Boeiende race eindigt in nipte Zeeuwen voorin op NK sprint Op ALLE reizen .KORTING! K NL 40 Alléén tijdens NEDERLAND - SLOWAKIJE zoen op de lange baan geven Leonie van Noort (De Het <*trin^ aantal vrouwen datop Zijl/LGB) en Evelien Sohl (Het Y) elkaar niets toe. wedstrijd m s/u.s van start ging. 1 Tussen 14.00 en 19.00 uur!!! Unieke prestatie duiven Biemans en Leiiaert Uitgebreide informatie: 3 www.kras.nl/wkkorting \0 maandag 28 juni 2010 door Rob Vermeulen DRACHTEN - Tijdens de NK sprint in Drachten heeft de Zeeuwse zwemafvaardiging dit weekeinde goede resultaten geboekt. Manon Minneboo (De Stormvo gel) zorgde voor de beste Zeeuwse prestatie. De zwemster uit Vlissin- gen, die volgend seizoen overstapt naar het regionaal trainingscen trum in Eindhoven, kwam op de 50 meter vrije slag (26,02 secon den) tot een vierde plaats in de A-fmale. In de series kwam Minne boo al tot een nieuw Zeeuws re cord (25,93). Verder behaalde zij nog finaleplaatsen op de 100 me ter wisselslag (1.04,88) en de 50 meter schoolslag (33,73). Op de 50 meter rugslag (29,83) was Merel van der Ent (De Storm vogel) in goede doen. In een goede race kwam de zwemster uit Drie wegen uiteindelijk tot een vijfde plek. De Vlissingse Judith Stap (De Stormvogel) kwam tot snelle tijden op de 100 meter wisselslag (1.05,05) en de 50 meter vlinder slag (29,28). Haar tijd op de 50 me ter vlinderslag was goed genoeg voor het Zeeuws record. Op de 100 meter wisselslag was Ke vin Hondsmerk (De Schelde) in vorm. De Terneuzenaar eindigde op de zesde plaats. In de halve fina le kwam Hondsmerk tot 57,80. In de finale slaagde hij er niet in om zich te verbeteren. Bob Dalmeijer (Luctor et Emergo) kwam tot een goede prestatie op de 50 meter vrije slag. De tijd van 24,76 van de Goesenaar was goed voor een nieuw Zeeuws leeftijdsre cord. Bas van Houwelingen (De Schelde) en Roderick van Doese laar (ZC Koewacht) kwamen diver se keren aan de start en noteerden enkele snelle tijden. De uit Wemeldinge afkomstige Toby Aarnoutse maakte zijn ren tree na langdurig blessureleed. Hij werd zesde op de 50 meter vrije slag. De zwemmer van het Gro ningse Trivia noteerde een tijd van 23,01 seconden. OPENWATER SLUIS Tijdens openingswedstrijd van het Zeeuwse zwemsei- de schoolslag van de openwater- Evelien Sohl (recht) tikt als eerste aan, maar de jury wijst Leonie van Noort (links) aan als winnares van de 5000 meter vrije slag tijdens de langebaanwed- strijd in Sluis. foto Peter Nicolai Boek een reis via KRAS.NL met kortingen van: 10 p.p. op aiie autovakanties 10 per boeking op aile bungalowvakanties 25 p.p. op alle overige vakanties Europa 50 p p op alle vliegvakanties Verre Reizen waarom zou je meer betalen OOSTBURG - De Zeeuwse dui vensport kende een uniek weekein de met twee nationale zeges. De 71-jarige Henk Biemans uit Oost- Souburg won met zijn tweejarige zwarte doffer het nationale con cours vanuit Bordeaux bij de oude duiven. Hij klokte de duif zaterdag avond om 19.25 uur, nadat hij 's morgens om 6.40 uur in de Franse wijnstad was gelost. Het was de enige oude duif die Biemans had ingekorfd. Zijn laatste grote succes dateerde van een jaar of tien gele den toen hij La Souterraine in ZNB-verband won. Frederik Leiiaert won een paar jaar geleden Bordeaux en Narbon- ne. De 34-jarige Aardenburger ze gevierde nu nationaal Bordeaux met de jaarlingen. Zijn blauwe dof fer viel eveneens om 19.25 uur op de plank. Het is een volle broer van de 'Dees' die hem twee jaar ge leden nationale bekendheid gaf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66