321 sport Hoek toont zijn klasse tegen i\#nicn Matthijssen verslaat de ene Kolijn en moet nu tegen de andere Belgisch festival op lange afstand IJzendijke i teltVLOER-^fctfDTEGELS p„ WIELER C QUIZ TOPKLASSE In de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen laat Hoek een goede indruk achter tegen Cercle Brugge. De Zeeuws-Vlaamse topklasser gaat pas in de slotfase van het duel onderuit. Toerclub Hulst viert veertigjarig jubileum Fertoute nieuwe trainer Heinkenszand woensdag 30 juni 2010 Opdonderdagavond 8 juli wordt de PZC wielerquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via wielercafe@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Het antwoord kan gestuurd worden naar sport@pzc.nl. Elke dag wordt onder de juiste inzenders een boekje met Zeeuwse wielerroutes verloot. Vraag van de dag (2): Hoeveel haarspeldbochten telt de beklimming van de Alpe d'Huez? Antwoord gisteren (1 Rinaldo Nocentini Winnaar gisteren (1): Rob Oosterlee Tf Ti *0| T« U| rTij -fi, Ti -R| T< T4 HULST Tourclub Hulst viert zaterdag het veertigjarig jubileum. Vanaf 13.00 uur staat een fietstocht voor jong en oud op het programma. De af stand is 25 of 40 kilometer. Inschrij ven bij de acccommodatie van atle tiekvereniging RKHAV is mogelijk tot 14.30 uur. Het feest wordt vanaf 18.00 uur af gesloten met een barbecue voor le den en oud-leden bij het clublo kaal van RKHAV. Rijders van Toer club Hulst gaan ook nog een week fietsen op Mallorca. De vereniging telt 161 leden, waaronder tien vrou wen. Wekelijks gaan vijf teams met wielrenners van de club één of meerdere keren per week op pad. HEINKENSZAND Adil Fertoute is de nieuwe hoofd trainer van voetbalvereniging Hein kenszand. Hij volgt Ermo Cappon op, die vanwege privé-omstandig- heden en zijn werk een stapje te rug moet doen. Hij wordt nu assis tent van Fertoute. Fertoute was de laatste vier seizoe nen trainer bij de Robur. Hij werd daar afgelopen voorjaar kampioen mee in de vijfde klasse zondag, na dat de oefenmeester met de Goese club een jaar eerder uit de vierde klasse degradeerde. Met Heinkenszand, dat eveneens de titel greep, komt Fertoute ko mend jaar uit in de derde klasse za terdag. MEEST GELEZEN 1. Wachten op ware gezicht Oranje 2. Nederland naar kwartfinale WK 3. Van Persie tart het collectief STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De sportredactie is telefonisch bereikbaar op 0118-434040 Michaël Koné van Hoek probeert Bojan Bozovic van Cercle Brugge de bal te ontfutselen. foto Frits Bakker door René van Stee door Henk van de Voorde AXEL - In het Open Axel Rabo toernooi 2010 plaatste Han Mat thijssen zich voor de kwartfinale op het 6-schema ten koste van Maarten Kolijn. De routinier uit Sluiskil was gisteren in drie sets baas over de Terneuzenaar: 6-2 4-6 6-4. Matthijssen kon er uiteindelijk doorheen slaan bij zijn opponent. Hij slaagde erin om in de derde en beslissende set meer tempo te maken. De fysiotherapeut moet het van daag in de kwartfinale opnemen tegen Wout Kolijn, de broer van zijn tegenstander van gisteren. Maxime van Eenennaam bereikte ongeschonden de tweede ronde na een tweekamp met Jurgen Zohlandt. De jeugdige Hulstenaar, afgelopen zondag nog de verlie zend finalist in Hulst, zegevierde door voornamelijk diepe slagen met 6-0 6-2. Van Eenennaam krijgt vandaag te maken met schema-aanvoerder Henk Mon- sieurs. In het dubbel-6 speelden Harm Rietjens en Rick Suurmond, van TC Hulster Ambacht, een puike partij tegen Ko de Jonge en Peter Rompa, resulterend in een ietwat geflatteerde 6-1 6-2-zege. Bij de vrouwen van deze speel- sterkte won het favoriete tweetal Marloes Audenaerd/Arianne van Harn met twee keer 6-2 van Danielle van Megen/Danitsja du Puy. IJZENDIJKE - Bij de Boulevardloop in fizendijke zetten de Belgen met name op de lange afstand de toon. Op de twaalf kilometer ging de ze ge gisteravond naar Jan Martens uit Eeklo. Hij liep lange tijd alleen op kop. Zijn tijd bedroeg 46.04 mi nuten. Veertig seconden daarna fi nishte Peter Declerck (Waar schoot) op de tweede plaats. Peter Slits uit Sluis legde in 47.30 minuten beslag op de derde plaats, terwijl Frédérique Versluys opper machtig was bij de vrouwen. De at lete uit Zuidzande noteerde een tijd van 48.02 minuten. Daarmee was zij vierde overall en ruim der tien minuten sneller dan de num mer twee bij de vrouwen, Ariënne Bastiaansen uit Rotterdam. Traditiegetrouw was de lastige klim naar de molen van IJzendijke een zwaar obstakel voor veel deel nemers. Atleten zoals Theo Ra- bout en Patrick van Queckelberg- he, beiden uit Aardenburg, had den er op de acht kilometer de minste moeite mee. Rabout pakte de zege in 27.08 minuten. Van Queckelberghe eindigde vijftien se conden later als tweede, terwijl de Belg Angelo van Nevel (Koolker- ke) op de derde plaats ruim drie minuten toegaf op Rabout. Matty Buysse was oppermachtig op de vier kilometer. De oud-voet baller uit Assenede won in 12.41 minuten. Daarmee was hij ruim schoots sneller dan Tim Verbeke uit Sint Laureins (14.16 minuten). Bij de vrouwen ging de zege naar de piepjonge Dewi Kareis. De 13-ja- rige Bressiaanse won in 16.46 mi nuten, ruim een minuut sneller dan de nummer twee en haar zus Tessa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68