Tranen zijn geweest, nu het hoofd vrij PZC 36 en 37 SLOWAKIJE Arjen Robben wil na rentree op WK ook het laatste stukje angst verdrijven 34 en 35 Sebastian Vettel terug in titelrace Thiemo de Bakker zit nog niet aan plafond Niki Terpstra verslaat in zijn eentje de hele Rabobank-ploeg Maandag 28 juni 2010 TT in Assen mist de inbreng van Valentino Rossi Tip? sport@pzc.nl door Roel Wiche DURBAN - Drie weken lang stopte hij alle emoties weg, omdat niets zijn WK-droom mocht verstoren. Maar na zijn invalbeurt tegen Ka meroen gaf hij zijn tranen de ruim te. Arjen Robben is nu alleen nog op zoek naar vrijheid in zijn hoofd. Zeker, hij praat wel eens met de psycholoog die dagelijks rond loopt op de Saebener Strasse, het trainingscomplex van Bayern Mün- chen. Best een aardige vent, zegt Robben. Maar het zijn louter ge sprekjes uit beleefdheid, omdat ze elkaar toevallig tegenkomen. Niet omdat hij een dringende behoefte heeft om op de sofa te gaan liggen. Arjen Robben (26) is een zoon van het Groningse platteland, de streek waar nuchterheid in het dna is ingebouwd. De zoektocht naar mentale balans leidt hij bij voorkeur zelf, en als hij toch op ie mand wil leunen, is zijn familie al tijd nabij, ook nu in Zuid-Afrika. Maar ook als je Arjen Robben heet en alles onder controle denkt te hebben, kun je soms je emoties niet in bedwang houden. Zeld zaam was het beeld na zijn inval beurt donderdagavond tegen Ka meroen, toen de begenadigde maar o zo breekbare aanvaller een traan moest wegpinken. Het moest er allemaal even uit, drie weken nadat een ongelukkig hakje in de uitzwaaiwedstrijd tegen Hon garije zijn WK aan het wankelen had gebracht. „Ik had niet durven dromen dat ik hier toch nog zou staan. Normaal kost zo'n blessure je zes weken. Meteen nadat het gebeurd was, heb ik de knop omgezet. Ik heb mezelf geen ruimte gegund om de pijn te verwerken. Want ik moest en zou naar Zuid-Afrika. Na de wedstrijd tegen Kameroen kwam alles alsnog naar boven. Ik was emotioneel, ja." De hele arena raakte in vervoering toen hij in Kaapstad zijn rentree in Oranje maakte. Arjen Robben, de artiest die op pure intuïtie wed strijden kan beslissen, was terug en forceerde met een kogel op de paal meteen de winnende treffer. Het been waarmee hij schoot was Onder de tevreden toeziende blik van bondscoach Bert van Marwijk leeft Arjen Robben zich tijdens de training uit. hetzelfde been dat drie weken eer der geblesseerd raakte. Hij kan he lemaal los, zou je zeggen, maar dat durft hij nog niet te beloven. Ver weg, diep van binnen, sluimert nog de onzekerheid van een spor ter die woont in een lijf dat niet al tijd doet wat de geest wil. „Angst is een te groot woord. Soms ver wacht je iets, voel je de spanning. En dan blijft alles toch heel. Ik moet er nog iets minder over na denken, de focus moet op het voet bal liggen, niet op het been. Ik moet vrijheid in mijn hoofd krij gen. En voor mijn gevoel komt dat elke dag dichterbij." Hoe het voelt om geketend te zijn, op een ande re manier dan, heeft hij in Zuid-Afrika ook ervaren. De hele Oranje-selectie bezocht vorige week het beruchte ballingsoord dat puur toevallig gelieerd is aan zijn naam, Robbeneiland. Dood stil was het, toen de spelers onder dezelfde poort liepen waaronder Nelson Mandela en alle andere po litieke gevangenen elke dag moes ten lopen. „Bij heel veel jongens heeft dat in druk gemaakt. De gids die ons rondleidde, vertelde een aantal per soonlijke verhalen van mensen die jarenlang in zo'n kleine cel opge sloten zaten. Dat raakt mij per soonlijk nog het meest. Op zo'n moment denk je: die hamstring van mij is niet het belangrijkste op de wereld." Niettemin verwacht héél Neder land dat hij, Arjen Robben, het nog zo stroef lopende Oranje de bevrijdende impulsen gaat geven. Nederland zonder Arjen Robben lijkt kansloos voor de wereldtitel, Nederland mét Arjen Robben is op een topdag tot alles in staat. Hij weet wat er van hem gevraagd foto Frank Augstein/AP wordt, al weigert hij de realiteit uit het oog te verliezen. Hoezeer hij ook verlangt naar het theater waar miljoenen ogen toekijken, schitte ren wil hij alleen als zijn lichaam dat toelaat. En het hoofd dus vrij is. „Voor een wedstrijd op het WK moet je honderd procent klaar zijn. Je kunt je niet veroorloven op 90 of 95 procent te spelen, alleen omdat je het zelf zo graag wilt. Dat zou niet eerlijk zijn tegenover me zelf. En tegenover de hele ploeg." Mogelijk start hij vandaag tegen Slowakije in de basis, zei bonds coach Bert van Marwijk. VALENCIA Sebastian Vettel heeft gisteren be wezen dat hij nog volop meedoet om de wereldtitel in de Formule 1. De 22-jarige Duitser van Red Buil Racing won met overmacht op het stratencircuit van Valencia de Gro te Prijs van Europa. Het was zijn tweede zege van het seizoen en zijn zevende GP-winst in totaal. Vettel bleef in een tumultueuze ra ce klassementsleider Lewis Ha milton van McLaren voor. (J§) pagina 34: Ook Duitsland-Engeland in CP van Valencia LONDEN De toekomst van Thiemo de Bak ker als grasspecialist ziet er zonnig uit. Alhoewel de 21-jarige Westlan der in derde ronde op Wimbledon zijn meerdere moest erkennen in de Fransman Paul-Henri Mathieu, toonde hij veel potentie op het hei lige gras. Tegen Mathieu was hij de hele partij vrijwel gelijkwaardig aan de Fransman. Toch zit na drie ronden Wimbledon het grassei zoen voor De Bakker erop. Hij ver loor met 7-6 7-6 6-7 6-4. pagina 36 en 37: Rijzende ster RudeStats Kloetinge is ingedeeld in de zwakste hoofdklasse. Lees erover op Rude Stats via www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69