zege Van Noort 41 Van der Linde slaat twee keer toe Schletterer verkiest baan boven strand Priscilla Meerman Vierde plaats voor Lokerse op Ameland Rolstoelhockeyers SGB E2 winnen NK Zeeuwse succes in triatlon Oud-Gastel Zeeuwse atleten op podium in Roosendaal Roose pakt titel op EK kitesurfen maandag 28 juni 2010 „Als ik in Amsterdam meetrain, kan ik me op trekken aan anderen die sneller zwemmen dan ik. Ik merk dat ik progressie boek." door Peter van Kouteren SLUIS - Sohl leek aanspraak op de zege te kunnen maken, maar Van Noort werd tot winnares uitgeroe pen. Het jurykorps in Sluis, dat op een vlonder van bovenaf de finish had gevolgd, kende geen twijfel. „Vier", klonk het gedecideerd, ver wijzend naar het nummer op de cap van Leonie van Noort. Maar vanaf de kant leek Evelien Sohl met nummer 279 eerder aan te tik ken. Vrijwel niemand kreeg er iets van mee en ook de twee zwemsters gingen blindelings op het oordeel van de scherprechters af en schud den elkaar vriendschappelijk de hand. „Dat is wel eens anders ge weest", herinnerde Frans Verplan- ke zich. De gedreven trainer van Scheldestroom memoreerde aan de tijd dat het Koewachtse ZCK en De Zeeschuimers uit Zand- voort het zwemmen op de lange baan domineerden en in het water oorlog voerden. Eline Nijskens, die op de school slag op vier seconden van Marissa Minkman knap tweede werd, ver woordde de sfeer die momenteel onder de deelnemers heerst tref fend. Nijskens, tweedejaars studen te geneeskunde en zaterdag nog vierde op de 1500 meter schoolslag in Scheerwolde, komt door studie last nauwelijks aan trainen toe. „Ik ben al lang blij dat ik mee kan doen", vertelde ze. „Ik pak wat ik pakken kan, maar wil vooral lek ker zwemmen. Dit is voor mij ont spanning. Ik zie iedereen weer eens en vind het zwemmen op de lange baan gezellig." Met veel meer ambitie legt de vijf tienjarige Priscilla Meerman zich op het zwemmen toe. De Zeeuwse werd zelfs lid van de Amsterdamse zwemclub Het Y om progressie te AMELAND Bij het eredivisietoernooi op Ame land zijn de beachvolleyballers Timko Lokerse uit Dishoek en Bart Bolsterlee uit Den Haag op de vier de plaats geëindigd. Het duo ging in de halve finale on deruit tegen Elferink/Varenhorst (2-0). In de strijd om de derde plaats was er een 2-0-nederlaag te gen Spijkers/Stiekema. GORINCHEM De rolstoelhockeyers van SGB E2 uit Goes hebben in Gorinchem het NK in de tweede klasse gewonnen. Het team met Sjoerd Jansen (Oost- dijk), Bob Götz, (Vlissingen), Joel Beurkens, (Scherpenisse) en Jelle van Wirdum (Goes) versloeg in de finale het Bredase Biso 56 E2 na strafballen. In de reguliere speel tijd en na verlengingen stond er een 2-2-stand op het scorebord. boeken. Eén keer in twee weken reist ze naar de hoofdstad, om in een vijftigmeterbad te trainen. „Ie dereen kan achterhaald worden", vertelde ze nadat ze zesde was ge worden in Sluis. „Ik moet dus hard blijven trainen." Dat gebeurt in Zeeuws water op schema's van haar trainer in Amsterdam, onder toeziend oog van haar vader, 's Maandags en dinsdags maakt de Vlissingse veel kilometers in een hoog tempo. ,,'s Woensdags zwem ik nog wel een lange afstand, maar op 85 pro cent. Donderdags en vrijdags wordt de afstand minder. Meestal mail ik 's woensdags naar mijn trai ner. Hij bekijkt of ik goed bezig ben en of er moet worden bijge stuurd." De Zeelandbeker kan ze door haar lidmaatschap van Het Y niet verde digen. „Ik mik ook niet op het lan delijk klassement, maar