321 sport Hoek toont zijn klasse tegen i\ WIELER C QUIZ Sportvissersloop nieuw op kalender Fertoute nieuwe trainer Heinkenszand In de eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen laat Hoek een goede indruk achter tegen Cercle Brugge. De Zeeuws-Vlaamse topklasser gaat pas in de slotfase van het duel onderuit. voorwaardelijke Italiaan Reda vervangt celstraf Ricco n 0 wegens doping 00011611 111 Totll* woensdag 30 juni 2010 Opdonderdagavond 8 juli wordt de PZC wielerquiz gehouden. Aanmelding voor de quiz kan via wielercafe@pzc.nl. Als opwarmertje wordt op deze plaats dagelijks een vraag gesteld. Het antwoord kan gestuurd worden naar sport@pzc.nl. Elke dag wordt onder de juiste inzenders een boekje met Zeeuwse wielerroutes verloot. Vraag van de dag (2): Hoeveel haarspeldbochten telt de beklimming van de Alpe d'Huez? Antwoord gisteren (1): Rinaldo Nocentini Winnaar gisteren (1): 'Rob Oosterlee FB YERSEKE Zeeland heeft er weer een hard loopwedstrijd bij. Het is de Sport vissersloop, die zaterdag 10 juli in Yerseke voor het eerst wordt ge houden. Het is een initiatief van Huub van Noorden (Yerseke) en Johan Stok man (Goes), die vinden dat er te weinig lopen zijn in het oosten van Zuid-Beveland. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: acht kilometer en tien Engelse mijl (ruim zestien kilometer). Er is ook een kidsrun. Voor de snelste deelnemers zijn er geldprijzen. Meer informatie op www.av56.nl HEINKENSZAND Adil Fertoute is de nieuwe hoofd trainer van voetbalvereniging Hein kenszand. Hij volgt Ermo Cappon op, die vanwege privé-omstandig- heden en zijn werk een stapje te rug moet doen. Hij wordt nu assis tent van Fertoute. Fertoute was de laatste vier seizoe nen trainer bij de Robur. Hij werd daar afgelopen voorjaar kampioen mee in de vijfde klasse zondag, na dat de oefenmeester met de Goese club een jaar eerder uit de vierde klasse degradeerde. Met Heinkenszand, dat eveneens de titel greep, komt Fertoute ko mend jaar uit in de derde klasse za terdag. 1Wachten op ware gezicht Oranje 2. Nederland naar kwartfinale WK 3. Van Persie tart het collectief STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl W ■SBB SHMSMBS HMtBHM TOPKLASSE Michaël Kone van Hoek probeert Bojan Bozovic van Cercle Brugge de bal te ontfutselen. foto Frits Bakker UIT TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen, kwartfina les: Serena Williams (VSt/1) - Li Na (Chn/9) 7-5 6-3, Kvitova (Tsj) - Kanepi (Est) 4-6 7-6 (8) 8-6, Zvonareva (Rus/21) - Clijsters (Bel/8) 3-6 6-4 6-2, Pironkova (Bul) - Venus Williams (VSt/2) 6-2 6-3. WIELRENNEN Ronde van Sint Jansteen. 96 kilometer. 1Da vy Jaspers (Sint Willebrord), 2. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 3. Jarno van Cuijse (België), 4. Martijn Simons (Roosendaal), 5. Ronald Roos (Hoogstraaten, België), 6. Wally Buurstede (Sint Willebrord), 7. Brian van Goethem (Sluis kil), 8. Jeffrey Wiersma (Kalmthout, België), 9. Gerwin de Regt (Nispen), 10. Jimmy de Bruyn (Sint Jansteen), 11. Pieter Israel (Kruiningen), 12. Eric Vereecken (Hulst), 16. Michel Stroosnijder (Hansweert), 19. Christiaan Kik (Kruiningen), 20 Joeri Kasper (Wemeldinge). AGENDA WOENSDAG PAARDENSPORT Outdoor Zeeland. 18.30 uur: pony's B met aansluitend L, M en.Z. Nieuw- en Sint Joos- land. Stal De Kroo. TENNIS Goes Jiba Open. Locatie: tennisvereniging Goes. Aanvang: 18.00 uur. Afbouwbedrijf Kot Operf Ruucstoppelen. Lo catie: tennisvereniging Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Aanvang: 18.00 uur. Stoepeschietertjesjeugdtoernooi. Tennisvere niging Zierikzee. Aanvang: 13.30 uur. FOIX - Riccardo Ricco heeft giste ren in Frankrijk een voorwaardelij ke gevangenisstraf van twee maan den en een boete van 3000 euro gekregen. De rechter in Foix ver oordeelde de Italiaanse wielrenner daartoe wegens doping in de Ron de van Frankrijk van 2008. Ricco werd wegens epogebruik uit de Tour gezet. De 'Cobra' zat voor dat vergrijp ook al een schorsing uit van twintig maanden. Het vonnis kan, vier dagen voor de tourstart in Rotterdam, worden gezien als een extra waarschuwing van de Franse justitie voor het wie- Ierpeloton. De 26-jarige Ricco, wiens ploeg Flaminia niet rijdt in de Tour, werd twee jaar geleden door de gendarmes aangehouden voor de start van de etappe Lavela- net-Narbonne. In zijn bagage wer den injectienaalden en verboden medicamenten gevonden. RIJSWIJK - De Italiaanse wielrenner Francesco Reda is door Quick Step aangewezen als vervanger van Tom Boonen in Ronde van Frank rijk, die zaterdag begint in Rotter dam. Reda maakt zijn debuut in de Tour. Boonen zou aanvankelijk starten als kopman van Quick Step, maar de Belgische sprinter ondervindt nog te veel hinder van de kniebles sure die hij opliep door een val in de Ronde van Zwitserland. „Wouter Weylandt zou met zijn sprintkwaliteiten de natuurlijke vervanger van Boonen zijn ge weest, maar hij stond niet op de lijst van vijftien renners die in eer ste instantie was opgegeven, dus hij mag niet starten", vertelde ploegmanager Patrick Lefevere. Heinrich Haussier heeft gisteren in Basel een knieoperatie onder gaan. De 26-jarige Duitse wielren ner had al geruime tijd klachten. Die hielden hem weg uit de mees te voorjaarsklassiekers en dwon gen hem vorige week ook tot afzeg gen voor de Ronde van Frankrijk. In plaats van in Rotterdam aan de start te verschijnen besloot Haus sier onder het mes te gaan. De Zwitserse wielrenner Tho mas Frei is voor twee jaar ge schorst wegens doping. Dat bepaal de het nationaal olympisch comi té. Frei werd in maart betrapt op het gebruik van epo. Na zijn beken tenis werd hij direct ontslagen door.zijn ploeg BMC, waar ook we reldkampioen Cadel Evans onder contract staat. De jonge wielrenner Tom Jelte Slagter maakt volgend jaar zijn op wachting in het profteam van de Rabobank. De twintigjarige Slag ter werd zaterdag-Nederlands kam pioen bij de beloften. 0 gg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34