favorieten l 39 Alain Joos zegeviert in Hulst Armoe troef in Zeeuws waterpolo 'Het gaat de laatste weken uitstekend. Ik heb nu een aantal behoorlijke resultaten bij elkaar gereden' Rens Pyfferoen maandag 28 juni 2010 Michel Patteer (links) en Alain Joos speelden de finale van het enkelspel 5 op het Reynaerttoernooi. Joos zou het duel winnen. foto Peter Nicolai door Wim de Vos rSCHOONDljKE - Oscar Riesebeek uit Tiel voelt zich behoorlijk thuis als het op klimmen aankomt. Dit jaar won de zeventienjarige juniorwiel- renner al een klimwedstrijd in het Belgische Ellezellens en eindigde hij als vijfde in de tweedaagse Ron de van het Taunusgebergte. Giste ren bewees Riesebeek in Schoon- dijke ook op het vlakke redelijk goed uit de voeten te kunnen. Met een magistrale demarrage in de laatste drie kilometer van de koers troefde hij zijn overgebleven oppo nenten af. De Zeeuws-Vlaamse thuisrijders Rens Pyfferoen en Matthijs Buzeijn speelden een hoofdrol in deze wedstrijd. Vooral Pyfferoen liet zijn gezicht vanaf de start aan het venster zien. De jeugdige Sluisenaar was er als de kippen bij om het gezicht van de wedstrijd mede te bepalen. „Het gaat de laatste weken uitste kend. Ik heb nu een aantal behoor- lijke resultaten bij elkaar gereden en ook vandaag voelde ik me voor af sterk. Daarom heb ik steeds voorin meegedaan", vertelde hij. Door zijn aanvallende rijden vero verde Pyfferoen de prestatieprijs. „Steeds was ik erbij, maar in de fi nale was die jongen die gewonnen heeft echt de sterkste. De manier waarop hij bij ons wegreed, was voor ons niet te beantwoorden. 1 Toch ben ik blij en tevreden over mijn prestatie", klonk het uit de mond van de nummer twee in de wedstrijd. Oscar Riesebeek is een van de bete re junioren in Nederland. Hij is in middels door de bondscoaches Aart Vierhouten en Frank Pen- nings geslecteerd voor het WK dat begin augustus in het Italiaanse Of- fida wordt gehouden. Voor de weg rit dient er nog één van de zeven geselecteerde renners af te vallen, maar Riesebeek is wel verzekerd om Nederland samen met Dylan van Baarle op de individuele tijdrit te vertegenwoordigen. „Ik probeer verschillende wedstrij den te rijden en vooral ook om mijn slag op telkens een andere manier te slaan. In de laatste pre miespurts klopte ik mijn tegen standers en daarom heb ik gepro beerd om in de finale met een kor te solo toe te slaan. Dat lukte dus vrij aardig", zei Riesebeek. Hij be haalde in Schoondijke de tweede overwinning van het seizoen. Daarvoor moest hij wel tot het ui terste gaan. Want Mathijs Buzeijn had voor eigen publiek het initia tief genomen tot een ontsnapping. Hij kreeg Pyfferoen, Luuk Goos en Teun Goedhart mee in zijn slip stream. Dit kwartet liep uit tot meer dan een minuut voorsprong. Toen voelde Riesebeek dat er toch gehandeld moest worden en sa men met loost van der Burg slaag de hij er in om op formidabele wij ze de aansluiting te verwezenlij ken. Bij de nieuwelingen reed Yerseke- naar Davy Gunst een opvallend sterke wedstrijd die hij echter niet kon bekronen met een overwin ning. In de spurt tussen de koplo pers werd hij geklopt door de ster ke Pjotr van Beek uit Veenendaal die duidelijk te sterk was voor zijn opponenten. Het wielerweekeinde van Schoon dijke was zaterdag van start gegaan met wedstrijdjes voor de jeugd en de ID-renners. De belangstelling van de jeugd viel enigszins tegen. Zeeuwse overwinningen waren er voor Timo de Jong uit Goes (cate gorie vier) en Maurits de Waal uit Kloetinge (categorie zes). Bij de ID-renners stond er geen maat op Joannathan Duinkerke. De Goese- naar won zoals hij wilde. Tonnie Hoogstrate uit Temeuzen behaal de de derde plaats. HULST - In het Rabo Reynaerttoer nooi van TC Hulster Ambacht werd Alain Joos eindwinnaar op het 5-schema. De 29-jarige eco noom versloeg in de slotpartij van het toernooi Michel Pateer met duidelijke cijfers: 6-1 6-2. Door de vele lange rally's nam de partij toch behoorlijk wat tijd in beslag. „Vooral met mijn backhand kon ik meer druk zetten dan Michel. Aan het eind van de eerste set had ik het even moeilijk vanwege een spierverrekking in mijn boven been, maar het viel gelukkig mee", zei Alain Joos. Eerder was de speler van TC Hon- tenisse, inmiddels woonachtig in Hulst, te sterk gebleken voor Beny Ysebaert (drie sets) en in de halve finale voor Desiré de Schepper (7-6 6-2). „Het ging niet. Ik maakte veel te veel onnodige fouten", ver klaarde De Schepper. Op het 26 namen tellende 6-sche- ma slaagde Henk van de Voorde er in om nummer één te worden. Daarvoor was wel een wonder baarlijke ontsnapping nodig in de halve finale tegen Twan Hamelink. Laatstgenoemde stond met 6-3 