter de actie Zip your Lip, waar de school jaarlijks aan meedoet. CSW-leerlin- gen mochten meedingen naar de functie van Regio Youth Ambassa dor. Tijdens het verblijf in Afrika trekken de Youth Ambassadors uit Nederland een week op met leef tijdsgenoten en de lokale bevol king die dagelijks te maken heb ben met de gevolgen van hiv en aids. Ze zien en beleven zo waar het opgehaalde geld nodig is en waaraan het besteed wordt AXEL - In een woonhuis aan de Markt 2a in Axel zijn muur- en zol derschilderingen ontdekt. De Rijksdienst voor de Monumenten zorg is zo enthousiast dat wordt ge probeerd het pand tot rijksmonu ment te verheffen. De fresco's kwa men tevoorschijn tijdens een in spectie van het huis dat vlakbij het monumentale bedrijfspand van de firma Antheunis staat. De schilde ringen zitten achter behang of ver stopt onder verflagen. Ook bij het uitbreken van plafonds zijn schil deringen blootgelegd. Uit onder zoek is gebleken dat de fresco's van bijzondere kwaliteit zijn. Toen malig eigenaar Clement Benedic- tus Antheunis (1875-1952) heeft ze in zijn vrije tijd geschilderd. door Emile Calon Overleven op zee, het bestrijden van brand aan boord van schepen, het achterhalen van de oorzaak van een brand en het trai nen van politiehonden. Al deze cursussen zijn te volgen op het Trainingscentrum Vlissingen aan de Buitenhaven. In de toekomst wil directeur a.i. Willem Brinkman het aanbod nog verder uitbreiden. „Meer profite ren van de unieke ligging aan getij- denwater." Ook hoopt hij dat op termijn een helikopter-ontsnap pingsunit geplaatst kan worden zo dat medewerkers van de offsho re-industrie kunnen oefenen hoe ze uit een dergelijk toestel kunnen ontsnappen. Hij wil ook inspelen op de vraag naar het bestrijden van calamiteiten in parkeerkelders. Daarnaast ziet hij mogelijkheden om in Vlissingen en op locatie mensen te trainen die te maken hebben met agressieve klanten. Het Trainingscentrum wordt van daag verzelfstandigd. 28 Jaar gele den werd het opgericht als oefen- centrum voor de Vlissingse brand weer. In de loop der jaren groeide het uit en nu volgen jaarlijks onge veer 10.000 mensen cursussen in het centrum waar, alles bij elkaar, 28 mensen werken. De verzelfstan diging is volgens burgemeester Wim Dijkstra nodig om te zorgen dat het de toekomst tegemoet'kan treden. De gemeente heeft te wei nig geld om te investeren in het centrum en het was te zeer verwe ven met de stadsgewestelijke brandweer. Cursisten komen uit het hele land en België. Volgens Dijkstra liggen bij de zuiderburen nog geweldige kansen. Hij kijkt dan vooral naar de hulpverleners in de havenste den Antwerpen, Gent, Brugge en Oostende die in Vlissingen nog heel wat kunnen leren. Door de banden met de bestuurders van die gemeenten aan te halen hoopt hij hen te interesseren voor cursus sen op het centrum. Enkele jaren geleden maakte Ricas bekend dat het bij Terneuzen een oefencentrum wilde bouwen. De nadruk zou liggen op het bestrij den van calamiteiten in onder grondse bouwwerken. Het heeft de plannen echter opgeschort. Met het idee om in de nabije toekomst ook een oefenparkeerkelder te bou wen op het Vlissingse oefencen trum wil Dijkstra Terneuzen geen concurrentie aandoen. Wel wordt volgens Brinkman ingespeeld op de vraag uit de markt. Er worden steeds meer parkeergarages ge bouwd en de mogelijkheden om te oefenen zijn beperkt. „Net als de Efteling moeten wij blijven ver nieuwen." ARNEMUIDEN - Jo Kodde uit Arne- muiden is gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Bij zijn afscheid als voorzitter van de Coöperatie Nedato en als vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen Nedato BV in Goes, kreeg hij een lintje uitge reikt. Jo Kodde (62) vervulde sinds 1966 veel functies in landbouworganisa ties. Hij heeft zelf ook een groot boerenbedrijf in de Oranjepolder in Arnemuiden, een familiebedrijf dat hij samen met zijn neef opzet te. Ook die heet Jo Kodde. Ze wor den daarom met bijnamen aange duid: zwarte Jo (die nu een lintje krijgt) en blonde )o (CDA-raadslid in Middelburg). 'Zwarte' Jo Kodde had (en heeft) verschillende functies bij onder meer ZLTO, Telersvereniging, Aardappelafzetorganisatie en Arbi tragecommissie Contractteelt Aard appelen. Bovendien zit hij in de Raad van Toezicht van de Rabo bank Walcheren-Zuid en de Raad van Commissarissen van de Rabo bank Walcheren/Noord-Beveland. In Biggekerke was hij ook 25 jaar lang lid van de vrijwillige brand weer. Bovendien is [o Kodde al ruim twintig jaar bestuurslid van het waterschap. Kerkelijk is hij actief bij de Hoeksteengemeente. Ondanks deze lange lijst heeft hij nog tijd voor hobby's: zingen in de Oratoriumvereniging, skiën en het bezoeken van zijn kleinkinde ren in Engeland. Landbouwvoorman Jo Kodde krijgt een lintje opgespeld, foto Willem Mieras Het Trainingscentrum Vllissingen wordt vandaag verzelfstandigd. Hulpdiensten, meente blijft voor honderd procent eigenaar. Het centrum is vanaf heden een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26