341 sport Zonder Rossi is het maar een Ook Duitsland-Engeland in GP Valencia Jorge Lorenzo mist concurrentie in de TT van Assen. Op het Drentse circuit houdt hij Daniel Pedrosa en Casey Stoner eenvoudig achter zich. bezoekers aan het tt circuit op 97.145. Verschuren is Phelps te snel af in Parijs Rupprath zet punt achter zwemcarrière Meerkampsters Oranje promoveren Maaskant weer met Carmin in Tour Hooman maakt rentree in eredivisie maandag 28 juni 2010 TT ASSEN m W m m V 3 t i i De organisatie zette het officiële aantal betalende Jorge Lorenzo mist concurrentie in de tachtigste TT van Assen. Hij leidt in de MotoGP van begin tot einde. foto Vincent Jannink/ANP PARIJS De Fransman Yannick Agnel en Se- bastiaan Verschuren hebben giste ren tijdens het Paris Open de legen darische Amerikaanse zwemmer Michael Phelps op de 200 meter vrije slag afgetroefd. De achtvoudig olympisch kampioen tikte na 1.47,54 aan en was daarmee ruim een seconde langzamer dan de pas zeventienjarige Agnel. Verschuren werd tweede in 1.46,97. Verschuren stelt zich met die pres tatie kandidaat voor een podium plek bij het EK langebaan, in augus tus in Boedapest. HAMBURG De Duitse zwemmer Thomas Rup prath heeft zijn zwemloopbaan beëindigd. Dat maakte hij zaterdag bekend. De 33-jarige zwemmer won in 2004 met de estafetteploeg olym pisch zilver. Een jaar eerder had hij de wereldtitel op de 50 meter rug slag veroverd. Rupprath won van 1996 tot en met 2009 bij elk Europees kampioen schap kortebaan minimaal één me daille. HENGELO De Nederlandse meerkampsters hebben gisteren in Hengelo promo tie afgedwongen naar de Europese Super League in 2011. De ploeg, be staande uit Remona Fransen, Nadi- ne Broersen, Lieke Bakker en Babs Egbers, eindigde bij de Europa Cup meerkamp (eerste divisie) als twee de. Griekenland won met 16.995 pun ten. Nederland kwam uit op 16.628. De prestatie van Nederland is op merkelijk omdat de ploeg niet kon beschikken over Yvonne Van Lan- gen-Wisse en Jolanda Keizer. BEEK Martijn Maaskant neemt voor de derde keer in zijn loopbaan deel aan de Ronde van Frankrijk. Dat meldde de renner van Garmin op zijn website. Maaskant debuteerde in 2008. Vo rig jaar werd hij op het laatste mo ment aan de selectie toegevoegd als vervanger van de Ier Daniel Martin. Met Maaskant komt het to taal aantal Nederlanders in de Tour op acht. HEERLEN De 44-jarige Mirjam Hooman-Klop- penburg keert komend seizoen te rug in de Nederlandse eredivisie ta feltennis. De winnares van verschil lende titels in de jaren tachtig en ne gentig, waaronder de Europese Top Twaalf, was eigenlijk gestopt. Toen landskampioen Li Ning/Infi- nity Heerlen haar benaderde, be sloot ze weer te gaan spelen. „In eer ste instantie wilde ik niet ingaan op het verzoek vanuit Heerlen. Maar vervolgens begon het toch te kriebe len", lichtte Hooman toe. „Voorlo pig ga ik een aantal wedstrijden in de najaarscompetitie spelen, daarna zien we wel verder." VALENCIA - Een brede grijns ver scheen op het gezicht van Sebasti an Vettel, de winnaar van de Grand Prix van Europa in Valen cia, toen hij gistermiddag hoorde dat het Duitse voetbalelftal voor stond tegen de Engelsen. Lewis Ha milton, rechts naast hem, zat onge duldig te wiebelen op zijn stoel. Hij wilde niets liever dan de pers conferentie verlaten, op zoek naar een tv-scherm. Jenson Button, links naast de Duitser, vroeg om bevestiging. „Staat Duitsland voor, echt waar? O en is het daarom hier zo leeg?" De Britse wereldkampioen .had het bij het rechte eind. Hoewel de GP van Europa voldoende ingre diënten had om over na te praten, was menigeen al overgeschakeld naar het WK voetbal. De wed strijd tussen Engeland en Duits land trok alle aandacht. Op het zonovergoten circuit in Va lencia ging het gistermiddag voor aan eveneens tussen de rivalen van Duitse en Engelse bodem. „Ik ben terug", zei de Duitse Red Bull-rijder Vettel, die voor het eerst sinds de derde GP van dit sei zoen weer op de hoogste trede van het podium stond. Vettel bleef in een tumultueuze ra ce Lewis Hamilton van McLaren voor. De Brit kwam weer eens niet onbesproken aan de finish. Hij reed na de start bijna de neus van zijn bolide eraf in een poging Vettel van de koppositie te verdrin gen en kreeg later een strafronde door de pitstraat voor het inhalen van de safetycar. Hamilton eindig de desondanks keurig als tweede en behield de leiding in het WK-klassement. Mark Webber zorgde voor het meeste spektakel in Valencia. De Australiër van Red Buil, dit sei zoen al goed voor twee GP-over- winningen, crashte zwaar aan het begin van de race. Hij reed met een gangetje van 300 kilometer per uur achterop de Lotus van de Fin Herik Kovalainen en katapul teerde de lucht in. Na een salto be landde de bolide in de bandensta pel. De 33-jarige Webber stapte wonderwel ongedeerd het au towrak uit. Smaakmaker in de wedstrijd was de Japanner Kamui Kobayashi. De coureur van het matig presterende Sauber reed vrijwel de gehele race in derde positie. Uiteindelijk moest hij die podium klassering prijsgeven, omdat hij nog naar de pitstraat moest voor de verplichte bandenwissel. De Ja panner keerde als negende terug op het circuit, maar passeerde in de slotronde nog even gauw Fer nando Alonso (Ferrari) en Sebas- tien Buemi (Toro Rosso). Vettel was blij met de winst, maar hij vergat zijn onfortuinlijke team genoot Webber niet. „Het is mooi dat ik win en veel punten verdien voor het kampioenschap, maar be langrijker is dat Mark oké is. Daar ben ik heel blij om", zei de jonge Duitser, die naar de derde plaats in de WK-stand klom met 115 pun ten. Hamilton heeft er 127 en Jenson Button van McLaren be hield de tweede plek met 121 pun ten. De Britse titelverdediger volgde de hele race het spoor van Kobayashi, niet in staat om in te halen. Pas toen de Japanner de pitstraat in reed, schoof Button op naar plaats drie. De wedstrijdleiding bestrafte na de race negen coureurs met vijf se conden extra tijd in de eindstand. Alle negen hadden volgens de ste wards te hard gereden op het mo ment dat de safetycar op de baan was. De wagen met de gele vlag gen was uitgerukt na de zware crash van Webber. In de uitslag veranderde er echter nauwelijks iets.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74