281 Nederland-Brazilië is niet zo Bondscoach kan z'n Lipleesmoment ORANJEPLEIN NL a KWARTFINALE Zowel Brazilië als Nederland brengt de harten van de voet balliefhebbers op het WK voetbal nog niet op hol. Niette min beschikken beide teams over exceptionele kwaliteiten woensdag 30 juni 2010 door Bert Maalderink Zelden heb ik na een wed strijd zolang op een in terview met een speler staan te wachten als af gelopen maandag op Robin van Persie. Tien minuten voor het ein de van Nederland-Slowakije werd hij gewisseld, maar daar was hij het niet mee eens. Veel misbaar makend liep hij naar de kant. En liplezend Nederland zag hem tot twee keer toe naar de bondscoach roepen: „Je moet Sneijder wisse len." Na afloop douchten de spelers in vlot tempo, schoten snel in hun kleren en liepen direct naar de in- terviewplekken, behalve Robin van Persie. Van een Fifa-meneer kreeg ik te horen dat hij in een ijsbad zat en dat het daarom zo lang duurde. Ik vermoedde dat hij niet zoveel zin had om tekst en uitleg te geven en zou blijven bad deren totdat de spelersbus op punt van vertrekken stond. Dan zou hij zonder journalisten te woord te hoeven staan, kunnen vertrekken. Maar het viel mee. Toen iedereen al weg was, stapte Van Persie sa men met perschef Kees Jansma de kleedkamer uit. Op mijn vraag of ik de spits even voor mijn camera zou mogen hebben, zei Jansma: „Hou het kort, twee minuten." Zo kwam het dat ik een uur na de Nederland-Slowakije bij de bron kon checken of hij gezegd had wat veel mensen gezien dachten te hebben. Van Persie ontkende niet dat hij boos was geweest over de wissel en dat hij iets tegen de bonds coach had gezegd, maar benadruk te dat hij geen namen van andere spelers had geroepen en dat hij binnen de grenzen was gebleven. Op mijn vraag of hij wilde herha len wat hij gezegd had, zodat ik dat zelf kon controleren, ant woordde hij: „Nee." Gistermiddag kwam ik in een ge sprek met Bert van Marwijk op de zaak terug. De bondscoach vertel de dat hij er eerst met Van Persie, toen met Sneijder en daarna met de hele spelersgroep over gespro ken had. Tussen de regels door kon ik uit zijn woorden opmaken dat het Van Marwijk niet ging om wat Van Persie geroepen had, maar dat de pijn zat bij het feit dat hij de bondscoach publiekelijk was afgevallen. Dat mocht niet nog een keer gebeuren. Verder: streep eronder, rust in de tent en concentreren op de wedstrijd te gen Brazilië. Het incident had kunnen uitmon den in een enorme rel binnen het Oranje-kamp, maar dat is niet ge beurd. Robin van Persie deed na z'n eerste frustratie over de wissel verder normaal en Bert van Mar wijk liet zien dat er maar één de baas is: de bondscoach. Het Neder lands elftal is volgens mij eerder sterker dan zwakker geworden door het lipleesmoment. Voor de Braziliaanse bondscoach Carlos Dunga (in 1994 aanvoerder van eindwinnaar Brazilië op het WK in de Verenigde Staten) telt net als voor Bert van Marwijk, zijn collega bij Oranje, alleen het resultaat. Voor frivoliteiten lijkt bij beide teams weinig ruimte. foto's Halden Krog en Kim Ludbrook/ANP 1 IHHHH POWERED BY GfifVOETBAL Al •jo weceNeR Media Bert van Marwijk heeft de affaire rond Robin van Per sie met een stevige repri mande afgehandeld. Bij een volgende scheur zal hij veel harder moeten optreden. Als profvoetballer was Van Marwijk zeker niet de gemakkelijkste, iets wat hij ook nooit zal ontkennen. Als het grote talent van Go Ahead Eagles stond hij be kend als een glamourboy en een driftkikker, die zich niet alleen aan zijn medespelers maar vooral ook door Roel Wiche aan zichzelf vreselijk kon ergeren. Dat laatste vindt hij, nog steeds, niet per se een verkeerde karakter trek. Spelers die zich ergeren heb ben ook een natuurlijke drang om zichzelf te verbeteren. Daar hield de voetballer Van Marwijk van en daar houdt ook de bondscoach Van Marwijk van.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30