Oranje zweert bij polsbandjes Rafael van der Vaart is vraagteken AN I-DU MP Als we waar voor die SLO-WAKENl W I I MEGATOILET-AKTIE!!! Spanjaard Undiano fluit Oranje VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN Nederland - Slowakije maandag 28 juni 2010 POWER BALANCE Sporters geloven in Power Balance, anti-kwakzalvers vinden het maar niets. Middelburg door Leon ten Voorde en Roel Wiche DURBAN - Wesley Sneijder draagt er eentje, Dirk Kuijt en captain Giovanni van Bronckhorst tegen woordig ook. Arjen Robben doet het niet meer zonder en Rafael van der Vaart laat voor een wed strijd speciaal zijn pols afplakken - let er vanmiddag maar 's op als hij meedoet - want hij wil 'm niet meer afdoen. En het zou best kun nen dat andere spelers er ook in gaan geloven, zolang Nederland in de race voor de wereldtitel blijft. Een deel van de Oranje-internatio nals zweert bij de witte polsband jes van amper 35 euro, die lichaam en geest perfect in balans zouden brengen. Je zou het de westerse va riant van 'juju' kunnen noemen, de ongrijpbare Afrikaanse tover krachten. Al menen de bedenkers, afkomstig uit Californië, dat het al lemaal wetenschappelijk verant woord is. Ze noemen de bandjes 'Power Balance' en koketteren er mee over de hele wereld. Beroem de sporters als Shaquille O'Neal (basketbal) en Rubens Barrichello (Formule 1) zeggen er kracht in te vinden, evenals Real-speler Guti, die als een van de eerste voetbal lers het bandje ontdekte en in Spanje een ware rage ontketende. Volgens de Power Balance-bewe- ging zitten in het bandje twee 'ho logrammen', die de energiestro men in het lichaam zouden 'opti maliseren'. Daardoor zou de dra ger meer evenwicht, meer kracht, meer lenigheid en meer uithou dingsvermogen hebben. En ja, We sley Sneijder denkt inderdaad dat het werkt. „Ik dacht dat het onzin was, maar ik voel me echt beter met dat bandje, meer in balans." De Nederlandse Vereniging tegen de Kwakzalverij denkt daar geheel anders over. Op de eigen site wordt de filosofie achter Power Ba lance omschreven als 'het zinloos aaneenrijgen van woorden uit de natuurkunde' en 'een aura of een bewaarengel in een nieuw jasje'. Dat het bandje de energiestromen optimaal zou maken, vinden de anti-kwakzalvers een belachelijke theorie. „Zo'n balans bestaat niet. En zelfs al bestond ze, dan is het erg vreemd dat zonder gebruik van accu, batterij of netaansluiting ook maar iets zou kunnen worden hersteld. In het algemeen gaat al leen de zon voor niets op." Het zijn teksten die in laboratorium Oranje vermoedelijk niet al te veel indruk zullen maken. Bondscoach Bert van Marwijk laat zijn spelers vrij in hun keuze om wel of geen polsbandje te dragen. „Dat mogen ze zelf weten. Maar heel veel andere ploegen dragen ze ook. Heb je dat gezien?" Giovanni van Bronckhorst doet zijn bandje in ieder geval niet meer af, zonder uit te spreken dat hij nu in ju- ju-achtige krachten gaat geloven. „Voor het behalen van de wereldti tel ben je tot veel bereid. Ie wil niet op je geweten hebben dat je er niet alles aan hebt gedaan." Arjen Robben glimlacht als hij zijn amuletje toont, inclusief Ne derlands vlaggetje. Is dit het magi sche wapen van Oranje? „Ai helpt het maar een half procent, dan zal ik 'm dragen." Rolant Quist, Willem Adriaansens bron Rudy Boogert, CN en ANP VtUeroy K Bach f Wamlctesei(wttl 1 KroliB aldekplaai A-jinerken sanitair tegen bodemprijzen Kom langs en neem uw offerte mee. Wij zijn altijd goedkoper! 