Cercle Brugge Zege voor medisch wonder Zeeland Outdoor trekt weer tal van toppers sport33 UCI: uurrecord Van Beek is officieel Zilveren wiel woensdag 30 juni 2010 ssassHse pg v; nw opgelegde kansen kreeg Hoek tegen Cercle Brugge. De Belgen sloegen in de slotfase van de wedstrijd toe. door Frits Bakker diksmuide - Het was aan de score nog niet af te zien, maar Hoek liet gisteravond in zijn eerste wed strijd van de voorbereiding met een zijn klasse zien. De Belgische eersteklasser Cercle Brugge, ge traind door ex-international Bob Peeters, had de grootst mogelijke moeite om de Zeeuwse topklasser te bedwingen. Hoek kreeg zelfs voor de rust met Stijn Mahieu (vrije trap en vrije kans voor Giovanni Siereveld) en na de rust met Mille Mendes, nog eens Mahieu en Nick de Jong de betere kansen, maar tien minuten voor tijd scoorde Renaldo dos San tos voor Cercle de enige treffer van de wedstrijd (ï-o). Gaby Demanet was niettemin meer dan tevreden over het eerste optreden van zijn selectie, waarin hij onder meer John Acolatse sa men met Josimar Pattinama in de spits liet debuteren en na de rust John Schot inbracht op het mid denveld. „We hebben goed meege speeld, maar we moeten ons reali seren dat Cercle overdag al volop in training is. Die vermoeidheid was de spelers aan te zien." Hoek, dat maandag zijn eerste trai ning afwerkte, trad op het veld van Diksmuide nog niet aan in de sterkste opstelling. Voor enkele Zeeuwse spelers kwam de wed strijd te vroeg. Ferry Alfons, Jeroen van de Broeke en Hoessein Bouzambou zijn op vakantie en sluiten later aan. De Middelburger Rogier Veenstra, afkomstig van NAC, heeft nog een lange revalida tie voor de boeg na zijn her nia-operatie. Hij zal rond de win terstop inzetbaar zijn. Merkwaar dig was het ontbreken van Duric Ascension, die overkomt van IJssel- meervogels. Demanet: „Hij heeft gebeld dat hij niet kon komen, om dat hij bij IJsselmeervogels zijn au to moest inleveren. Daardoor had hij geen vervoer." Demanet coach gaat zijn selectie in de komende weken in de volge propte-- oefencampagne klaarsto men voor de eerste competitiewed strijd op 2i augustus. „Dat drukke programma geeft wel een verte kend beeld", zei hij gisteravond. „Ik geef mijn spelers op tijd rust en ga af en toe met twee ploegen werken, zodat in al die wedstrij den iedereen de kans krijgt om zich te bewijzen." Het eerste duel met Cercle Brugge, dat vooral bestond uit voetballers uit het oostblok, werd in een vroeg stadium van de voorberei ding op verzoek van Demanet ge speeld. „Ik wilde de mensen uit de streek waar ik vandaan kom laten zien dat Hoek niet zo maar een ploegje is." De voorbereiding van de Zeeuwen start officieel op 10 juli met een fo tosessie en een training. Op zater dag 17 juli speelt Hoek zijn eerste thuiswedstrijd tegen Standard Wetteren. Demanet is vooralsnog zeer te spreken over de injectie die zijn selectie heeft gekregen. „Hoek heeft met het aantrekken van spe lers snel op de bal gespeeld. Dat moet ook als we in de topklasse een rol willen spelen. Het wordt nu zaak om er een homogene ploeg van te maken, die gretig is, attractief voetbalt en het hoge ni veau aankan." Hoek speelt zijn eer ste wedstrijd voor de topklasse op 2i augustus. De tegenstander is nog niet bekend. Demanet: „We moeten gelijk topfit zijn als het be gint, want in de laatste weken van augustus spelen we vier duels. Dan komen we behalve op zater dag ook op dinsdag in actie. Met veel amateurs in de spelersgroep moeten we voetballen als profs." door Koen de Vries sint jansteen - De wielerronde van Sint Jansteen is gisteravond ge wonnen door een medisch won der. Davy Jaspers reed in het Oost Zeeuws-Vlaamse dorp zijn vierde koers na een absentie van ruim twee maanden. De inwoner van Sint Willebrord had ondermeer een voorhoofdsholteontsteking en een luchtweginfectie en moest zwaar aan de antibiotica. In het snikhete Sint Jansteen verraste hij iedereen, inclusief zichzelf In de slotronde was hij zijn negen mede vluchters te slim af en kwam solo over de finish. Jaspers (30) had in de loodzware koers over 96 kilometer verschillen de keren het idee dat zijn laatste uur sportief gezien geslagen was. „Mijn maximum hartslag is 188 en dat stond verschillende keren op mijn tellertje. Drie ronden voor het eind zat ik helemaal kapot. Maar ik begrijp dat dat bij de ande ren ook zo was." De 49 renners maakten het zich niet gemakkelijk. Ze vlogen er van af de eerste kilometer in. Aanvan kelijk leken de West-Brabanders met de meeste prijzen aan de haal te gaan. Zes van de acht vroege koplopers kwamen uit de omge ving van Roosendaal. Jaspers: „We kenden elkaar te goed. We hielden elkaar te veel in de gaten, waar door renners konden terugko men." Ook twee Zeeuwen vonden in de slotfase aansluiting: Brian van Goethem uit Sluiskil en Jim my de Bruyn uit Sint Jansteen. Tien ronden voor