Kinderbijslag weg bij spijbelen iiiiiiii Nederland: geef Ie mening! Wellink krijgt nog één kans P7f 10 en 11 32 Uit Te water Overheid hindert energiebedrijven m verder \4"/ 'mu Wisselend bewolkt maxima 28° WÉ?*. Ja, zo'n reisje langs de rij rij rij Federer krijgt in Londen een klap van jewelste Vandaag bij deze krant de bijlage: DONDERDAG 1 juli 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 151 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN SCHOOLVERZUIM Maatregel is bedoeld om ouders te bewegen kind weer naar school te laten gaan DEN HAAG - Meer dan de helft van de Nederlandse gemeenten heeft een overeenkomst gesloten met de Sociale Verzekeringsbank over stopzetting van de kinderbijslag bij langdurig schoolverzuim. In een aantal gevallen is de kinder bijslag al daadwerkelijk stopgezet. De maatregel is bedoeld om ouders ertoe te bewegen hun kind weer naar school te laten gaan. Om hoeveel kinderen en ouders het gaat, wil de Sociale Verzeke ringsbank niet zeggen. Wel dat het aantal gemeenten dat gebruik maakt van de regel gestaag groeit. „Er komen elke dag nieuwe ge meenten bij", aldus een woord voerster. Amsterdam,' de grootste gemeente, wil er komend schooljaar mee be ginnen. Volgens een woordvoer der ziet Amsterdam de maatregel vooral als een dreigmiddel, dat al leen in het uiterste geval wordt toe gepast. Steden als Apeldoorn, Utrecht en Rotterdam beginnen er in het nieuwe schooljaar mee; Gro ningen, Enschede en Maastricht overwegen dat nog. Den Bosch zegt geen behoefte aan de overeen komst te hebben omdat er al ge noeg maatregelen zijn. De regel is sinds begin dit jaar van kracht en is gericht op ouders van kinderen van 16 en 17 jaar die meer dan zes tien uur in de vier weken spijbe len. Omdat de kinderbijslag pas achter af wordt uitbetaald, is het mogelijk de stopzetting terug te draaien als er verbetering optreedt. Ouders en kind hebben zo de mogelijkheid aan daadwerkelijke stopzetting te ontkomen. Van de bijna een miljoen middel bare scholieren werden er in het schooljaar 2008-2009 ruim 40.000 geregistreerd als spijbelaar. Over het afgelopen schooljaar zijn nog geen cijfers bekend. pagina 4 en 5: spijbelend kind kan ouders veel geld kosten - OUWERKERK - Niet alleen de mens heeft het warm in deze dagen. Ook de dieren hebben regel matig behoefte aan verkoeling. Dat moet ook deze amazone hebben gedacht, toen ze met haar paard ver de Oosterschelde in liep. De foto werd gemaakt bij het strandje van Ou- werkerk. foto Dirk-Jan Cjeltema BBBHBGBaROTH Ktlh op onze .20107 pagina m deze Hrant! HeTNailONALEllUERKOHDERZOEK.nl VLISSINCEN - De overheid moet minder zwalken en vasthouden aan eenmaal ingezet beleid. Alleen dan kan vaart gemaakt worden met de investering in duurzame energie. Dat zei Peter Boerma, di recteur van het Zeeuwse energiebe drijf Delta gisteravond tijdens het debat over energie dat deze krant hield in het Arsenaaltheater in Vlis- singen. „Ik weet dat energiebedrij ven er tegenaan duwen, maar we lopen in de praktijk tegen allerlei barrières aan." pagina 2 en 3: Wat is erger: C02 of radioactief afval pagina 3: commentaar OE EU-voorzitterschap België is gedoemd te mislukken zie pagina 8 reageer op www.pzc.nl UW reacties: 376 Ik kijk uit naar de Tour éènsHIPR40% 60% DEN HAAG - President Nout Wel link van De Nederlandsche Bank (DNB) krijgt nog één kans om or de op zaken te stellen bij de centra le bank, anders moet demissionair minister Jan Kees de Jager (Financi ën) het vertrouwen in de baas van de centrale bank opzeggen. Wellink die gisteravond zijn spijt betuigde voor het gebrekkige toe zicht op de omgevallen DSB Bank, moet een overtuigend plan presen teren hoe hij de cultuur binnen DNB wil veranderen. Dat zeiden Tweede Kamerleden gis teravond nadat de bankpresident tekst en uitleg kwam geven over de commissie Scheltema die onder zoek deed naar de ondergang van DSB. Volgens het rapport van de commissie had de centrale bank in 2005 nooit een bankvergunning mogen verlenen aan DSB. Wellink onderschrijft de conclusies en is diep door het stof gegaan voor de financiële woordvoerders in de Kamer. „De toets voor de ver gunning had beter gekund. Daar voor bied ik mijn verontschuldigin gen aan." Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Extra: 13; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33; Televisie: 38, 39. Bijlage: UitGids. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "711688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1