PZC 'Boulevard één grote terrassenzee' 50°'~ KORTING EE3 55 sa 'p wrm w Goedemiddag! WALCHEREN 22 en 23 21 26 en 27 HORECA Restaurants onderzoeken kosten voor gezamenlijke uitbreiding op de glooiing Opgeruimd staat netjes j P9 i If^eiARDftNO L t tinir i Billenknijper achter tralies almanak Woensdag 30 juni 2010 Johan Geerse bundelt herinneringen aan Der Boede Op het Zeeuwse strand laat de aarde zich zien Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als de kosten niet te hoog uitvallen, krijgt de boulevard in Vlissingen er straks honderden terraszitjes bij. Restaurants bunde len hun krachten om terrassen te creëren op de glooiing. „Het buitengebeuren wordt steeds belangrijker", volgens Peter Vente- vogel van restaurant Waterfront aan Boulevard Bankert. „Zodra er ook maar een straaltje zon schijnt, willen de mensen naar buiten. Op een terras kun je lang zitten en als het dan ook nog eens beschut kan en voor je gevoel hangend boven het water, dan is dat helemaal fan tastisch." Ventevogel heeft samen met de ei genaren van de Belgische Loodsen- sociëteit, Solzkin, De Leugenaar, De Bourgondiër en Don Giovanni het plan om de zaken uit te brei den met terrassen op de glooiing. Een beetje zoals de Gevangento ren; alleen dan niet hangend, maar staand. Een bruggetje verbindt de platforms met de boulevard. De Leugenaar heeft al eens een bouw vergunning voor zon systeem ge kregen. Op de beoogde manier zou elk res taurant er zestig tot meer dan hon derd vierkante meter terras bij krij gen, afhankelijk van hoe groot het restaurant zelf is. Aan de hand van de berekening één persoon per vierkante meter zijn dat heel veel terraszitters. Bouwbedrijf Joziasse maakt op dit moment een offerte en over een week of drie moet helder zijn of de restaurants hun plan doorzet ten. Die stoeiden tot dusver alle maal wel eens met het idee, maar stootten zich volgens Ventevogel 'steeds financieel de neus'. „Eigen lijk is het in je eentje net te duur. Maar als we het samen doen, kun nen we de kosten drukken. Hoe wel je aan het platform nog gauw vijftig- tot zestigduizend euro kwijt bent en aan een beetje fat soenlijke inrichting ook vijftien tot twintigduizend." Ventevogel hoopt dat de platforms er zomer 2011 al zullen zijn. Ze moeten demontabel zijn, omdat ze er van het waterschap maar van april tot eind oktober mogen staan. Bovendien moet die er nog met een vrachtwagen langs kun nen. lerry van Zuijlen -met Hotel Arion, Raymondo, Stefano's en Jer ry's Smulroom de grootste uitba ter aan de boulevard- is ook en thousiast, maar plaatst wel wat vraagtekens. „Hoe gaan ze dat in kleden met apparatuur? En wat als het regent? Hoe dek je die appara tuur dan af? Maar als het allemaal kan, doe ik direct mee." OOSTKAPELLE - Strandwachten Sander de Kam (rechts) en Patrick Bongers gooien een vuilniszak weg in een ondergrondse container. De Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) en strandpaviljoenhouders in Oóstka- pelle en Vrouwenpolders zijn een proef ge start met de ondergrondse opslag van afval. De containers, zoals hier achter De Piraat in Oostkapelle, hebben een inhoud van vijf ku bieke meter en worden op afroep geleegd. De samenwerking heeft grote voordelen voor zo wel SSW en als de paviljoenhouders. SSW hoeft de volle vuilniszakken niet langer in de afvalhokjes op het strand op te slaan en de pa viljoenhouders hoeven hun afval niet langer met eigen auto's af te voeren, foto Ruben Oreel Deze week: 1 Waterslang, 20 meter, I. incl. hulpstukken. Van Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig van woens 19,95 NU PERSTUK dag Vm zaterdag i Max 3 artikelen per klant Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerkt Galgeweg 5 www.intratuin.nl VLISSINGEN - Een 22-jarige man uit Vlissingen is maandagavond rond 20.00 uur aangehouden, nadat hij zich had misdragen op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissingen. Daar waren twee 25-jarige fietsters uit Soest gestopt om een dynamo te repareren, toen de man stopte en één van de vrouwen in haar bil len kneep. Een woordenwisseling volgde, waarop de man de dames bespuugde en sloeg. De man fiets te verder, maar is later opgepakt. Maandagmiddag rond vier uur werd er op de Bevelandse redactie een be scheiden tribune gebouwd voor het kleine beeldscherm. De pagina's wa ren vakkundig gevuld, zodat er sa men naar de verrichtingen van het Nederlands elftal kon worden geke ken. De enige verslaggever van het vrouwelijke geslacht heeft niet zoveel met voetbal. Zij kwam rond het eer ste fluitsignaal terug van een klus over gebarentaal voor baby's. Ze stapte met ferme stappen de re- Tip? redactie@pzc.nl dactie op, beende langs de tribune en riep met een toon van 'en ik zal dan nog wel een verhaaltje maken als jullie het niet doen' hard 'Goede middag!' Respons verwachtte ze niet, de heren waren al een en al oranje. Dacht ze. Want ze mochten dan wel stoïcijns naar het scherm tu ren, ze hadden haar allemaal gezien. Zonder op te kijken, groette de bru taalste collega terug: „Ook goedemid dag, volgens mij zijn de knoopjes van je blouse opengesprongen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23