81 buitenland Moskou onthutst over arrestaties VS stipreizen.nl Allerlaagste prijsgarantie 0*01 Kompaan Berlusconi zeven jaar de cel in Petraeus: Afghanistan gaat vooruit SPIONAGE Elf verdachten opgepakt Oproer in Athene Sauerland - Hennesee****+ woensdag 30 juni 2010 MILAAN - Een hof van beroep in de Italiaanse stad Palermo handhaaft de veroordeling wegens banden met de maffia van senator Marcel lo Dell'Utri, een politieke bondge noot van de Italiaanse premier Sil vio Berlusconi. Wel wordt zijn cel straf -hij werd in 2004 veroordeeld tot negen jaar- verlaagd tot zeven jaar. Dit meldde het Italiaanse pers bureau ANSA gisteren. De straf werd verlaagd, omdat het hof beschuldigingen inzake gebeur tenissen na 1992 niet bewezen acht. Wel bewezen werd geacht dat DelfUtri voordien banden on derhield met de Siciliaanse maffia. Dell'Utri was een van de directeu ren in Berlusconi's zakenimpe- rium en is nog steeds senator na mens diens conservatieve bewe ging- Volgens aanklagers trad Dell'Utri vroeger op als bemiddelaar tussen de zakenwereld in Milaan en de maffia. De senator heeft herhaalde lijk ontkend banden te hebben met de maffia. Zijn advocaat is dan ook van plan in cassatie te gaan bij het Italiaanse hoogge rechtshof De zaak tegen Dell'Utri had ook premier Berlusconi in grote proble men kunnen brengen, omdat be weerd werd dat hij via Dell'Utri ook banden met de maffia zou hebben. Berlusconi zou na 1992 (een bloedig jaar van moord op rechters en bomaanslagen) door zijn vertrouweling de nieuwe poli tieke partner van de maffia zijn ge worden, reden waarom de rust plots weerkeerde. De rechter in Palermo heeft deze these gisteren echter een gevoelige klap gegeven. Moskou hoopt dat de kwestie de verbeterde relatie met de VS niet schaadt. Elf verdachten zijn inmiddels opgepakt. Ze wisselden identieke tassen uit of begroeven geld in een bos. MOSKOU - Rusland heeft gisteren verbaasd gereageerd op de arresta tie in de Verenigde Staten van tien vermeende Russische spionnen. Moskou sprak over 'onzin', nadat Amerikaanse federale aanklagers hadden gesteld dat er in de VS lan ge tijd een netwerk van agenten voor Rusland actief is geweest. Het Kremlin sprak van 'terugkeer naar de Koude Oorlog'. Moskou bevestigde later dat de ver dachten de Russische nationaliteit hebben. Zij zouden echter niet te gen Amerikaanse belangen heb ben gehandeld. De Russische pre mier Poetin hoopt dat de spionage- zaak de positieve ontwikkelingen in de Amerikaans-Russische ver houdingen geen schade zal berok kenen. De Russische minister La- vrov van Buitenlandse Zaken had daarvoor het tijdstip van het naar buiten brengen van dit grootste spionageschandaal in jaren sarcas tisch omschreven als 'buitenge woon elegant'. Enkele dagen gele den hadden de Amerikaanse presi dent Obama en zijn Russische ambtgenoot Medvedev nog een ontmoeting die de verbeterde rela tie tussen het Witte Huis en het Kremlin moest illustreren. De Amerikaanse justitie maakte maandag bekend dat een netwerk van spionnen van de Russische ge heime dienst SVR na ontdekking jarenlang in de gaten is gehouden. De federale recherche FBI hield be gin deze week tien verdachten in de zaak aan. Op Cyprus werd gisterochtend een elfde persoon (met Canadees paspoort) gearres teerd. Hij kwam op borgtocht vrij. Bij de spionnen gaat het om rela tief onopvallende stelletjes of echt paren met kinderen die door Mos kou als 'mollen' zouden zijn 'uitge zet' om te 'veramerikaniseren' en voor de lange termijn informatie voor de SVR te verwerven. Ze zou den lid zijn van 'een samenzwe ring om op te treden als agent van een buitenlandse regering'. Ze moesten volgens de aanklagers 'contacten zoeken en ontwikkelen in kringen waar het Amerikaanse beleid wordt gemaakt'. De verdachten wisselden identieke tassen uit op een station, ze werk ten met onzichtbare inkt of begroe ven geld in een bos. Waarnemers menen echter dat de 'mollen' wei nig gevoelige informatie hebben verzameld. De verdachten worden beschuldigd van het optreden als buitenlandse agent, zonder als zo danig te zijn geregistreerd. Een deel wordt ook vervolgd voor het witwassen van geld. ATHENE - Demonstranten hakken in op een lid van de Griekse oproerpo litie tijdens een betoging in de hoofdstad Athene. Tientallen gemas kerde jongeren gingen daar gisteren op de vuist met de politie. Veel Grie ken zijn in staking gegaan om te pro testeren tegen plannen van de Griekse regering om de arbeids markt en het pensioenstelsel te her vormen. De oproerpolitie vuurde traangas- en schrikgranaten af om WASHINGTON - De Amerikaanse ge neraal David Petraeus ziet tekenen van progressie in de oorlog in Af ghanistan, vooral in de zuidelijke provincie Helmand. De generaal waarschuwde dat er nog wel een zware strijd in het verschiet ligt. Petraeus sprak gisteren over Afgha nistan in een hoorzitting van de Senaatscommissie voor de strijd krachten. De generaal moest zich voor de commissie verantwoorden omdat president Obama hem wil als de nieuwe bevelhebber van de internationale troepenmacht in Af ghanistan (ISAF). Petraeus zei te verwachten dat de gevechten te gen de Taliban en andere opstan delingen in de komende maanden intensiever zullen worden. Sinds het begin van de maand zijn honderd militairen van de interna tionale troepenmacht Isaf om het leven gekomen in Afghanistan, meldt de onafhankelijke website icasualties.org. Die houdt het do dental bij van de oorlog in het land. 3- t/m 8-daagse autovakantie Aankomst juli t/m dec. Inclusief: verblijf in het 4-sterren-plus Welcome A Hotel Meschede-Hennessee, nabij natuurpark Hennesee en het ^A Warsteiner land, inclusief ontbijt en diner. Ideaal gelegen voor ^^A schitterende wandel- en fietstochten langs de bossen en oevers van het mooie Sauerland. *erlaandi t"clUS-?ln ontb'lten. Zie stipreizen.nl/dehem w® 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/re! boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8