221 zeeland Geldgebrek nekt inzet uitrukploeg 'Hoe was het om hier je Maakt de prijs voor u het verschil? Staatscircus Moskou in Middelburg en Veere ZOMERKOOPJESMARKT DONDERDAG 1 JULI OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur BOEK Johan Geerse bundelt herinneringen aan Der Boede Kies ook voor 3 jaar energie! DELTA, voordelig en dichtbij. woensdag 30 juni 2010 MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! BRANDWEER Verlenging werktijd profs te duur door Selma Osman Der Boede krimpt. Niet het landgoed, maar het verpleeg huis op het terrein. Nog een jaar of twee en dan is de laatste van de veertig cliënten die er nog wonen, vertrok ken. Als het aan Johan Geerse ligt, verdwijnt de herinnering niet. Hij werkt aan een boek over de zorgin stelling die bijna elke Walchenaar wel kent. Met de ontmanteling van Der Boe de verliest Walcheren een begrip, constateert Geerse. „Je kent het, net als de Lange Jan en de Boule vard." Als kleine jongen hoorde hij altijd een stilte vallen als op een verjaardag werd verteld dat 'die of die naar Der Boede was gebracht'. „Het klonk destijds als iets heel ergs." Nu werkt hij zelf bij de SVRZ, waar de zorginstelling on derdeel van is. Op de werkvloer in Koudekerke hoorde hij verhalen over hoe het vroeger ging. En zo kwam het be sef dat er straks alleen nog maar herinneringen aan Der Boede zijn. „Duizenden Walchenaren hebben op Der Boede zorg ontvangen, honderden hebben er gewerkt. Zorg is net als De Schelde in Vlis- singen een gigantische werkgever. Daar mogen we best trots op zijn", betoogt Geerse. De amateur-historicus had al snel de bouwkundige geschiedenis in kaart. Een oproep in het perso neelsblad leverde ook de nodige reacties op. Nu is hij nog op zoek naar de verhalen van mensen die hun vader, moeder of een ander fa milielid in Der Boede hebben ge had. „Hoe was het om ze hier naar toe te brengen? Wat deden ze? Hoe voelden ze zich als ze op be zoek kwamen?" Juist die informatie kan een com pleet beeld van Der Boede opleve ren. „Het hoeven echt niet alleen door Emile Calon MIDDELBURG - De Stadsgewestelij ke brandweer heeft; geen geld om de professionele uitrukploeg lan ger in te zetten. Het liefst zou het korps die ploeg een uur eerder wil len laten opkomen en twee uur langer laten doorwerken om er zo verzekerd van te zijn dat er ook in de spitsuren snel hulp kan worden geboden. Het brandweerkorps wil dat om dat bij een dergelijke regeling de opkomst- en paraatheidsproble men 's morgens vroeg en in de vooravond ondervangen kunnen worden, zo meldt het korps in de Jaarrekening. De uitrukploeg bestaat uit beroeps brandweerlieden. Ze staan tijdens werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur paraat in de kazerne aan de Stro- menweg en worden ingezet in het hele gebied van de gemeenten Middelburg en Vlissingen. De brandweer zou dit willen uitbrei den van 07.00 tot 19.00 uur. Buiten de kantooruren worden branden en ongevallen in Middel burg en Vlissingen nu bestreden door vrijwilligers vanuit de ver schillende brandweerkazernes in de beide gemeenten. De ervaring leert dat het moeilijk is om kort voor en kort na kantoor uren voldoende vrijwilligers snel bij de kazernes te krijgen. Ze zijn dan vaak zelf op weg naar hun werk of kunnen thuis niet direct alles loslaten omdat ze bijvoor- beeeld voor de kinderen moeten zorgen. Om er toch zeker van te zijn dat er een wagen uitrukt bij een calami teit, worden daarom meerdere ploegen opgeroepen waardoor veel vrijwilligers -uiteindelijk- no deloos naar de kazerne gaan. Ook op feestdagen, stranddagen en tijdens de vakantieperioden zijn er volgens de jaarrekening pro blemen om na alarmering vol doende vrijwilligers tijdig op de ka zerne te hebben. In totaal heeft de Stadsgewestelijke brandweer nu 150 vrijwilligers voor 52 functie plaatsen. Bij alarmering wordt drie honderd procent van de benodig de vrijwilligers opgeroepen. Bij calamiteiten overdag in het oos telijk deel van het gebied van de brandweer worden ook de vrijwil- ligersposten Oost-Souburg, Toren- weg en Olympiaweg gealarmeerd omdat de uitrukploeg van de Stro- menweg hinder kan ondervinden door een openstaande brug over het Kanaal door Walcheren. Als eind dit jaar de nieuwe tunnel on der het Kanaal door Walcheren en de daarbij behorende aansluitin gen van de N57 gereed zijn, kan vanuit de brandweerpost aan de Stromenweg het grootste deel van het gebied van het Stadsgewest tij dig worden bereikt. Het resultaat van een EHBO-les. foto collectie mevrouw Joosse-Bodbijl Johan Geerse voor de villa van het Bel 0800-5150 en stap in voor 1 juli MOSKOU - Het Staatscircus van Moskou-Holiday treedt komende zomermaanden op in Zeeland. Dit weekeinde, van 2 tot en met 4 juli, staat het circus op het Hof van Tange in Middelburg. Van 24 tot en met 27 juli is het cir cus in Veere. Verder zijn er optredens in Renes- se (13 t/m 15 juli), Goes (17 t/m 19 juli), Burgh-Haamstede (29 juli t/m 1 augustus) en Cadzand-Bad (3 t/m 15 augustus). In Middelburg zijn van vrijdag tot en met zondag er in totaal vijf voorstellingen van het Staatscircus Moskou-Holiday: op 2 juli om 17.00 en 20.00 uur, op 3 juli om 13.00 en 16.30 uur en op 4 juli om 15.00 uur. In Veere slaat het circus zijn ten ten op op het Bastion. In Veere zijn in totaal zes voorstellingen te bezoeken, op 24 juli, 25 juli en 26 juli om 17.00 en 20.00 uur en op 27 juli om 17.00 uur. Op het affiche staan de huis clowns Dennis Vladimir Sto- liarov, acrobaten, motorrijders in de globe of death, en dierennum- mers met onder meer paarden, kat ten, honden en tijgers. Kaarten voor het circusvoorstellin gen zijn op verschillende voorver koopadressen in Zeeland te verkrij gen. Bewoners op het stoepje van de serre. foto collectie mevrouw Vogel-Bolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24