en 5-1 voor. Vervolgens serveerde zijn opponent naar 5-2. Nog niks aan de hand dus voor de bijna zestien jarige Hamelink, zeker niet toen hij op eigen service twee match points vergaarde. Deze waren ech ter niet aan hem besteed. Uiteinde lijk werd het 5-5 en 6-5 voor Ha melink, maar een tiebreak was on afwendbaar. Van de Voorde won deze verlenging op routine met 7-4 en aansluitend de derde set met 6-2. In de fmale verging het Van de Voorde gemakkelijker tegen de bijna vijftienjarige Maxime van Ee- nennaam die te veel forceerde: 6-3 6-1. De poule in de 3- respectieve lijk 4-categorie werd zoals ver wacht gewonnen door Ruud Mar tens en Dennie Cappendijk. De poule bij de vrouwen-5 en -6 ging naar de achtereenvolgens Sharon Coone en Karien Mangnus. In de mixed-5 maakten Monique Ele- geert en Rudi Martens hun favorie- tenrol waar door in de eindstrijd Anna Meerman en Marnix Ivens met 6-2 7-5 te bedwingen. „Ik heb aan het net veel risico genomen door er veelvuldig tussen te sprin gen", vertelde Koewachtenaar Ru di Martens. In de mixed-6-finale klopten Marian Broeckaert en Ma nuel van Goethem in drie sets Na- tascha Haak en Patrick Valent: 6-3 0-6 7-6. „Aan het eind van de eer ste set geraakte Marian in een dip doordat ze zich niet goed voelde, waarschijnlijk door de hitte. In de derde set verspeelde ik op 5-4 en eigen service drie matchpoints, maar uiteindelijk konden we toch via 7-2 in de tiebreak het toernooi winnen", zei een moegestreden Van Goethem. De poule in het dubbel-3 en -4 werd gewonnen door de combina ties Kirsten Deij/Tom Huis en Fred van Cauteren/Desiré de Schepper. Op het 5-schema wer den Randy Boddaert en Ivo Wou ters nummer één. Lennart Swennen van De Stormvogel schiet op het doel van Bruinvis-doel man Paul van Dongen. foto Peter Nicolai door Aector Dooms SAS VAN GENT - Het waterpolotoer- nooi in Sas van Gent dreigde de laatste jaren door de desinteresse bij andere waterpoloverenigingen teloor te gaan. Dit jaar lukt het de organiserende poloclub De Bruin vis, hetzij moeizaam, weer deelne mers voor het toernooi te vinden. DIO uit Etten-Leur en De Storm vogel uit Vlissingen zijn de enige clubs die op de uitnodiging zijn in- gegaan. Organisator Jan-Willem Ramondt zoekt naar een verkla- ring. „In Sas van Gent zitten we in uithoek. Via de mail heb ik verenigingen benaderd tot Breda en in Vlaanderen. We missen dit jaar de Belgen. De Schelde kon niet, omdat zij deze dagen als hore- camedewerkers op de Havendagen in Terneuzen actief zijn." Armoe lijkt dus zaterdag troef op |de prachtige accommodatie vlakbij jachthaven. Gelukkig doen de gasten mee met twee teams, zodat er een halve competitie met vijf ploegen wordt afgewerkt. „We zijn een gezelligheidsvereniging. Die sfeer zie je ook terug op ons toernooi. Heel ontspannen alle maal, al spelen ze wel om te win nen", vertelt Ramondt, die zelf ook meespeelt. De Sassenaar is na zijn studie in Breda blijven wo nen, maar speelt vanaf zijn jeugd al bij De Bruinvis. „We hebben een hechte vriendenploeg. Jeugdspeler Angelo de Meijer stroomt nu door. De vijfde 'time' (een waterpolowedstrijd gaat over vier periodes) vinden we belang rijk, maar we willen ook graag winnen. Dat is dit seizoen minder gelukt, want we zijn gedegra deerd." Is de magere opkomst een afspiege ling van de teruggang in het Zeeuwse waterpolo? Ramondt er kent dat het met het -waterpolo in Zeeland armoedig gesteld is. „In Brabant leeft het meer. Natuurlijk hebben ze daar ook meer clubs." Pim Bekkers van De Stormvogel deelt de mening van Ramondt, maar gaat nog een stapje verder. „In heel Nederland wordt het ni veau in het mannenwaterpolo minder, omdat het waterpolo in de breedte achteruitholt. Kijk je naar Zeeland, dan hebben we al leen De Schelde, De Stormvogel en De Bruinvis nog. Ik heb andere tijden gekend." Bekkers (43) speelt al 35 jaar water polo en was jarenlang een vaste waarde in het eerste team. De Zeeuwse derby's tegen De Schelde hadden voor hem iets speciaals. Die komt volgend seizoen weer in beeld, omdat de Vlissingers zijn ge promoveerd naar de vierde klasse. „Vier jaar zaten We in een dip. Nu zijn we met een jonger team terug op de goede weg." Sjaak Leijnse, een andere routinier van De Stormvogel 1, wordt vol gend seizoen de coach. De Schelde en De Stormvogel zijn een uniek samenwerkingsverband aange gaan. Ze trainen gezamenlijk op de dinsdagavond in het zwembad van Vliegende Vaart in Terneuzen. Het mixteam van De Stormvogel 2 wint het toernooi voor De Storm vogel 1, DIO 1, De Bruinvis en DIO 2. Ook de vijf meter sessies (strafwor- pen) wordt gewonnen door De Stormvogel 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53