i8l zeeland De Havendagen in Terneuzen beleefden zaterdag en zondag de dertigste editie. Veel bezoekers zochten met de hitte de verkoeling van de Schelde aan boord van de zeesleper. Hardrijder moet rijbewijs inleveren Droomwiizer v°or sint Ja"steen almanak Jetlag Schutters uit Paal spannen de boog op jubileum club maandag 28 juni 2010 JUBILEUM door Frank van Cooten BIERVLIET - Een 19-jarige automobi list uit Oostburg is zijn rijbewijs kwijt. Hij reed vrijdagnacht vijftig kilometer te hard op de N6i/Middenweg bij Biervliet. Hij kreeg een stopteken van de politie waarna hij zijn rijbewijs moest in leveren. Tip? redactie@pzc.nl Drie weken lang heeft ze genoten van een vakantie in Amerika, die vrouw uit Terneuzen. Trots vertelt ze tegen een ieder die het horen wil hoe geweldig de rondreis is geweest en hoe mooi het land is met zijn prachti ge landschap. Ook verhaalt de vrouw van een jetlag die ze had en dat heeft ze als minder prettig erva ren. „Wat voel je dan?", vroeg haar schoonzus die niet bekend is met een dergelijke ervaring. „Nou", zei ze, „alles doet dan zeer en het is net of je een flinke kater hebt, je ligt maar op de bank met hoofdpijn en kan niets onthouden." Het begon eigenlijk al toen we aankwamen op Schiphol, vervolgde ze, en de douanier aan me vroeg: „Waar komt u vandaan?" en ik antwoordde: „Uit Terneuzen." SINT JANSTEEN - Een nieuwe wegwijzer verwijst naar alle bezienswaardighe den in Sint Jansteen. Deze 'droomwijzer' is gemaakt door Arnold van Dors- selaer en Rob de Potter en werd zaterdag gepresenteerd tijdens de 'droom- markt' in De Warande. De wijzer is echter niet in het straatbeeld terug te vinden vanwege zijn vandaalgevoeligheid. foto Peter Nicolai De hoorn van sleepboot Multratug 18 is in grote delen van Terneuzen te horen. Aan boord een groot aantal mensen met felle oranje reddingvesten voor weer een rondvaart over de Westerschel- de. De rondvaarten waren een popu lair onderdeel van de Havendagen gisteren en zaterdag in Terneuzen. De kapitein van de Multratug had in ieder geval meer te doen dan de verkopers van allerhande spullen in de vele kraampjes. Een verko per van kleding keek eens verveeld op zijn horloge. De tijd voor hem ging gistermiddag tergend lang zaam voorbij met nauwelijks klan ten. Die zaten met de tropische tempe raturen op het strand, op de vele terrassen in de Nieuwstraat of zochten de verkoeling op van de Westerschelde aan boord van de sleper. Frank de Paauw, penningmeester van de Zeeuwse modelbouwvere niging Zuid-Zuidwest, constateer de overdag ook wat minder bezoe kers. Dat mocht voor hem de pret echter niet drukken. De vereniging was wederom present met een de monstratie van de diverse model- boten in een grote bak met water. De machinist op een sleepboot van de Union bouwt al jaren mo delslepers. Voor hem stond de Pre sident Hubert, in vier jaar tijd ge bouwd aan de hand van de origi nele tekeningen. De echte vaart nog en is nu onderweg naar Ango la. „Tegenwoordig is het een stuk makkelijker aan de originele teke ningen te komen. Vroeger werden die tekeningen toch al gauw als ge heim gekwalificeerd maar dat is niet meer zo." De Zeeuwse vereniging, opgericht PAAL - Bij de viering van het 50-ja- rig bestaan van de schuttersclub Veronica uit Paal spanden zaterdag ruim negentig schutters de boog. De deelnemers bonden bij thuis- ■honk café In 't zicht der Schelde op drie liggende wippen de strijd met elkaar aan. johnny van der Sijpt, Frankie Marevoet en Freddy de Vos schoten de felbegeerde ho ge vogels naar beneden. Voorzitter Piet Verras van Veronica schoot de meeste kleine vogels (14 stuks) af. De schieting duurde vier uur waar na de overgebleven vogels onder de deelnemers werden verloot. Na afloop werden nog herinneringen opgehaald uit het verleden. Zoals verwacht zijn Nick Simon ook in Terneuzen razend populair, zo bleek tijdens het optreden op de Havendagen. Sommige fans hielden zelfs al uren voor het optreden een oogje in het zeil om een goed plekje in de tent te bemachtigen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46