Zeeland PZC Meer aandacht Nationaal Landschap BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 FIETSROUTES Nieuw routeboekje voor Zak van Zuid-Beveland, Walcheren en West-Zeeuws-Vlaanderen Mountainbikebaan in Goes officieel open Gitaar weg bij woninginbraak Man mishandelt motorrijder Gewonden bij ongeluk op A58 almanak Jetlag Maandag 28 juni 2010 Aanwinst Stoomtrein Goes-Borsele laat het na eerste ritje afweten Nederlands Blazers Ensemble opent Muziekfestival Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ss»»®®»®®®»®?;® door Frank van Cooten heinkenszand - De provincie Zee land gaat er alles aan doen om zo wel de Zeeuwen als toeristen nog meer kennis te laten maken met de kwaliteiten van het Nationaal Landschap. Zo wordt bijvoorbeeld geprobeerd de Walcherse toerist ook te verlei den tot een bezoek aan de Zak van Zuid-Beveland en/of West-Zeeuws-Vlaanderen en an dersom. „De karakters van de drie gebieden zijn zeer verschillend. Het gebied rondom IJzendijke ken merkt zich door een open karak ter, terwijl de Zak van Zuid-Beve land door onder meer kromme dijkjes wat beslotener is. En Wal cheren heeft ook weer zijn eigen kracht. Ze zijn alle drie dus ver schillend, maar zijn me even lief We gaan die verschillende kwalitei ten nog meer uitdragen", zei gede puteerde Frans Hamelink zaterdag na afloop van de publieksdag Na tionaal Landschap Zuidwest Zee land. Hamelink maakte onder meer een rondje op de fiets door de Zak van Zuid-Beveland, West-Zeeuws-Vlaanderen en Wal cheren. Op deze dag werd een nieuw routeboekje gepresenteerd met fietsroutes, allen gebaseerd op een thema, door West-Zeeuws-Vlaanderen, de Zak van Zuid-Beveland en Walcheren. „Dit routeboekje is al een middel om aan te tonen dat de kwalitei ten van het Nationaal Landschap bijzonder zijn." Het Nationaal Landschap is vol gens de gedeputeerde overigens veel breder dan alleen natuurbe heer. „Het gaat bijvoorbeeld ook om het waarborgen van de ver keersveiligheid door het weren van sluipverkeer. En het Nationaal Landschap is ook van historisch belang door de aanwezigheid van de Staats-Spaanse linies in West-Zeeuws-Vlaanderen." Hamelink beaamt wel dat met die Staats-Spaanse linies veel meer ge daan moet worden om ze op het netvlies te krijgen van inwoners en toeristen. Zo wil hij het wat ste riele karakter van bijvoorbeeld de Olieschans bij Aardenburg door breken met het houden van open luchtspelen. Hamelink overhandigde zaterdag exemplaren van het routeboekje aan bestuurders van de drie re gio's, onder wie burgemeester Jaap Gelok van Borsele. Dat ge beurde in IJzendijke, Nisse en Domburg. GOES - Leden van mountainbikevereniging ren poort aan flarden te fietsen. Met name dat zaterdag het tweehonderdste lid verwei- voorzieningen voor afval nodig. X-treme op het zaterdag officieel geopende, mountainbikevereniging X-treme en het Cios komde, is de veiligheid van de baan nog een foto Willem Mieras openbare mountainbikeparcours aan het Gel- zullen het parcours gebruiken voor trainingen issue. Vorige week is iemand ten val gekomen deloozepad in Goes. Wethouder Jo-Annes de en wedstrijden. die zich zelfstandig op de baan had begeven. zie video op www.pzc.nl Bat verrichtte die handeling door een papie- Volgens voorzitter Patrick Vader van X-treme, Botbreuken waren het gevolg. Ook zijn er nog GOES In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een woning in de Kamperfoeliestraat in Goes. Nadat de dader door een raampje de wo ning binnen was gekomen, werd een gitaar gestolen. De waarde van het muziekinstrument is onbe kend. In dezelfde nacht werd inge broken in een woning op de Markt in Sint- Maartensdijk. Uit deze wo ning werden een televisie en een stereo-installatie met onbekende waarde gestolen. RILLAND Bij een ongeluk op de Oesterdam bij Rilland is gistermiddag rond vijf uur een motorrijder gewond geraakt. De automobilist die de mo torrijder aanreed, is doorgereden. De bestuurder tikte met zijn auto de 41-jarige motorrijder uit Sta broek (B) aan. Die kwam ten val. Vervolgens werd hij door de auto mobilist mishandeld. De motorrij der klaagde over nek- en rugpijn, zijn lip was kapotgeslagen en een tand was uit zijn mond geslagen. LEWEDORP Op de A58 tussen Arnemuiden en Lewedorp zijn zaterdagochtend twee personen gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval met een per sonenwagen. Rond 6.40 uur reed de auto, bestuurd door een 25-jari ge vrouw uit Vlissingen met haar 23-jarige vriend naast haar, vanuit de richting van Bergen op Zoom richting Arnemuiden. Door onbe kende oorzaak vloog de auto over de linkervangrail en kwam in de middenberm tot stilstand. Drie weken lang heeft ze genoten van een mooie vakantie in Amerika, die vrouw uit Terneuzen. Trots ver telt ze dan ook tegen een ieder die het horen wil hoe geweldig de rond reis is geweest en hoe mooi het land is met zijn prachtige landschap. Ze geniet nog echt na als ze erover vertelt, want ze is alweer een week thuis. Ook verhaalt de vrouw van een jetlag die ze na haar terugkomst in Nederland had en dat heeft ze als Tip? redactie@pzc.nl minder prettig ervaren. „Wat voel je dan?", vroeg haar schoonzus die niet bekend is met een dergelijke erva ring. „Nou", zei ze, „alles doet dan zeer en het is net of je een finke ka ter hebt, je ligt maar op de bank met hoofdpijn en kan niets onthouden." Het begon eigenlijk al toen we aan kwamen op Schiphol, vervolgde ze, en de douanier aan me vroeg: „Waar komt u vandaan?" en ik antwoord de: „Uit Terneuzen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57