241 zeeland Brugman Oogst Ontwerp-T racébesluit N61 gaat de inspraak in Wachten op nieuwe exploitant A.S. ZONDAG GEOPEND Hulst (alleen keukens) Absdaalseweg 19, Tel. 0114-320080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS WATER Door te nat Lijst Babijn: meer creativiteit bij koop dure spullen woensdag 30 juni 2010 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De (demissionair-)mi- nisters Eurlings en Huizinga-Her- inga hebben het uitgewerkte plan voor aanpassing van rijksweg N61 ondertekend. Het ontwerp-tracébesluit (OTB) is vanaf vrijdag 9 juli in te zien op de gemeentehuizen van Terneuzen en Sluis en ook op internet. Tot zes weken na 9 juli (vrijdag 20 au gustus) kunnen mensen zienswij zen indienen om te proberen nog iets te veranderen aan het ont- werp-tracé. Rijkswaterstaat houdt woensdag 21 juli een informatiebij eenkomst in partycentrum Mau- ritshof in IJzendijke. Mensen kunnen daar nog eens be kijken waar en hoe de rijksweg, de parallelwegen, rotondes en afsla gen precies lopen. Ter plaatse kun nen belanghebbenden ook een be roep doen op medewerkers van Rijkswaterstaat voor hulp bij het opstellen van een zienswijze. Pro jectleider Marcel Ideler liet dit voorjaar al weten dat het tracé gro tendeels vaststaat. Zo wordt waar schijnlijk niet meer getornd aan de halve rondweg om Schoondij- ke, één rotonde bij IJzendijke en de versmalling van het tracé ter hoogte van recreatiecentrum De Braakman. Ideler: „Het heeft geen zin discussies nog eens over te doen." De projectleider geeft aan dat er wel naar de bevolking is geluisterd. De bushalte bij Schoondijke komt dichter bij het dorp te liggen dan eerst was bedacht en met belan genvertegenwoordigers in IJzendij ke is afgesproken dat de knelpun ten in het dorp ('opstoppingen in de Landpoortstraat bijvoorbeeld') op een rijtje worden gezet. Vervol gens bekijkt de gemeente Sluis met de dorpsraad wat er aan de verkeersproblemen kan worden ge daan. TERNEUZEN - Terneuzen moet het nog een tijdje zonder bioscoop stellen. 'Gesloten', staat in vrij kleine witte letters op de voordeur. Dat blijft dus voorlopig zo, nadat op 17 juni het faillissement van de View bioscoop is be vestigd door het gerechtshof in Arnhem. Het zag er toen naar uit dat het complex vrij snel weer open zou gaan. Niels Tieleman uit Terneuzen, de be oogde nieuwe exploitant, heeft echter nog geen overeenstemming kunnen bereiken met de eigenaar van het pand aan het Arsenaalplein en filmverhuur ders, liet curator Bart van de Wijnckel gisteren weten, foto Mark Neelemans jg SINDS 1971 1. Acties zijn niet geldig op prijspakkers. **Prl)zen van de afgebeelde ki is zijn exclusief tegels en accessoires. door Frank van Cooten De plukmachine van fruitteler Erik Dek ker uit Hoofdplaat staat nog werkloos in de schuur. De ma chine komt er pas naar verwach ting half juli uit. De oogst van de kersen in de boomgaard van Dek ker is met een week of twee ver laat. „Dat heeft vooral te maken met het koude voorjaar. Zoals het er nu naar uitziet kunnen we half juli beginnen. Maar dan moet het de komende twee weken nog wel mooi weer blijven." De boomgaard van Dekker op een terrein van 5,5 hectare is een jaar of tien oud. Met een wat trieste blik in zijn ogen kijkt hij naar de bomen middenin de boomgaard. Die staan er niet best bij. Daar zal deze zomer geen kers vanaf ko men. „Ik heb al jaren een waterpro bleem. De afwatering is slecht. Als het hard regent, kan het water niet weg. De wortels zijn rot. Het uit wateringskanaal is te ver weg en de sloten die door het waterschap zijn gegraven, staan vol met on kruid. Sinds het verbod op het ge bruik van chemische bestrijdings middelen is het volgroeien van slo ten met onkruid begonnen. Het water kan niet meer weg." Erik Dekker kaartte het afwate ringsprobleem op zijn perceel een tijd geleden al aan bij het water schap Zeeuws-Vlaanderen. „Het waterschap heeft wel toege zegd met een structurele oplossing te komen. Er wordt bekeken of er nieuwe sloten kunnen komen rich ting Nummer Een. Ik heb daar nu niet veel aan." Een woordvoerster van het water schap reageerde gisteren direct. Ze liet weten dat de sloten op het ter rein van Dekker zo snel mogelijk worden gemaaid. Gisteren was zelfs al een medewerker van het waterschap bij de fruittteler om te kijken of het hele tracé gemaaid kan worden, zodat de waterafvoer beter geregeld kan worden. „Het lokaal maaien is een tijdelijke oplossing", aldus de woordvoer ster. „Het waterschap studeert op een structurele oplossing. Dat kan een verbreding van de bestaande OOSTBURG - Bij de gemeente Sluis moet een mentaliteitsomslag plaatsvinden waar het gaat om de aanschaf van nieuwe producten. Dat vinden de raadsleden van Lijst Babijn. Ineke Mulder pleit daarom voor overname van glascontainers van gemeenten die overgegaan zijn op ondergrondse inzameling, in plaats van nieuwe te kopen. Frangois Babijn heeft gezocht naar tweedehands kolkenzuigers. Het college wil een nieuwe kopen en trekt daar 340.000 euro voor uit. Babijn heeft een tweedehandse op het oog: te koop in Zeeuws-Vlaan deren en een stuk goedkoper, stelt hij. Babijn legt zijn bevindingen voor aan B en W. Brugman Multi Strak, fris en sfeervol. Dat is de Ascona. Compleet uitgerust met royale koelkast, rvs apparatuur en een strakke afzuigkap. Dit alles maakt van deze moderne keuken een speelse werkplek. Deze strakke hoekopsteiling is een lust voor het oog. Voorzien van luxe iribouwapparatuur, geïntegreerde verlichting en een oersterk kunststof werkblad. Hier in een gewaagde mix van wijnrood en wit. Leverbaar in vele combinaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62