op het open NK op de vijf en tien kilome ter. Als ik in Amsterdam meetrain, kan ik me optrekken aan anderen die sneller zwemmen dan ik. Ik merk dat ik progressie boek." Marlinda Eggermont (zevende plaats) klasseerde zich als beste Zeeuwse op de vrije slag. De vrije slag bij de mannen leverde een ze ge op voor Ferry Weertman van DWK, die een zeer snelle tijd neer zette en na de wedstrijd in Scheer wolde in Sluis zijn tweede over winning van het weekeinde boek te. Sonny Corré (Luctor et Emergo) bleef in de eindsprint clubgenoot Niek de Ridder voor en tikte als tiende en beste Zeeuw aan. Alex Eversdijk (De Bruinvis) zwom in een veld van elf deelnemers op de schoolslag naar een keurige derde plaats. Bij de vrouwen gingen op de schoolslag slechts zeven zwem sters van start. In Scheerwolde wa ren dat er zaterdag dertien. MIDDELBURG Op de kwart triatlon in Oud-Gastel behaalde Lous Wondergem uit Mid delburg zaterdag de tweede plaats. Ook Cesar Beilo leverde een goede prestatie. Hij behaalde op de een derde afstand de zesde plaats. Verder eindigde Robin Botman (Middelburg) in de toptien. Hij be haalde de zesde plek op de achtste triatlon. MIDDELBURG In Roosendaal zijn gisteren Zeeuw se atleten met prijzen naar huis ge gaan. Anita Joziasse uit Goes won in de Zomerklassieker van Brabant bij de vrouwen 45+ de halve mara thon in 1.38.45. Ingrid IJsebaert uit Hulst werd bij de vrouwen 35+ op dezelfde afstand derde in 1.38.04. Vlissinger Robin Hofland werd bij de mannen 35+ in 36.46 derde op de tien kilometer. Anniek van der Linde uit 's Heer Arendskerke stuurt het eigen fokproduct Quintina Z naar de overwinning in M/Z. foto Mark Neelemans door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De tropische temperaturen leverden in de springring van manege De Een dracht in Vrouwenpolder geen en kel probleem op voor Anniek van der Linde. Met de zege in de in handicap verreden klasse M/Z en de zege in L was het twintigjarige talent uit 's Heer Arendskerke spekkoper op de 41e editie van de Zeeuwse Dag van het Paard. Op een technisch parkoers werd de rijkunst van de ruiters door bouwer Bram Wattel flink op de proef gesteld. Niet de hoogte, maar de afstanden tussen de hin dernissen bleken nogal een pro bleem. Als eerste starter in M stuurde Alyssia Janse de merrie Ta- nubertha in de snelle tijd van 65,37 seconden over de obstakels. Maar in de haast schopte de No Li- mit-dochter op de laatste hinder nis (een dubbelsprong bestaande uit stijl en oxer) een paal naar be neden. „Tunubertha viel niets te verwijten. Ze sprong super, maar ik kwam bij de insprong iets te dicht onder de hindernis en daar door maakte ze die voorbeenfout", vertelde Janse. Lange tijd bleef het foutje van de combinatie uit Westkapelle onbe straft. Maar het venijn zat in de staart. Als laatste starter stuurde Anniek van der Linde de zelfgefok- te Quinar Z-dochter Quintina-Z foutloos in 73,72 naar de overwin ning. „De hoogte was geen pro bleem, maar er zaten een paar ver raderlijke lijntjes en afstanden in het parkoers. Vooral de afstand tus sen de dubbel was erg moeilijk. Maar Quintina gaf me een goed ge voel. Ze dacht goed mee en ze wil de geen fout maken. Ze liet zich bij de uitsprong van de dubbel goed terugnemen. Daardoor kwa men we niet in de problemen", zei ze. In L hielden zeven combinaties in het basisparkoers het strafblad blank. De uitsprong van de dubbel was in de barrage de scherprech ter. Chris Boone stak met Zizi