GALOZE ACTIE-10-DAAGSE Brugman Stoffig 241 zeeland 'Onderzoek nodig naar gevolgen van tol' Koele koeien Goes Marconistraat 34 Telefoon 0113-246080 www.brugman.nl KEUKENS BADKAMERS KUNST Middelburgse Automobiliste schept fietser in Vlissingen woensdag 30 juni 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen moet een onderzoek doen naar de economische gevolgen voor Zeeuws-Vlaanderen van het heffen van tol voor de Westerschel- detunnel. Daarvoor pleit de Ter- neuzense PvdA-fractie in de alge mene beschouwingen bij de Per- spectievennota 2011-2014. „Als blijkt dat we economisch ach tergesteld worden, hebben we een stevig argument om te lobbyen in Den Haag", stelt de PvdA. „Blijkt dat er niets aan de hand is, zijn we een stuk geruster. Hoe dan ook, een tolvrije tunnel blijft voor ons niet meer dan normaal." Onder een deel van de Zeeuwse bevolking vindt momenteel een enquête plaats over de ervaringen met de Westerscheldetunnel. De PvdA-fractie: „De tunnel is een prachtige voorziening en we zijn ook heel blij dat de bouw van de Sluiskiltunnel in voorbereiding is. We blijven echter tegen het heffen van tol en vinden dat de regering structureel geld op tafel moet leg gen om de tolperiode te verkor ten." Tijdens de verkiezingscampagne begin dit jaar kwam PvdA- lijsttrekker Co van Schaik daar voor met een voorstel. Het dage lijks provinciebestuur wees dit af als niet realistisch. De Partij van de Arbeid vindt in haar pleidooi naar een tolvrije tun nel een bondgenoot in D66. Ook deze partij benadrukt in de alge mene beschouwingen dat de ge meente moet blijven hameren op een tolvrije tunnel en moet probe ren om een goede spoorverbin ding met Gent en zo mogelijk ook met Antwerpen te krijgen. Zowel voor personen als voor goederen. Want 'de economische omstandig heden in onze stad vereisen voort durende aandacht', betoogt D66. SINT PHILIPSLAND - Op een dag als gisteren met temperaturen van tegen de dertig graden kun je maar het beste in de buurt van water zijn. Dat weten ook deze koeien van het ras Charolais, die verkoeling zoeken bij een kreek in de Van Haaftenpolder langs de Krabbenkreekweg tussen Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer. Deze in 1852 drooglegde polder is in de jaren negentig teruggegeven aan de natuur en al meteen ontpopte het gebied zich als een geliefde pleisterplaats voor wintervogels uit het Hoge Noorden. Vooral gan zen strijken er dan met duizenden tegelijk neer. 's Zomers wordt het ge bied begraasd door runderen, die ook het natuurgebied langs het Schel- de-Rijnkanaal begrazen. foto Jan van Zuilen Strak, fris en sfeervol, pat is de Ascona. Compleet uitgerust met royale koelkast, rvs apparatuur en een strakke afzuigkap. Dit alles maakt van deze moderne keuken een speelse werkplek. hbu SINDS 1971 is zijn niet geldig op prijspakkers "Prijzen van de afgebeelde keuken en badkamer zijn exclusief tegels en accessoires. door Raymond de Frel Gezellige mensen, die familie Ermerins. Ze zijn niet weg te bran den uit het huis van Trees Verwilligen uit Middelburg. Is het ene koppie hele maal opgeknapt, dan dient het vol gende lid van het befaamde Zeeuwse geslacht zich alweer aan. Verwilligen (68) vindt het alle maal prima, ze verdient er tenslot te haar brood mee. Een nazaat van de familie, die zich in de achttien de en negentiende eeuw onder de welgestelden in Zeeland mocht scharen, benaderde haar met het verzoek zes portretten op te knap pen. „Die stonden op zolder te verstoffen. De schilderijen zijn tel kens van familielid op familielid gegaan. En dat wil de familie graag zo houden. Daarom werd het hoog tijd dat deze beschadigde doeken worden gerestaureerd", ver telt Verwilligen. Alle doeken dateren uit de periode 1730-1760. Verwilligen: „In die tijd was het mode om op heel dik pS- pier te schilderen. Dat is op een lin nen doek bevestigd. Het zorgde er voor dat er op een heel gladde on dergrond kon worden geschilderd. Nu zorgt het bij mij voor extra, tijdrovend werk. Vocht in de lin nen doeken heeft ervoor gezorgd dat de verf van het papier blad dert. Dat moet ik opvullen met een papierpap." Verwilligen heeft op dit moment een echtpaar uit de achttiende eeuw 'op visite': Maria Adriana Verboom en haar echtgenoot Mat hijs Snoeck, oud-burgemeester van Gorinchem. Maria wordt op dit moment weer mooi gemaakt, Snoeck heeft het predikaat 'zwaar gehavend' inmiddels van zich afge schud. Hoewel... „Toen ik zijn por tret schoonmaakte, kwam ik tot een bijzondere ontdekking. Hij wijst naar zijn linkerarm. Eerst be greep ik het niet zo goed, totdat ik zag dat hij zijn linkerhand mist", vertelt ze. „Aan zijn gezichtsuit drukking te zien, is hij daar trots op. Wellicht vonden mensen het toen een soort eer om aan ande ren te laten zien dat zij voor volk en vaderland hadden gevochten. Dat soort details ontgaat veel men sen. Weet je hoe dat komt? Wij VLISSINGEN - Op de rotonde in de President Rooseveltlaan raakte gis teren een 74-jarige fietser gewond. Zij is overgebracht naar het zieken huis. Het ongeval vond rond 10.00 uur plaats. Een 38-jarige Middelburgse automobiliste en de fietser uit Vlis singen reden beiden op de Presi dent Rooseveltlaan in de richting van de Boulevard. Op de kruising met de Gildeweg sloeg de vrouw rechtsaf en zag de fietser over het hoofd. Zij raakte de man met de voorzijde van de auto aan de achterzijde van de fiets. De man kwam daarbij ten val en klaagde over pijn aan zijn ribben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48