Hitteplan treedt in werking Drie honden overleden in hete auto's PZC 6 en 7 10 en 11 buitét WK voetbal 2010 j© f/7 Warmte houdt aan verder Vaticaan wil Westen opnieuw bekeren Internet en concurrent nekken de postbode Troost achter de tralies Vandaag bij deze krant de bijlage: DINSDAG 29 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 149 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Uitslagen j Nederland - Slowakije 2-1 Brazilië-Chili 3-0 Programma vandaag Paraguay- Japan 16.00 uur Spanje - Portugal 20.30 uur I V www.pzc.nl/wkvoetbal Zie ook de pagina's: 24 t/m 27 DURBAN - Voor de eerste keer sinds 2004 heeft het Nederlands elftal op een groot toernooi de tweede fase overleefd. Bij het WK in Zuid-Afri- ka drong Oranje door tot de laatste acht door in Durban te winnen (2-1) van Slowakije. De ploeg treft nu vrijdag in de kwartfinale Brazilië, dat gisteravond Chili met 3-0 versloeg. „We mo gen best een beetje trots zijn", vond bonds coach Bert van Marwijk. Dat laatste gevoel heerst niet bij iedereen. In de vier duels die Nederland tot nu toe speelde was het effectief. Van grote schoonheid was echter geen sprake. Van Marwijk noemde het 'typisch Nederlands' dat daarover nu wordt gesproken. Ondanks alles is de reeks van Nederland indruk wekkend. Van Marwijk zat voor de 25e keer op de bank van Oranje. Hij verloor slechts één keer. Op het WK heeft Nederland tot nu toe vier keer gewonnen. Slechts twee tegentreffers waren er, beide uit een strafschop. De penalty die de Slowaken in de slotfase, bij 2-0, kregen was nog eens onterecht ook. Achterin is het behoorlijk solide wat Nederland laat zien. De uitblinker daarbij is Maarten Steke lenburg, die tegen Slowakije twee doorslagge vende reddingen had. De doelman van Ajax groeit toe naar het niveau van voorganger Edwin van der Sar, die lang onaantastbaar leek. Dat hij vorig jaar tijdens een dip nog op de bank zat bij zijn dub lijkt nu bijna onvoorstel baar. Er is nog een reden om aan te nemen dat Oranje groeiende is. Arjen Robben is terug en opnieuw had hij een beslissende actie. Bij zijn eerste optreden als basisspeler sinds zijn blessu re zorgde hij voor de 1-0 (foto). Bij zijn inval beurt tegen Kameroen leidde hij al een treffer van Klaas-Jan Huntelaar in. Robben maakte het verschil in de achtste finale, die kwalitatief wel wat tegenviel. Pas laat in de wedstrijd gaf Wes ley Sneijder met de 2-0 een vervolg aan de ac tie van Robben. Door een strafschop van Ro bert Vittek werd het in blessuretijd nog 2-1 foto Kim Ludbrrok/EPA DEN HAAG - Wegens de aanhouden de warmte is gisteren het Natio naal Hitteplan in werking gesteld. Het Rijks Instituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) be sloot hiertoe nu het er naar uitziet dat het in grote delen van het land minimaal vijf dagen op rij warmer wordt dan 27 graden. Het hitteplan houdt in dat de GGD's kwestbare groepen, zoals zieken en ouderen, waarschuwen voor de warmte en tips geven hoe ermee om te gaan. Ook vorig jaar is het Nationaal Hitteplan een keer afgekondigd geweest. Het plan is in 2007 ingesteld naar aanleiding van de toenemende ver grijzing in combinatie met een ver wachte klimaatverandering. Ook speelde mee dat in de hittegolf van 2003, in Nederland naar schat ting 1000 tot 1500 ouderen en zie ken extra stierven, als gevolg van de warmte. (HiM pagina 2 en 3: watergebruik 7 piekt door warm zomerweer pagina 3: commentaar Hitteplan is overdreven reageeropwww.pzc.nl reacties; 368 Alle Oranje-voetballers zouden het Wilhelmus mee moeten zingen 3W.81% 19% pagina 24, 25, 26 en 27 meer WK-nieuws ROME - Het Vaticaan krijgt een spe ciale afdeling om het rooms-katho- lieke geloof in rijke, ontwikkelde landen nieuw leven in te blazen. Paus Benedictus XVI maakte dat gisteren bekend. In sommige westerse landen is het ooit diepgewortelde christelijke ge loof verzwakt door de secularisatie van de samenleving, aldus het Vati caan. De afdeling richt zich op lan den in Europa en de VS waar het kerkbezoek dramatisch is gedaald. PORT ZÉLANDE - Op drie plaatsen in Zeeland zijn in het afgelopen weekeinde honden in een overver hitte auto overleden. In één geval, te Hulst, deelde de politie dit week einde een proces-verbaal uit aan een hondenbezitter, die de vier voeter achterliet in de auto. Dierenbescherming Zeeland kon niet precies nagaan waar de auto's met de overleden honden gepar keerd stonden. Slecht één lokatie is bekend, Port Zélande. Het achterlaten van een hond in een auto in de brandende zon is te vens strafbaar. De Landelijke In spectiedienst Dierenbescherming kan eigenaren strafrechtelijk ver volgen op grond van de Dierenwel- zijnswet. Ook de politie kan hiervoor een proces-verbaal opmaken. De Dierenbescherming roept men sen op alert te zijn op dit soort si tuaties, vooral met het oog op de zonnige weersvoorspellingen van de komende periode. Indien er een hond in een snikhete auto zit, Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Cul tuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 29; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Buiten. bel dan gelijk de politie. Indien no dig schakelen zij de hulp van de Dierenbescherming in. In een auto stijgt de temperatuur sneller dan men denkt. Zelfs in de schaduw en met de ramen open, wordt de temperatuur in de auto voor honden snel riskant. Veel mensen staan hier niet bij stil, maar het risico op oververhitting is voor een hond veel groter dan voor een mens, omdat het lichaam van een hond minder goed de tem peratuur reguleert. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688U555530I1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1