het meeste geld in het laatje Lopen over strand voor KWF via J-Walk Renesse Expositie van project Space Station in kerk Rommelmarkt voor Oosterlands Fanfare Willemijn uit Urk treedt op in Dreischor Billenknijper achter tralies woensdag 30 juni 2010 Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse hangt deze zomer een foto-exposi tie van het theaterproject Space Sta tion. De foto's onthullen de moge lijkheden van mensen met een be perking. De expositie past binnen het thema 'ruimte voor iedereen' van het zomerpastoraat. Iedere zo mer houdt het zomerpastoraat een expositie in de kerk. Naast de expo sitie bekijken wordt ook de gele genheid geboden voor een gesprek, een moment van stilte houden of kranten lezen en zijn producten uit de Wereldwinkel te koop. OOSTERLAND Zaterdag houdt de muziekvereni ging Oosterlands Fanfare haar jaar lijkse rommelmarkt. Op de markt zijn vele artikelen te koop zoals elpees, videobanden, huishoudelijke artikelen speel goed, boeken, glaswerk, elektrische apparaten en kleinmeubelen. Ook is er een kraam met zelfgebak ken boterkoek, appeltaart en cake. De rommelmarkt begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De fanfa re houdt het evenement op de markt in Oosterland. DREISCHOR De jonge zangeres Willemijn uit Urk treedt zaterdagavond op in de hervormde kerk in Dreischor. Samen met het Christelijk Ge mengd Eilandenkoor zal ze ver schillende liederen ten gehore brengen. Het orgel wordt bespeeld door Joost van Belzen en Aleida Stouten speelt dwarsfluit. De ope ning en sluiting worden verzorgd door dominee T.P. van Wiersum. De muzikale avond begint om 19.00 uur, de kerk is vanaf 18.30 uur geopend. VLISSINGEN Een 22-jarige man uit Vlissingen is maandagavond rond 20.00 uur aan gehouden, nadat hij zich had mis dragen op de Nieuwe Vlissingse- weg in Vlissingen. Daar waren twee 25-jarige fletsters uit Soest gestopt om een dynamo te repareren, toen de man stopte en één van de vrouwen in haar bil len kneep. Een woordenwisseling volgde, waarop de man de dames bespuugde en sloeg. De man fietste verder, maar hij is later opgepakt. RENESSE - De inschrijving voor de J-Walk Renesse is gestart. Op vrij dag 17 september wordt voor de tweede keer een 15 kilometer lan ge wandeltocht over strand ge maakt voor het goede doel. Geïnspireerd door een goede doe lenwandeling elders in het land kwamen Nicolet de Ruiter en Ire ne Tuk op het idee iets dergelijks in de eigen omgeving op poten te zetten. De J-Walk was geboren. De opbrengst van deze tocht gaat voor het grootste deel naar KWF kankerbestrijding. Daarnaast wordt jaarlijks een Schouwen-Duivelands goed doel gezocht. Dat is dit jaar hospice Kaaskenshuis in Zierikzee. Aan de wandeling kan iedereen meedoen. Jong en oud, al dan niet getraind. De tocht voert deels over strand en door de duinen, van Renesse tot Haamstede. Er wordt om 10.00 uur 's ochtends (feestelijk) gestart aan de Korte Moermondsweg, te genover camping De Kempe. Daar wordt ook gefinisht en krijgen deelnemers na afloop een aanden ken en wat te eten en te drinken. Rond 14.00 uur wordt de op brengst bekendgemaakt. Naar ver wachting duurt de trip tussen de drie en vier uur. Info en inschrijven via www.J-Walk.nl Verhalen over planten en dieren op Schouwen-Duiveland zijn te lezen in het blog: www.pzc.nl/buutekieke NIEUWS? schouwen-duiveland@pzc.nl De Vrouwe Jannigje uit Zierikzee vaart dinsdag met passagiers op het Grevelingenmeer. In de Watersportvisie wordt gepleit voor meer aanlegplaatsen voor de chartervaart. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47