zeeland 125 IWOty OPRUIMING bij PvdA: 'Onderzoek gevolg tolheffing voor Zeeuws-Vlaanderen' CSW-leerlingen dichten over ouderen Alleen Fietser raakt gewond bij ongeval rotonde mode pullovers va. 39,= shirts korte mouw v.a. 29,: shirts lange mouw 2 voor 69,= woensdag 30 juni 2010 W Zonnehoed Echinacea. Diverse soorten. Potmaat 19 cm. Per stuk Groen door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen moet een onderzoek doen naar de economische gevolgen voor Zeeuws-Vlaanderen van het heffen van tol voor de Westerschel- detunnel. Daarvoor pleit de Terneuzense Pv- dA-fractie in de algemene beschou wingen bij de Perspectievennota 2011-2014. „Als blijkt dat we economisch ach tergesteld worden, hebben we een stevig argument om te lobbyen in Den Haag", stelt de PvdA. „Blijkt dat er niets aan de hand is, zijn we een stuk geruster. Hoe dan ook, een tolvrije tunnel blijft; voor ons niet meer dan normaal." Onder een deel van de Zeeuwse bevolking vindt momenteel een enquête plaats over de ervaringen met de Westerscheldetunnel. De PvdA-fractie: „De tunnel is een prachtige voorziening en we zijn ook heel blij dat de bouw van de Sluiskiltunnel in voorbereiding is. We blijven echter tegen het heffen van tol en vinden dat de regering structureel geld op tafel moet leg gen om de tolperiode te verkor ten." Tijdens de verkiezingscampagne begin dit jaar kwam PvdA- lijsttrekker Co van Schaik daar voor met een voorstel. Het dage lijks provinciebestuur wees dit af als niet realistisch. Ook D66 benadrukt in de algeme ne beschouwingen dat de gemeen te moet blijven hameren op een tolvrije tunnel en moet proberen om een goede spoorverbinding met Gent en zo mogelijk ook met Antwerpen te krijgen. Elise Willeboordse leest gedicht voor aan mevrouw De Groot. foto Ruben Oreel door Theo Giele vlissingen - 'Je bent er nog' heet een bijzonder boekje dat gisteren is gepresenteerd in zorgcentrum Scheldehof in Vlissingen. In het boekje staan gedichten die eindexamenleerlingen vmbo van de sector zorg en welzijn van de CSW-vestiging Toorop hebben ge schreven. Onderwerp van de ge dichten: ouderen. Het project is de afsluiting van een reeks praktijklessen over het ver pleeghuis en over de ziekte van Alzheimer. Voor het vak Nederlands zetten de leerlingen hun gevoelens en erva ring in dichtvorm op papier. Er zijn ook foto's gemaakt toen de leerlingen de gedichten aan de ouderen voorlazen. Ook die foto's hebben een plaats gevonden in vlissingen - Op de rotonde in de President Rooseveltlaan raakte gis teren een 74-jarige fietser gewond. Hij is overgebracht naar het zieken huis. Het ongeval vond rond 10.00 uur plaats. Een 38-jarige Middelburgse automobiliste en de fietser uit Vlis singen reden beiden op de Presi dent Rooseveltlaan in de richting van de Boulevard- Op de kruising met de Gildeweg sloeg de vrouw rechtsaf en zag de fietser over het hoofd. Zij raakte de man met de voorzijde van de auto aan de ach terzijde van de fiets. De man viel en klaagde over pijn aan de rib ben. het boekje. De titel - Je bent er nog - is ontleend aan een van de gedichten. Oud, maar niet vergeten. Oud, ze moest eens weten. Zo alleen in haar stoel. Zo alleen, zo slecht voor mijn gevoel. Maar ze weet niet beter. Ze is zo alleen. Dan kom ik. Ik ben de warmte om haar heen. Tijdens de bijeenkomst gistermid dag las een aantal leerlingen hun gedicht voor. Wist ze nog wie ik was? Of herkende ze me niet meer? Hoelang herkende ze me niet? Een dag of voor altijd? Ze wist het niet meer. Had ze al gegeten en gedoucht? Wie kan het vertellen? Oma is het vergeten. Frederique Dendylon kostuums v.a. 179,: kolberts v.a. 98,: pantalons va 59,: bodywarmers 79,: jack's v.a. 89,: POIO ShirtS v.a 25,: Mat/mvrij 10:00 - 21:00 uur Za 09:00 - 17:00 uur T Zon v.d. maand 12:00 - 17:00 uur GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2 Middelburg 0118-470400 www.groenrijk.nl GroenRijk drukspuit Inhoud 6 liter. van 10,85 voor Round up Concentraat. 140 ml. Perstuk van 14,95 voor Buxus bol Buxus sempervirens. Potmaat 23 cm. 0 25 cm. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 - 612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27