het eind sprong Peter van Agtmaal uit Huijbergen weg uit de kopgroep. De nummer drie van het laatste NK tijdrijden sloeg een groot gat, had de zege in het vizier maar werd vier ronden later door kramp geveld. Tot de laatste ronde waren er nog tien kanshebbers. Jaspers was de eerste die het probeerde en het was meteen raak. „Ik was ook van plan om te demarreren, maar was net te laat", vertelde thuisrijder Jimmy de Bruyn. „Het was warm en het parkoers met die scherpe bochten en al die klinkertjes lood zwaar. Ik ben nog achter Jaspers aangesprongen, kwam als tweede uit de laatste bocht en toen kwam iedereen over me heen. Toch ben ik tevreden. Ik wilde in de top tien rijden en ben tiende geworden." Brian van Goethem werd de beste Zeeuw met de zevende plaats. De 44-jarige Ruud Zijlmans uit Roosendaal won de sprint van de achtervolgers en werd tweede, voor de Belg Jarno van Guyse, Mar- tijn Simons uit Roosendaal en de 44-jarige Nederlandse Belg Ronald Roos. Pieter Israel uit Kruiningen werd elfde, Eric Vereecken (45) uit Hulst twaalfde en Michel Stroosnij- der uit Hansweert zestiende. Robbert Vleugel uit Wemeldinge, de winnaar van vorig jaar, kwam er niet aan te pas. De Bevelander heeft al lange tijd last van zijn luchtwegen. Hij moest al vroeg in koers afsprinten omdat zijn groep gedubbeld werd. aigle - De 54-jarige Nederlander Maas van Beek mag zich officieel houder van het werelduurrecord achter de derny's noemen. De in ternationale wielrenunie UCI be krachtigde gisteren zijn geslaagde poging op 21 mei in Moskou. Van Beek legde op de wielerbaan ach ter gangmaker Wilco van der Hoorn een afstand van 66,288 kilo meter af. „Ik ben er zeer trots op", zei de Barnevelder. „Het staat echt op de homepage van de UCI en dat is toch geen damclubje." Van Beek verbeterde in Moskou het record van zijn landgenoot Matthé Pronk, dat op 66,114 kilometer stond. Van Beek moest lang wachten op de erkenning van het record. „Ik had niet de juiste procedure ge volgd om het record erkend te krij gen. Dat is nu dus wel gebeurd." door Koen de Vries nieuw- en sint joosland - Zee land staat ook deze zomer weer bol van grote hippische evenementen. De komende twee weken is het de beurt aan Zeeland Outdoor, dat aan zijn vijfde editie toe is. Onder scheidend aan het evenement bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland is in elk geval het niveau. Zowel bij de springwedstrijden van de komende dagen als bij de dres suur van volgende week komen na tionale toppers en subtoppers aan de start. Zoals gebruikelijk trapt Zeeland Outdoor af met springwedstrijden. Vandaag beginnen de pony's, mor gen en vrijdag zijn de basisrubrie ken B tot en met ZZ aan de beurt en zaterdag komen de toppers in ac tie in de nationale rubrieken, van 1.20 meter tot en met 1.40 meter. In de hoofdrubriek verdedigt Caro- lein van de Plasse uit Yerseke met So Lovely haar vorig jaar verras send veroverde titel. Ze heeft con currentie van onder anderen Eric en Maikel van der Vleuten, Vincent Voorn, Wil Schellekens, Arnold Boerekamps en de Zeeuwen Mi chelle Evertse en Anouk Kort. Naast de nationale rubrieken op za terdag vormt het programma op vrijdagavond een hoogtepunt. Daarin verzorgt Stal Hexagon uit Schore een dressuurshow, zijn er menwedstrijden en strijden springruiters uit de klassen L en M om een peperdure Quad. Bij de dressuur komen de basisru brieken volgende week donderdag en vrijdag aan bod. De zaterdag en zondag daarna staan de nationale rubrieken op het programma, van ZZ licht tot en met de grand prix. Nieuw is de grand prix special, na de kür op muziek het zwaarste dressuuronderdeel. Martin de Kroo, de organisator van Zeeland Outdoor: „Deze rubriek is op ver zoek van de paardensportbond KNHS op het programma gezet. Bij internationale wedstrijden wordt de special vaak verreden, bij nationale wedstrijden zelden of nooit. Bij ons krijgen de subtop pers nu de kans en ik geloof dat het aanslaat. De belangstelling is be hoorlijk groot." Nieuw op het programma zijn ook de kür op muziek in de lichte tour en de KNHS-competitiewedstrijd voor vier-, vijf- en zesjarige paar den. SINT JANSTEEN - Niet alleen de win naar van de Ronde van Sint Jansteen kreeg gisteravond de handen op el kaar. Ook Wim de Vos werd harte lijk toegeklapt. En niet alleen door het publiek, maar ook door de ren ners en de juryleden. De Vos kreeg het zilveren wiel (een erespeld). De 57-jarige inwoner van Zaamslag werd geëerd omdat hij al ruim 25 jaar actief is voor de wieler bond. Eerst als jurylid, later ook als speaker. De Vos was zeer vereerd met de geste. „Ik heb het altijd met veel plezier gedaan en hoop het nog lang vol te houden", zei hij. Daarna mocht hij bij hoge uitzondering de 49 wielrenners op pad sturen. Het peloton maakt vaart in de straten van Sint Jansteen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35