Wie vindt de zwakke 2 woensdag 30 juni 2010 Alberto Contador werd dit jaar winnaar van Parijs-Nice. Wie kan topfavoriet Alberto Contador van zijn derde Tourzege afhouden? Een groot leger outsiders zal in de 97e editie van La Grande Bouclé op zoek gaan naar de zwakke plekken van 'El Pistolero'. door Patrick Delait in 2008 verboden terrein was voor zijn ploeg, haalde Conta dor zijn gram door in hetzelfde jaar eerst de Giro en daarna de Vuelta te winnen. Ook als tijdrijder hoeft 27-jarige Madrileen niemand te vre zen. Nog levendig is de herinnering aan de Tour van 2009, waarin Contador in een 40 kilometer lange tijdrit rond het meer van Annecy de vloer aanveegde met grootmeester Fabi an Cancellara. Dus nee, van een aardschok zal geen sprake zijn als Alberto Contador de internationale wielerpers in Pauillac te woord staat als Tourwinnaar. En toch hoeft het zo niet te gaan. Ook Alberto Contador heeft zwakke plekken, hopen zijn concurrenten. Zij klampen zich vast aan de spaarzame momenten waarop de Spanjaard de regie verloor. Zoals in de Parijs-Nice van 2009 waarin hij de eindzege verpeelde door een hongerklop in de voorlaatste etappe naar Fayence. Verser in het geheugen ligt het merkwaardige optreden van Contador in het Critérium du Dauphiné. Na zijn zege in de proloog finishte de Astana-kopman in de 49 kilometer lange tijdrit naar Sorgues pas als zesde op 1.46 minuut van win naar Janez Brajkovic. Fioewel hij zich revancheerde in de klassieker naar Alpe 'd Fiuez kon Contador ook bergop niet echt imponeren. Het is niet de enige strohalm waaraan de tegenstanders van Als alles gaat zoals in het peloton wordt ver wacht dat het zal gaan, mag Alberto Contador op de laatste zaterdag van de Tour de France aanschuiven voor de traditionele persconferen tie van de eindwinnaar. Ophefmakende uit spraken zullen in de perszaal van Pauillac niet genoteerd worden. 'El Pistolero' zal in het Spaans, zijn Engels is im mers te krakkemikkig voor'een verstaanbaar betoog, vertel len dat hij erg blij is met zijn derde Tourzege. Hij zal zijn ploegmaats van Astana bedanken en toegeven dat de 97e edi tie van de Tour hem wel heel erg op het lijf was geschreven. Stekelige vragen over zijn verzuurde relatie met Lance Armst rong zal hij diplomatiek ontwijken. De speculaties over zijn toekomst, zijn contract bij Astana loopt immers af, zal hij evenmin de wereld uit helpen. Alvorens de gele trui opstapt zal hij zeggen dat hij ook in 2011 terugkomt om te winnen. Uiteraard. Zo zou het kunnen gaan op zaterdag 24 juli in Pauillac, waar eerder die dag de enige lange tijdrit in de Tour is verreden. Niemand immers die er aan twijfelt dat Alberto Contador van alle Tourfavorieten de beste klimmer is. Met zijn snedige prikacties bergop als handelsmerk zette hij de Tour de Fran ce van 2007 en 2009 naar zijn hand. Toen La Grande Boude

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88