381 sport Riesebeek klopt plaatselijke stelt kandidatuur De Zeeuws-Vlaamse junioren Rens Pyfferoen en Mathijs Buzeijn laten zich nadrukkelijk zien in de wielerkoers van Schoondijke. rh^nt^l KliirtiAC Organisator Everaard ziet uit naar V#naiHc3l nlIJpjcS fraaie Ronde van Sint Jansteen Boulevardloop zware beproeving lopers Vereecken grijpt net naast de overwinning Biljarters halen geld op voor goed doel Tweede plaats duo Pöpsel/De Kraker Pech én tweede plek voor crosser Cijsel maandag 28 juni 2010 WIELRENNEN Oscar Riesebeek boekte in Schoon dijke zijn tweede overwinning van het seizoen. Mathijs Buzeijn uit Schoondijke (links) en daarnaast zijn ploeggenoot Rens Pyfferoen uit Sluis in de kopgroep. Pyfferoen zou de tweede plaats behalen achter Oscar Riesebeek uit Tiel. Buzeijn eindigde op de zesde plaats. foto Peter Nicolai door Wim de Vos IJ ZE N D IJ KE De Boulevardloop in IJzendijke is ongetwijfeld één van de zwaarste trimlopen van Zeeuws-Vlaande- ren. In iedere ronde moet daar de lastige klim naar de molen worden beklommen. En dat maakt de tocht erg lastig. Morgens staat de loop wederom op het programma. De lopers en loop sters kunnen traditiegetrouw kie zen uit drie afstanden: de 4000, 8000 en 12000 meter. Het start schot klinkt om 19.30 uur. Daar voor zijn er vanaf 19.00 uur wed strijden voor de jeugd. NIEUWERKERK Het gaat er steeds meer op lijken dat Eric Vereecken een haat-liefde verhouding heeft met de finishlijn. In de openingsfase van dit wieier- seizoen slaagde de Hulstenaar er in om nog enkele wedstrijden te win nen, maar daarna viste hij verschil lende keren op het nippertje achter het net. Zaterdag greep Vereecken in de Ronde van Nieuwerkerk opnieuw naast de eerste plaats. De Hulsten aar moest in de eindsprint zijn meerdere erkennen in Ruud Zijl mans uit Roosendaal. KRABBENDIJKE Het Sophia-biljarttoernooi in Krab- bendijke is in het libre gewonnen door Franje Onions uit Krabbendij- ke en in het driebanden door De Heerenstraat 2 uit Goes. De grote winnaar was het goede doel. Het toernooi, dat voor de zes tiende keer werd gehouden, boekte een recordopbrengst voor het Mc- Donald's-ouderlogeerhuis van het Sophia-kinderziekenhuis in Rotter dam. Tot vorig jaar werd in totaal 73.000 euro overgemaakt. Zaterdag kwam daar nog eens 8300 euro bij. KWADENDAMME Het driebanden koppeltoernooi op de kleine tafel is gewonnen door de titelverdedigers André Schouwe- naar en Markees Joosse uit Oude- lande. Zij bleven in Kwadendam- me het Zeeuws-Vlaamse koppel Jean Paul de Kraker en Koen Pöpsel voor. Voor de winnaars was het de vierde titel op de kleine ta fel. Op de grote tafel ging de overwin ning naar de plaatselijke favorieten Jaap Hameling en Nico Peeters. Hun moyenne was 0,653. DEN DUNGEN Roy Gijsel beleefde tijdens een na tionale wedstrijd in Den Dungen pieken en dalen. In de eerste man che moest de motorcrosser uit Hei kant de strijd in de klasse MX 1 sta ken vanwege mechanische pech. In de tweede manche kon de Zeeuws-Vlamingen zich revanche ren voor die slechte start. Hij be haalde een fraaie tweede plaats. In augustus staat de eerstvolgende wedstrijd van het open Nederlands kampioenschap op het program ma. Die race is in Emmen. door Lucien Roelandt OUDE TONCE - Chantal Nijpjes stel de zaterdag nog maar eens uitdruk kelijk haar kandidatuur voor de eindzege in de Rabo Bank Talen ten Dressuurcompetitie Regio Zee land klasse Z. De amazone uit Mid delburg stuurde in Oude Tonge de ruin William voor de vierde keer op rij naar de overwinning in Z2. Met 65,29 procent was het een nip te zege voor Nijpjes. Zij gaat hier mee echter als huizenhoog favo riet voor de eindzege in Z2 van start. Maar de kaarten zijn nog niet geschud. Dat werd onder streept door Jeanine Nieuwenhuis die de Rubiquil-dochter TDN's Va lencia met 65 procent naar de tweede plaats stuurde en zich hier mee verzekerde van een startbe wijs voor de eindstrijd. Daarbij gaan de finalisten eind augustus tij dens Horses by the Sea in Dom burg met een blanco lijst van start gaan. Dus er is nog alles mogelijk. In de Zi werd de overwinning een prooi voor Wilma Salm met de merrie Zazou. De amazone uit Yer- seke reed de San Remo-dochter naar een totaal van 63,82 procent. Salm is hiermee nog niet verze- 'kerd van een plaatsje bij de beste acht. Zij heeft nog maar slechts twee van de drie verplichte wed strijden gereden. Een goed resul taat in de laatste selectiewedstrijd op het Palm Concours in Vlissin- gen is dan ook nodig voor een fina leplaats. Jessica Nijpjes, al verze kerd van een plaats voor de eind strijd, stuurde Vigo met 62.94 pro cent naar de tweede stek. SINT JANSTEEN - Met genoegen pre senteert Gaston Everaard de voor lopige deelnemerslijst van de Ron de van Sint-Jansteen die morgen wordt gehouden. Er prijken veer tig namen op, waaronder die van de gebroeders Vleugel uit Wemel- dinge. Vorig jaar won de oudste, Robbert, verrassend in Sint Jan steen. Vorige week schreef Sander de Boekweitronde van Zuiddorpe op zijn naam. Niet alleen de 'Vleugeltjes' maar ook de overige renners spreken de toeschouwers aan. „Maar Robbert en Sander Vleugel hebben toch wel verrast. Bovendien zijn het Zeeuwen en dat betekent toch heel veel voor de provinciale wie lersport", denkt Everaard. Vanwe ge zijn zeer lange betrokkenheid bij de Ronde van Sint Jansteen (langer dan vijftig jaar) kreeg hij vorig jaar voorafgaand aan de koers een koninklijke onderschei- ding. De tegenwoordig in Hulst woon achtige Everaard heeft weer een pe riode van hard werken achter de rug, maar hij kan tevreden zijn met het resultaat. De voormalige postmedewerker weet dat er op de dag van de wedstrijd nog altijd een rits Belgische renners zich aan meldt. Bovenaan de lijst staat plaatselijk favoriet limmy de Bruijn. Hij is in vorm en wellicht kan hij in zijn woonplaats voor een verrassing zorgen. Ook Eric Vereecken (Hulst) verkeert de laatste tijd in een goede vorm en Michel Stroosnijder (Hansweert) won een paar weken geleden in het Brabant se Huijbergen. Hij mag niet zo maar als kanshebber worden weg gestreept. De Ronde van Sint Jansteen be gint dinsdag om 19.00 uur.. De af stand bedraagt 96 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52