Top als eerste de lont in het kruitvat. De Aagtekerkenaar haalde met de ruin een paal naar het gras, maar door Sjaak Sinke HULST - Sebastien Schletterer van Dynamica was een opvallende deelnemer aan de VZA-wedstrij den in Hulst, waar kennelijk de meeste senioren voor het strand hadden gekozen. De atleet uit Mi- deldburg kwam naar de Piet Von- ckpiste voor een tempotraining. Op de 400 meter stelde Schletterer de zege in het laatste kwart in 50,3 seconden veilig. Drie kwartier la ter liep hij ook een 1500 meter net boven de vier minuten. Marcel Magnus (RKHAV) volgde op drie seconden. Bij de masters vrouwen 35 was Leonie Berden van RKHAV tevre den met elf meter en 60 centime ter op het kogelstoten. Een jaar ge leden pakte de oud-Nederlands jeugdkampioene de atletiekdraad weer op met een Zeeuws record discus van 45,88 meter. Berden (36) heeft inmiddels twee nationa le titels bij de masters op zak. Over een paar weken vertrekt ze naar Hongarije voor het EK masters. Bij de jongens C baalde Edwin van Bemden (AV'56) van de afwe zigheid van elektronische tijdme ting in Hulst. Hij werd Zeeuws kampioen op de 100 meter horden in 14,04 seconden. Die tijd werd handgeklokt afgerond naar 14,1 se conden, een tijd die niet meetelt voor de kwalificatie voor grote toernooien. Samatha Lernhout behaald vrijdag op het NJK in Zwolle de bronzen plak op de 400 meter horden meis jes A. Zij stond zaterdag weer aan de start voor de 100 meter horden in 16,2 seconden en een kogelstoot van negen meter en 76 centimeter. Erwin Hermes (Dynamica) won de 3000 meter in 9.09 minuten. met zijn tijd van 30,26 seconden dwong hij zijn achtervolgers tot het nemen van risico's. Het succes lachte Boone lange tijd toe. Maar net als in M kraaide laatste starter Anniek van der Linde, met Quasi- to (alweer een eigen fokproduct)^ victorie. De styliste uit 's- Heer Arendskerke stuurde de met veel techniek en vermogen springende Quinar Z-zoon in 38,31 foutloos rond. In B toonde Bert Verseput met de ruin Arie zich de beste. Als enige in de barrage hield de ruiter uit Zonnemaire met de Lupi- cor-zoon het strafblad schoon. Perry Boogaard was bij het men nen een maatje te groot voor de concurrentie. De koetsier uit Zou- telande stuurde in L met een goed gereden dressuurproef Tieste naar een overtuigende overwinning. In M reed hij de veel power tonende Sander naar een afgetekende over-^ winning. Judith Oostdijk was in de dressuur de grootste prijspak ker. De amazone uit Kruiningen stuurde de Friese merrie Folkje G in M2 in beide proeven naar de ze- SYLT - De uit Vlissingen afkomsti ge Katja Roose is op het EK kite surfen op het Duitse Waddenei land Sylt eerste geworden in de dis cipline course racing. Ruim zeventig deelnemers van zes- - tien nationaliteiten streden afgelo pen week om de titel. In dit sterke deelnemersveld schreef Roose zes van de veertien races op haar naam. De wind liet het regelmatig afweten, waardoor de freestyledis- cipline niet gevaren kon worden. Voor course racing is minder wind nodig. Roose, geboren in Vlissin gen en woonachtig in Schevenin- gen, versloeg tweevoudig wereld kampioene Steph Bridge (GBr) en Frans kampioene Carolien Adrien. De drie vrouwen waren zeer aan elkaar gewaagd. Elk klein foutjcr werd door de ander afgestraft. Bij sommige races was er slechts een boardlengte verschil op de finish lijn. Roose presteerde uiteindelijk^ het meest constant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81