8| Alleen in de sprint woensdag 30 juni 2010 Twee sprinters, één finishlijn. En een wereld van verschil. Mark Cavendish en Tyler Farrar zullen deze Tour elkaar het leven zuur proberen te maken. Vanuit Farrars oogpunt betekent dat: Cavendish op een faire manier kloppen. „De weg is immers van ons allemaal." Cavendish is heel wat minder vriendelijk. Hij rijdt je, zo werd in aanloop naar de Ronde van Frankrijk weer eens duidelijk, zonder pardon van je sokken. door Edward Swier Cavendish is een straatvechter, een Engels schof fie; Farrar haast on-Amerikaans vriendelijk, met een charmant Vlaams accent. De twee verschil len karakterologisch gigantisch van elkaar, maar zijn in juli - zo is de verwachting - in de sprint wél eikaars gelijken. Cavendish won weliswaar vorig jaar zes Touretappes (en zijn teller staat al op tien), Farrar (op nul in de Tour) zou in 2010 maar zo de boventoon kunnen voeren. De voortekenen wijzen, hoewel Farrar tot op heden Cavendish slechts een maal klopte, in ieder geval wel in Amerikaans voordeel. HUN ACHTERGROND In tegenstelling tot de nu 25-jarige Cavendish, na een moeilij ke jeugd op het eiland Man als tiener op de baan al een sensa tie, is Farrar een relatieve laatbloeier. De 26-jarige Yank, die in Gent woont en prima Vlaams spreekt, reed vorig jaar pas zijn eerste Tour. Van een gebrek aan ervaring, dat hem vorig jaar parten speelde, is nu geen sprake meer. Hij leert snel. Werd Cavendish als baancoureur gevormd, de Amerikaan genoot zijn wieleropleiding in Vlaanderen. „Ik voel me soms een Vlaming, mijn thuis is Gent", aldus de in de buurt van Seattle opgegroeide Farrar. Voormalig topsprinter Jean-Paul van Poppel, nu ploegleider van Cervélo-troef Thor Hushovd: „Ik vind dat wel opvallend, de meeste renners van Farrars ploeg wonen in Girona. Daar kan je in een prettig klimaat, zowel op het vlakke als bergop, goed trainen. Maar Farrar heeft daar niet voor gekozen. Hij zoekt de weerstand in Noord-Europa. Dat toont wel dat hij nadenkt, dat hij weet wat voor een sprinter van zijn soort het beste is." HUN VOORSEIZOEN Cavendish liet afgelopen winter één en ander aan zijn gebit vertimmeren. Dat kwam hem duur te staan. Hij kreeg na de ingreep een gezwel in zijn mond, kon daardoor amper af doende trainen en raakte achterop. Dat deed zich merken in de eerste maanden van het seizoen. Met zeges in de Rondes van Catalonië, Romandië en Californië staat hij slechts op drie overwinningen. Dat hij in de Ronde van Zwitserland bij de minste stijging van het wegdek al moest lossen, zal hem Mark Cavendish (tweede van rechts) won vorig jaar zes etappes in de Tour de France.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 94