haven Smerdiek weer open' 25 Nog één keer kampvuur bij kindervakantieweek Omwonenden windpark trekken bezwaren in Les in zorgen voor rozen bij tuin in Kats Zomermarkt bij de kerk van Kortgene 't Hof Overwellingen stelt tuinen open College: Geen geld onderhoud scholen aandacht voor het 'lelijke platte gebouwtje' op de kop van de haven siigi^ woensdag 30 juni 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto B Burgemeester en wethouders van Tholen willen geen geld uittrek ken voor onderhoud aan schoolge bouwen in Tholen. Dat antwoor den ze op vragen van de WD. Het college zegt te beseffen dat er onderhoud uitgevoerd moet wor den nu nieuwbouw op de lange baan is geschoven. De scholen heb ben daar echt zelf een reserve voor kunnen opbouwen. De gemeente zou scholen überhaupt geen geld mogen geven voor onderhoud. KATS De Zeeuwse Rozentuin geeft zater dag 3 juli een rozenverzorgingscur- sus. In deze cursus worden alle as pecten van het verzorgen van ro zen toegelicht. Van het verwijde ren van uitgebloeide bloemen tot het bemesten, van het herkennen van ziekten tot het toepassen van zomersnoei. De cursus begint om 13.00 uur en sluit om 17.00 uur af met een drankje en een hapje. info@zeeuwserozentuin.nl. KORTGENE Op het Kerkplein in Kortgene is vrijdag en zaterdag een zomer markt. Onder de toren van de Nico- laaskerk worden huisgemaakte wa ren aangeboden, zoals wafels, mar melade, versgezette koffie en wor den boeken per tas verkocht. Er zijn ook kramen met cd's, bloemen en planten en glas- en aardewerk. De markt is steeds open vanaf 9.00 uur. De toren van de kerk kan be klommen worden. WEMELDINGE 't Hof Overwellingen in Wemeldin- ge zet zaterdag 3 en zondag 4 juli de tuinhekken open voor publiek. De uitgebreide en volgroeide tuin aan de Kerkweg biedt veel bijzon dere boomsoorten en perken met een veelheid aan bloeiende rozen. De entree kost vier euro. De openstelling is beider dagen van 10.00 tot 17.00 uur. Een voor proef van de tuin kan bekeken wor den op www.personeel.unimaas. nl/mike.robertson/ THOLEN door Luc Oggel KRUININGEN - De kindervakantie- week in Reimerswaal mag dit jaar nog één keer worden afgesloten met een kampvuur. Vanaf volgend jaar mag alleen nog hout worden gestookt in vuurkorven. Dat antwoordt burgemeester Jan Huisman aan de Reimerswaalse CDA-fractie. Die had vragen ge steld over het door het college afge kondigde verbod op kampvuren. De vrijwilligers van de kinderva kantieweken hebben twee maan den geleden een brief gekregen dat de vuren niet langer zijn toege staan. Het milieuaspect en klach ten van omwonenden werden daarin als belangrijkste redenen voor het verbod aangevoerd. Het CDA vroeg het college dat besluit te heroverwegen, onder meer om dat daarmee wordt gebroken met een jarenlange traditie. Naar aanleiding van een gesprek met vertegenwoordigers van de kindervakantieweken heeft burge meester Huisman besloten nog één keer een vreugdevuur toe te staan als afsluiting van de kinder vakantieweek 2010. Hout stoken in vuurkorven mag vanaf 2011. Zowel omwonenden als de kinder vakantieweken kunnen zich in dat alternatief vinden. ZOMER De Zomerredactie van de PZC gaat deze week aan de slag. Stuur al uw zomerse tips naar zomer@pzc.nl! STELLING Te veel woningen in Tholen-stad? De stelling loopt ten einde. Stem nog snel op www.pzc.nl/tholen. THOOLSE TIPS: tholen@pzc.nl door Luc Oggel RILLAND - Bewoners van de Volckerpolder bij Rilland hebben hun bezwaren tegen de geplande vernieuwing en uitbreiding van het windturbinepark bij de Kreek- raksluizen ingetrokken. Dat is het resultaat van een 'media- tion(bemiddeling)traject', dat op voorstel van de initiatiefnemers van het plan is opgestart. Een con sortium bestaande uit de energie bedrijven Delta en Eneco, Win- vast en vier agrariërs uit de omge ving willen het huidige windmo lenpark (26 molens) rond de Kreekraksluis vervangen en uitbrei den. Het is de bedoeling dat er 29 nieuwe turbines met een tiphoog- te van maximaal 137 meter en een ashoogte van 80 tot 98 meter ko men. Omwonenden zagen dat ab soluut niet zitten, maar het - tijdro vende - mediationtraject heeft hen dus op andere gedachten ge bracht. De Reimerswaalse gemeenteraad toonde zich gisteravond gelukkig met die uitkomst, enkele fracties stelden dan ook voor mediation ook bij andere projecten in te zet ten. CDA en Leefbaar Reimers waal blijven overigens tegen de komst van windmolens ten zui den van de A58. De haven van Sint-Maartensdijk omstreeks 1905. foto Beeldbank Zeeland In 1961, toen de Pluimpot reeds was afgesloten. foto Beeldbank Zeeland De Haven anno 2010. Rechts op de foto staat het 'lelijke platte gebouwtje' dat veel mensen graag zien verdwijnen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77