Geen Sister Act op Wimbledon Prima service én een voordelige, vaste prijs? 341 TRENDBREUK Serena Williams bereikt laatste vier, zus Venus Williams is uitgeschakeld Rentree Smith in Keien Meeting Profiteer ook van Zeeuwse zekerheid! DELTA, voordelig en dichtbij. Pereiro Sio stopt met wielrennen woensdag 30 juni 2010 mm aans door Marco Knippen LONDEN - Sinds 1999 beheerst de Sister Act het tennistoneel. Negen tien Grand Slamtitels veroverden Serena en Venus Williams geza menlijk, en in acht gevallen was er sprake van een zustermoord. Het podium waarop de Ameri kaanse powertennissters de mees te successen behaalden, is Wim bledon. Op de All England Club in Londen, waar ze aan tradities hechten, is het sinds de eeuwwis seling ook de vaste gewoonte dat op de slotdag van het vrouwen toernooi minimaal één van de twee Williams-zussen aantreedt. Bij vier gelegenheden (waaronder die van de afgelopen twee jaar) stonden ze zelfs tegenover elkaar, terwijl er slechts één keer sprake was van een volledige absentie. Dat was in 2006, toen de Fran^ai- se Amélie Mauresmo in de eind strijd de Belgische Justine Henin bedwong. Ook dit jaar lijkt de 'zekerheid' op geld te doen. Serena Williams ligt op koers voor haar derde finale op rij, nadat ze in de kwartfinale de Chinese Na Li het nakijken gaf: 7-5 6-3. Temeer omdat Kim Clus ters gisteren door haar nederlaag tegen de Russin Vera Zvonareva (6-3 4-6 2-6) als de beoogde uit daagster afhaakte. Venus Williams strandde daarentegen, iets wat haar de laatste drie jaar in dit sta dium niet was overkomen. Haar verliespartij tegen de Bulgaarse Tsvetana Pironkova gold als ge zichtsverlies. Ze was niet eens dicht bij een overwinning geko men: 2-6 3-6. Toch zal aan, zoals vader Richard het ooit met grootspraak ver woordde, 'het tijdperk van de we reldwijde Williams-heerschappij' geen einde komen. Hoewel de eva's en ova's - de speelsters uit het voormalige Oostblok die enke le jaren terug het vrouwentennis in een wurgende greep leken te nemen - voor de eerste keer in dit decennium op Wimbledon met zijn drieën tot de voorlaatste ron de zijn doorgedrongen, zijn het niet de namen die je zou mogen verwachten. Voor de Russinnen Elena Dement- UDEN - Rutger Smith (28) maakt zaterdag na bijna twee jaar blessu releed zijn rentree op de atletiek baan. De atleet start bij de Keien Meeting in Uden bij het discuswer pen. Smith kampte de afgelopen ja ren met zware rugproblemen. Smith combineerde de afgelopen jaren het kogelstoten met discus werpen. Op beide disciplines vero verde hij medailles op WK's atle tiek. Door de rugproblemen be sloot hij eerder al het kogelstoten voorlopig vaarwel te zeggen en zich volledig toe te leggen op dis cuswerpen. Doel voor Smith, die op 14 septem ber 2008 in Breda zijn laatste wed strijd afwerkte, is de komende we ken nog de limiet voor het EK (eind juli in Barcelona) te halen. Venus Williams voelt de bui al hangen: ze gaat verliezen van Tsvetana Pironkova. foto Alastair Grant/AP jeva, Maria Sjarapova en Svetlana kova en de Tsjechische Petra Kvi- van de partij zijn, is een teken aan Koeznetsova zou zijn getekend, tova. Dat de respectievelijke mon- de wand. maar niet voor Zvonareva, Piron- diale nummers 21, 82 en 62 immer Buitenstaanders maken hier wel Bel 0800-5150 en stap in voor 1 juli licht uit op dat de concurrentie strijd anno 2010 moordend is, maar de kenners weten wel beter. Zij zullen juist spreken van een duidelijke verschraling, omdat de (gewezen) toppers het laten afwe ten en anonymi de kans geven zich te onderscheiden. Het was dat Kaia Kanepi tegen Kvitova een handvol wedstrijdpunten on benut liet en verloor (6-4 6-7 6-8), anders had zelfs een Finse kwalificatiespeelster de halve fina le bereikt. Neem bijvoorbeeld ook Ana Iva- novic. Twee jaar geleden won de Servische nog het Grand Slamtoer- nooi van Roland Garros en voer de ze de wereldranglijst aan. Nu is de Oost-Europese afgegleden naar plek 45 en behoorde ze op Wimbledon tot de eerste afVal- sters. Onlangs poseerde Ivanovic, nog al tijd pas 22 jaar, voor het Ameri kaanse sporttijdschrift Sports Illus trated liggend in een bak vol roze tennisballen in een sexy roze biki ni. In het bijbehorende interview verklaarde ze dat het haat en nijd in de kleedkamers is. „De tennis sters bestrijden elkaar op alle fron ten. Wie is de mooiste? Wie is de populairste? Wie gaat het best ge kleed? Wie krijgt de meeste aan dacht in de media?", aldus Ivano vic. En, voegde ze toe: „Bij de mannen zijn ze onder elkaar alle maal vrienden. Maar de vrouwen zijn dat zeker niet." Eerder al deed Laura Robson, de jeugdige Engelse hoop voor de toe komst, een boekje over haar colle ga's over. Ze noemde hen 'slet ten', omdat ze er op uit zijn met iedere vent (of vrouw) het bed te delen. En haar landgenote Elena Baltacha zei dat 'je alleen al een medaille verdient als je in deze omgeving weet te overleven'. De tennisbaan is zo'n beetje ver worden tot een catwalk. Het afslui ten van lucratieve kledingcontrac- ten en zodoende het showen van niets verhullende tenues lijkt tot prioriteit verheven. Serena en Ve nus Williams, die zelf ook mode en interieurs ontwerpen, gaan trouwens voorop in die wedren, waarbij de een zich de laatste ja ren voor het eigenlijke beroep beter weet op te laden dan de an der. MADRID - De Spaanse wielrenner Oscar Pereiro Sio beëindigt na dit seizoen zijn loopbaan. Hij heeft dit gezegd in de krant La Voz de Galicia. „Dit wordt mijn laatste jaar op de fiets, zeker."! Pereiro is niet opgenomen in de se lectie van Astana voor de Ronde van Frankrijk, die zaterdag start in Rotterdam. Dit lijkt een rol te heb ben gespeeld bij zijn beslissing. „Ik denk dat het tijd is om 'genoeg' te zeggen. Het klopt dat ik er al lang over nadenk, omdat het geen enke le zin heeft er nog een seizoen als dit jaar bij te doen." Pereiro werd in januari 2007 uitge roepen tot winnaar van de Ronde van Frankrijk van 2006 nadat de Amerikaan Floyd Landis positief was getest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36