Marteijn, volop gewaardeerd Vereecken redt het weer net niet 381 sport Ton Marteijn heeft veel betekend binnen de korfbalsport. Hij is al zo'n zeventig jaar lid van Volharding, de club uit Yerseke. overgangsklasser uit Dordrecht, met 20-11. Van Tiggelhoven en Quist weg bij All Ready Gunst tweede in nieuwelingenkoers Dubbele jeugdzege in Ronde Schoondijke Sint Jansteen rekent weer op de 'Vleugeltjes' Uitslagen maandag 28 juni 2010 20-11 HONDERD JAAR VOLHARDING 1 Het Zeeuws team versloeg Oranje Wit, een incomplete ZIERIKZEE Anouk van Tiggelhoven en Remy Quist verlaten korfbalvereniging All Ready. Bij de Zierikzeese club, die ko mend seizoen in de derde klasse uitkomt, kunnen ze niet meer op het door hen gewenste niveau spe len. Quist stapt over naar Fortis uit Oost-Souburg, Van Tiggelhoven naar Tjoba in 's-Heer Hendrikskin deren. Zij korfbalde daar al eerder. Zowel Fortis als Tjoba is op het veld eer steklasser. SCHOONDIJKE Wielrenner Davy Gunst is gisteren als tweede geëindigd in de Ronde van Schoondijke. De nieuweling uit Yerseke reed een sterke wed strijd die hij net niet kon bekronen met de overwinning. In de spurt tussen de koplopers werd hij ge klopt door Pjotr van Beek uit Vee- nendaal. Peter Blok uit Yerseke werd zesde, Menno Rietveld uit 's Gravenpolder achtste. Bij de ID-renners ging de zege za terdag naar Nederlands kampioen Joannathan Duinkerke uit Goes. SCHOONDIJKE De Zeeuwse jeugdwielrenners heb ben het goed gedaan in de Ronde van Schoondijke. Timo de Jong (Goes) won in catego rie 4 en Maurits de Waal (Kloetin- ge) was de beste in categorie 6, waarin Erik Boer (Wolphaartsdijk) derde werd. Shirin van Anrooij (Ka- pelle) werd derde in categorie 1. Verder waren er vierde plaatsen voor Joran Wiskerke (categorie 1)-, Daphne Mesu (categorie 2), Omri Kleinepier (categorie 3), Nick Jans sen (categorie 5) en Tim Janssen (categorie 7). sint jansteen - Met genoegen pre senteert Gaston Everaard de voor lopige deelnemerslijst van de Ron de van Sint-Jansteen die morgen wordt gehouden. Er prijken veer tig namen op, waaronder die van de gebroeders Vleugel uit Wemel- dinge. Vorig jaar won de oudste, R'obbert, verrassend in Sint Jan steen. Vorige week schreef Sander de Boekweitronde van Zuiddorpe op zijn naam. Niet alleen de 'Vleugeltjes' maar ook de overige renners spreken de toeschouwers aan. „Maar Robbert en Sander Vleugel hebben toch wel verrast. Bovendien zijn het Zeeuwen en dat betekent toch heel veel voor de provinciale wie lersport", denkt Everaard. Bovenaan de lijst staat plaatselijk favoriet Jimmy de Bruijn, die in een goede vorm verkeert. Datzelf de geldt voor Eric Vereecken (Hulst) en Michel Stroosnijder (Hansweert), die onlangs nog won in het Brabantse Huijbergen. De Ronde van Sint Jansteen be gint morgen om 19.00 uur. De af stand bedraagt 96 kilometer. door Wim de Vos nieuwerkerk - Het gaat er steeds meer op lijken dat Eric Vereecken een haat-liefdeverhouding heeft met de finishlijn. In de openingsfa se van dit wielerseizoen slaagde de Hulstenaar er in om nog een paar wedstrijden te winnen, maar daar na viste hij verschillende malen achter het net. Het verschil was soms niet meer dan enkele centi meters. Zaterdag, in Nieuwerkerk, greep Vereecken opnieuw met een mini male achterstand naast de eerste plaats. Ruud Zijlmans uit Roosen daal klopte hem. De warmte leek zaterdag nadelige gevolgen te hebben op het aantal deelnemers aan de wedstrijd in het sfeervolle Nieuwerkerk. Het aantal renners viel in totaliteit enigszins tegen, maar dat was niet van invloed op het sportieve ver loop van de koers op een slopend parkoers van 1300 meter door het dorp. Ondanks de hoge temperaturen vlogen de coureurs er vanaf de start in met een elan dat alleen ver wacht mag worden van jonge cou reurs die zich nog moeten bewij zen. Nu kwam het vuur met name van routiniers die zich met moeite in bedwang konden houden. „Maar hoewel je de veertig gepasseerd bent, wil je toch erg graag win nen", gaf de gedesillusioneerde Vereecken aan. Het was niet de eerste teleurstel ling dit wielerseizoen voor de Zeeuws-Vlaamse coureur. Vooral na afloop van de Ronde van Noord-Beveland was die erg groot, toen hij slechts enkele millimeters tekortkwam op de Belg Nico Sa- vat. Dat leek ook zaterdag Vereeckens lot te worden. Nadat hij zich in eer ste instantie had laten verrassen, kon hij na een fraaie achtervolging toch nog voorin aansluiten bij ne gen renners. Het hoge tempo en de tempera tuur zorgden ervoor dat er steeds renners werden teruggeslagen. Uit eindelijk bleven vier leiders over. Naast Vereecken en Zijlmans wa ren dat Kevin Gideonse en Johan Padmos, die in zijn geboorteplaats erg gebrand was op de overwin ning. Het mocht echter niet zo zijn voor hem, omdat Vereecken en Zijl mans er tussenuit piepten. Zijl mans, eerder dit jaar ook al win naar in Ovezande, werd vervol gens spurtwinnaar door Ver eecken ternauwernood voor te blij ven. Kevin Gideonse kwam na Zijl mans en Vereecken als derde over de finish, vóór Johan Padmos. Maarten Padmos werd vijfde, Dirk van Dam zesde. Alleen de S/P-klasse leverde zater dag in Nieuwerkerk een Zeeuwse overwinning op. Johnny Timmerman uit Wemel- dinge was de rapste. Amateurs A: 1. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 2. Eric Vereecken (Hulst), 3. Kevin Gideonse (Nijme gen), 4. Johan Padmos (Wissenker- ke), 5. Maarten Padmos (Zierik- zee), 6. Dirk van Dam (Nieuwe Ton- ge)- Amateurs B: 1. Wouter Harteveld (Oude Tonge). Amateurs 40+: 1 Tonnie Akkermans (Breda). S/P-klasse: 1. Johnny Timmerman (Wemeldinge). Volharding-trainer Adri van Bavel (tweede van rechts) bedient een ploeggenote. Van Bavel had voor de jubileumdag tal nen uit 1991 opgetrommeld. Zij speelden tegen de gelegenheidsformatie Zeeland 4. van Belgische oud-wereldkampioe- foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64