299,' U Vindt 01 Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 &W Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 01.3 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 -36 62 12 Wijchen Graafseweg 777 Tel.: 024 - 645 06 66 BIJ ONS BESTAAT DE AKTIESET v„ WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN J WWW.SANIDUMP.COM DURBAN - In de zoektocht naar ver- beterpunten heeft bondscoach Bert van Marwijk één aspect in middels blootgelegd. „Het valt me op dat we onze minste fases in wedstrijden hebben als we net op voorsprong zijn gekomen. Dan sluipt er blijkbaar toch een gevoel I in de ploeg van: dit doen we wel even. Dit spelen we simpel uit." Van Marwijk hekelde donderdag na de wedstrijd tegen Kameroen al die vermeende gemakzucht in de ploeg. „We hadden die wed strijd ook zomaar kunnen verlie zen door die slechte periode. Ik heb daar met de spelers duidelijk over gesproken en ik ben ervan overtuigd dat iedereen nu beseft dat we ons zulke momenten in de ze fase van het toernooi niet meer kunnen permitteren. De bood schap is overgekomen en ik weet zeker dat we er klaar voor zijn." Of Rafael van der Vaart gereed is voor het duel van vanmiddag te gen Slowakije, valt nog te bezien. Van der Vaart viel gistermiddag op de training uit met een kuitblessu re. Uitgerekend vlak voor het ver strijken van de laatste training voor het duel met Slowakije greep hij naar zijn kuit en verliet het speelveld. De linkspoot heeft ver moedelijk een spiertje verrekt. Hij sloot een snelle rentree van Ar jen Robben in zijn basisformatie niet helemaal uit. „Het gaat steeds beter met hem. Ik praat iedere dag met Arjen. Dat ga ik maandag voor de wedstrijd weer doen", al dus de bondscoach, die eerder op het WK al Eljero Elia en Ibrahim Afellay als linksbuiten liet voetbal len. DURBAN - Alberto Undiano is van daag scheidsrechter bij de achtste finale tussen Nederland en Slowa kije. Undiano krijgt assistentie van zijn landgenoten Fermin Martinez en Juan Carlos Yuste Jimenez. Vier de official Stephane Lannoy komt uit Frankrijk. Undiano had eerder in het toer nooi de leiding bij Duitsland tegen Servië (o-i). In dat duel stuurde hij Miroslav Klose met een rode kaart naar de kant. Ook gaf hij nog negen keer geel. Undiano was vrij dag ook scheidsrechter bij Noord- Korea tegen Ivoorkust. Rafael van der Vaart achtste finale Oranje maandag 28 juni 2010 aanvang 16.00 uur Moses Mabhida-stadion, Durban scheidsrechter Albert Undiano (Spanje) Geschorst bij een gele kaart Nigel de Jong Robin van Persie Gregory van der Wiel Dirk Kuijt Giovanni van Bronckhorst Rafael van der Vaart 25e wedstrijd onder Bert van Marwijk Bert van Marwijk zit vanmiddag voor de 25e keer op de bank als bondscoach van Oranje. Van de voorgaande 24 wedstrij den ging er slechts één verloren. Dat was de tweede interland onder zijn bewind, tegen Australië (september 2008). Het werd 1-2. soort wedstrijden winst gelijk verlies voor-tegen WK 3 3 0 0 5-1 WK-kwal. 8 8 0 0 17-2 oefen 13 6 6 1 25-11 totaal 24 17 6 1 47-14 Van Bronckhorst De Jong Mathijsen Stekelenburg Heitinga Moses Mabhida-stadii •gebouwd in 2009 •plaats voor 62.760 toe: Stoch Pekarik Sneijder Durica Weiss Van Persie Vittek Hamsik Mucha Van Bommel Kucka Skrtel Van der Wiel Jendrisek Zabavnik SOUTH 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71