Het comité heeft 4l woensdag 30 juni 2010 4 juli 2010 Goes Pieter Stoter (links), Toine Poppelaars (midden) en Tjitte van den Buijs zijn blij dat de Tour de France dit jaar Zeeland aandoet. De Tour de France wel of niet naar Zeeland, wel of niet een start of een finish, dat is jarenlang de inzet geweest van het Zeeuwse Tourcomité. Het mooiste van die lobby was dat mensen in de straat er zo intensief mee meeleefden. Toine Poppelaars, in die jaren de gedeputeerde van sport: „Ze spraken me op straat nooit aan over beleidsnota's, wel met vragen over de Tour." door Frits Bakker den en hebben we met ons comité mooie jaren gehad." „Het is eigenlijk ook wel mooi", vindt Poppelaars, „dat de Tour nu voorbijkomt in het Jaar van de Fiets. Dat geeft er nog wat meer cachet aan. Maar goed, als ik er nu op terug kijk, zijn we er heel dicht bij geweest om een etappe te krijgen. We hebben alleen moeten erkennen dat de beslis sing toch altijd door de Tour zelf wordt genomen. Daar heb je geen enkele invloed op." Stoter: „Het maakt natuurlijk een verschil of je Ivo Opstel ten heet, van Rotterdam bent en de Tour binnenstapt met een zak geld van acht miljoen. Toch denk ik dat geld voor ons geen rol heeft gespeeld in de afwijzing. We wis ten dat een Touretappe 250.000 euro kostte, dat geld was er. We zijn afgevallen omdat ze het dagje naar Zeeland op het laatste moment niet konden inpassen in het route schema." De andere verhalen, over de Limburger Bennie Ceulen die op twee paarden had gewed en wel een etappe in Val kenburg kreeg, over de gemiste kans om met een grote stad (Rotterdam of Utrecht) mee te liften, over lobbyen Meneer Poppelaars, komt de Tour nou wel of niet? De vijfjarige Zeeuwse lobby, met veel bezoekjes aan de Tour, aan Jean Ma rie Leblanc en veel handen schudden bij andere gelegenheden heeft er uiteindelijk toe geleid dat de hoofdprijs niet is gehaald. De Zeeuwen kunnen het peloton zondag over de waterwerken en door de provincie zien trekken, hoewel er was ingezet op een rit door de Westerscheldetunnel en later in elk geval op de toekenning van een etappeplaats. De Ronde van Italië, binnengehaald door Middelburg, is dit jaar wel gekomen, de Tour rijdt van Rotterdam naar Brussel en maakt geen tussenstop. Het hoofddoel van de lobby is dus mislukt, de teleurstelling al lang verwerkt. Pieter Stoter, voorzitter van het Zeeuwse comité, zegt dat zijn club van mensen nergens spijt van heeft. „We gaan er zondag op Neeltje Jans een prachtige dag van maken. De herinnering op zich is al heel mooi, ook al zijn we gepas seerd. Toch hebben we er veel contacten aan overgehou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90