Veelzijdig met groene vingers Vereecken redi net weer net niet Waterpolotoernooi op bescheiden schaal fa 22 jaar geleden begon 't Van Tiggelhoven en Quist weg bij All Ready li» V** m V Op 1 juli 1988 werd begonnen met de aanleg van de golfbaan Crevelin- genhout. De aanleg vond plaats naar het ontwerp van de internatio naal bekender Engels-Zwitserse golfbaanarchitect Donald Harradine. maandag 28 juni 2010 De vroege kopgroep raast door de straten van Nieuwerkerk, waar het tijdens de plaatselijke wielerronde warm en sfeervol is. foto Dirk-Jan Gjeltema Jan Koppelman uit Bruinisse ziet het altijd groen voor de ogen. Naast zijn beroep als greenkeeper op de Bruse golfbaan Grevelingenhout is hij ook een fervent biljarter. door Joop van den Oudenhoven BRUINISSE - Biljartliefhebbers den-, ken bij groene lakens direct aan de caramboletafel. Niet Jan Koppel man, ook al is hij in zijn vrije tijd een fanatiek biljarter. Zodra het bil jartseizoen ten einde loopt, is Kop pelman volop bezig, om de golf baan van Grevelingenhout als een biljartlaken zo glad te maken. Als biljarter weet hij hoe glad een la ken kan zijn en als greenkeeper hoe glad het móet zijn. De sporten kennen overeenkom sten en verschillen. „In het biljar ten kom je wel eens iemand met een dikke nek tegen, in het golf wel eens iemand zonder", zegt hij met een grijns op het gezicht. „Geintje. Er zijn best golfbanen waar je gezellig aan de bar een bier tje drinkt." Golf is een buitensport en zijn werk dus ook. „Een prachti ge jób. Je bent altijd bezig de grens van perfectie op te zoeken." Die drang tot perfectie klinkt door als hij opmerkt dat de baan er nu wat slordig bij ligt. „Het gras op de green is te lang", vindt hij. „We maaien zondag. Het is nu zeven millimeter en het moeten er vijf zijn. We werken met zes man die het terrein van 55 hectare onder houden. Het is ongelofelijk veel werk om het goed te doen. Het sproeiwerk is volledig computerge stuurd en gebeurt altijd 's nachts." door Aector Dooms SAS VAN GENT - Het waterpolotoer- nooi in Sas van Gent dreigde de laatste jaren door de desinteresse bij andere waterpoloverenigingen teloor te gaan. Dit jaar lukte het de organiserende club De Bruinvis, hetzij moeizaam, weer deelnemers voor het toernooi te vinden. DIO uit Etten-Leur en De Storm vogel uit Vlissingen zijn de enige clubs die op de uitnodiging zijn in gegaan. Gelukkig doen de gasten mee met twee teams, zodat er een halve competitie met vijf ploegen wordt afgewerkt. Is de magere opkomst een afspiege ling van de teruggang in het Zeeuwse waterpolo? Organisator Jan-Willem Ramondt van De Bruinvis erkent dat het met het waterpolo in Zeeland armoedig ge steld is. „In Brabant leeft het meer. Golf lijkt in elk geval een gezonde re sport dan biljarten. Een geoefen de golfer loopt in een ronde over achttien holes doorgaans zo'n zes kilometer. „Tel er daar voor de meeste spelers maar een paar bij", zegt Koppelman. „Soms lijkt het of zij het zoeken naar een balletje leuker vinden dan het spel zelf." De kritische, van origine Flakkeeër spot een beetje met de capacitei ten van de gemiddelde golfer. „Ook in het biljarten zie je begin nelingen, maar daar blijven de bal len binnen de baan." Koppelman kan daartoe niet meer worden gerekend. Hij werd afgelo pen seizoen clubkampioen bij De Poedel in Sommelsdijk (35 leden) en tweede van het district in de hoofdklasse libre met een gemid delde van 10.335. Geen krullenjon gen dus, maar van een dikke nek is geen sprake. „Ik heb les gehad van een goede vriend, Dick Kooij- man en van Cor van Etten. Die kunnen pas echt biljarten." Voor de 54-jarige Koppelman is de green zijn tweede liefde. Hij begon zijn loopbaan als scheepsbouwer bij Boele Bolnes. Twintig jaar werk te hij er met het grootste plezier in de afbouw van schepen. Toen ging de zaak op de fles als gevolg van wanbeleid. Na de ondergang zat Koppelman een jaar zonder werk, tot zijn neef hem vroeg te sollicite ren op de golfbaan. Dat deed hij en hij is er nu zo'n vijftien jaar werkzaam. „Prachtig werk, voor een prachtige sport", zegt Koppel man, maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Voor hem mag het biljartseizoen morgen alweer beginnen. Natuurlijk hebben ze daar ook meer clubs." Pim Bekkers van De Stormvogel deelt de mening van Ramondt, maar gaat nog een stapje verder. „In heel Nederland wordt het ni veau in het mannenwaterpolo minder, omdat het waterpolo in de breedte achteruitholt. Kijk je naar Zeeland, dan hebben we al leen De Schelde, De Stormvogel en De Bruinvis nog. Ik heb andere tijden gekend." Bekkers (43) speelt al 35 jaar water polo en was jarenlang een vaste waarde in het eerste team. De Zeeuwse derby tegen De Schelde had voor hem iets speciaals. Die komt volgend seizoen weer in beeld, omdat de Vlissingers zijn ge promoveerd naar de vierde klasse. „Vier jaar zaten we in een dip. Nu zijn we met een jonger team terug op de goede weg." door Wim de Vos NIEUWERKERK - Het gaat er steeds meer op lijken dat Eric Vereecken een haat-liefdeverhouding heeft met de finishlijn. In de openingsfa se van dit wielerseizoen slaagde de Hulstenaar er in om nog een paar wedstrijden te winnen, maar daar na viste hij verschillende malen achter het net. Het verschil was soms niet meer dan enkele centi meters. Zaterdag, in Nieuwerkerk, greep Vereecken opnieuw met een minimale achterstand naast de eer ste plaats. Ruud Zijlmans uit Roosendaal klopte hem. De warmte leek zaterdag nadelige gevolgen te hebben op het aantal deelnemers aan de wedstrijd in het sfeervolle Nieuwerkerk. Het aantal renners viel in totaliteit enigszins tegen, maar dat was niet van invloed op het sportieve ver loop van de koers op een slopend parkoers van 1300 meter door het dorp. Ondanks de hoge temperatu ren vlogen de coureurs er vanaf de start in met een elan dat alleen ver wacht mag worden van jonge cou Sjaak Leijnse, een andere routinier van De Stormvogel 1, wordt vol gend seizoen de coach. De Schelde en De Stormvogel zijn een uniek samenwerkingsverband aange gaan. Ze trainen gezamenlijk op de dinsdagavond in het zwembad reurs die zich nog moeten bewij zen. Nu kwam het vuur met name van routiniers die zich met moeite in bedwang konden houden. „Maar hoewel je de veertig gepas seerd bent, wil je toch erg graag winnen", gaf de gedesillusioneer de Vereecken aan. Het was niet de eerste teleurstel ling dit wielerseizoen voor de Zeeuws-Vlaamse coureur. Vooral na afloop van de Ronde van Noord-Beveland was die erg groot, toen hij slechts enkele millimeters tekortkwam op de Belg Nico Sa- vat. Dat leek ook zaterdag Vereeckens lot te worden. Nadat hij zich in eer ste instantie had laten verrassen, kon hij na een fraaie achtervolging toch nog voorin aansluiten bij ne gen renners. Het hoge tempo en de temperatuur zorgden ervoor dat er steeds renners werden terug geslagen. Uiteindelijk bleven vier leiders over. Naast Vereecken en Zijlmans waren dat Kevin Gideon- se en Johan Padmos, die in zijn ge boorteplaats erg gebrand was op de overwinning. Het mocht echter van De Vliegende Vaart in Terneu- zen. Het mixteam van De Stormvo gel 2 won zaterdag het toernooi voor De Stormvogel 1, DIO 1, De Bruinvis en DIO 2. Ook de vijfme- tersessies (strafworpen) werden ge wonnen door De Stormvogel 2. niet zo zijn voor hem, omdat Ver eecken en Zijlmans er tussenuit piepten. Zijlmans, eerder dit jaar ook al winnaar in Ovezande, werd vervolgens spurtwinnaar door Ver eecken ternauwernood voor te blij ven. Alleen de S/P-klasse leverde zater dag in Nieuwerkerk een Zeeuwse overwinning op. Johnny Timmer man uit Wemeldinge was de rap ste. Uitslagen Amateurs A: 1. Ruud Zijlmans (Roosendaal), 2. Eric Vereecken (Hulst), 3. Kevin Gideonse (Nijme gen), 4. Johan Padmos (Wissenker- ke), 5. Maarten Padmos (Zierik- zee), 6. Dirk van Dam (Nieuwe Ton- ge). Amateurs B: 1Wouter Harteveld (Oude Tonge). Amateurs 40+: 1 Tonnie Akkermans (Breda). S/P-klasse: 1Johnny Timmerman (Wemeldinge). ZIERIKZEE - Anouk van Tiggelho ven en Remy Quist verlaten korf balvereniging All Ready. Bij de Zie- rikzeese club, die komend seizoen in de derde klasse uitkomt, kun nen ze niet meer op het door hen gewenste niveau spelen. Quist stapt over naar het Souburg- se Fortis, Van Tiggelhoven naar Tjoba in 's-Heer Hendrikskinde» ren. Zij korfbalde daar al eerder. Zowel Fortis als Tjoba is op het veld eersteklasser. UIT BILJARTEN Driebanden. B2. Nederlands kampioenschap teams. Poule 1: Old Dutch - De Beek 2-4; Old Dutch-BVL 5-1; Old Dutch - Brouwerij 2-4. Om derde plaats: Old Dutch - Touché 2-4. As Lennart Swennen van De Stormvogel schiet op het doel van Bruinvis-doel man Paul van Dongen. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41