sport37 it-blauw dan oranje mis maandag 28 juni 2010 Beek. Pieter Weening zit in zijn wiel. foto Vincent Jannink/ANP Kampioenen Giovanni Visconti is in Conegliano kampioen op de weg van Italië ge worden. Hij had enkele seconden voorsprong op Ivan Santaromita en ex-wereldkampioen Alessandro Bal- lan. Voor Visconti was het zijn twee de nationale titel op de weg. Christian Knees veroverde in Duits land de wegtitel bij de professio nals. De 29-jarige wielrenner van Milram van soleerde naar de zege. In Rusland ging de titel naar Alek- sandr Kolobnev van Katoesja. De 29-jarige renner versloeg zijn ploeg genoot Vladimir Goesev in de sprint. Ze waren op 20 kilometer van de streep uit een kopgroep van zeven weggereden. Stijn Devolder is voor de tweede keer kampioen van België gewor den. De wielrenner van Quick Step soleerde in Leuven naar de zege. Devolder, eerder kampioen in 2007, reed op tien kilometer van de streep weg uit een eerste groep. Ivan Gutierrez greep in Spanje de ti tel. De wielrenner van Caisse d'Epargne, in 2001 ook al kam pioen, bleef Francisco Ventoso en Koldo Fernandez voor in een race over 226 kilometer. Thomas Voeckler heeft voor de tweede keer in zijn carrière de na tionale titel van Frankrijk gepakt. De renner van Bbox-Bouygues bleef Christophe Le Mevel voor. Andere kampioenen. Luxemburg: Frank Schleck. Zwitserland: Martin Elmiger. Denemarken: Nicki Sö- rensen. Noorwegen: Thor Hus- hovd. Ubbink kwam hij begin 2007 bij het Duitse Milram terecht. Terpstra ontpopte zich er tot een aanvaller, die vorig jaar verrassen de scoorde in de Dauphiné Libéré met een ritzege. De Tour draaide vervolgens uit op een teleurstel ling. „In de aanloop er naartoe reed ik drie etappekoersen. Dat was niet alleen hard werken, maar het bracht ook veel stress mee om dat ik in de Dauphiné en Ster Elek- trotoer de leiderstrui moest verde digen. In de Tour was ik eigenlijk al versleten." De manier waarop hij gisteren de nationale titel pakte toont volgens hem aan dat hij in ieder geval een stuk frisser aan de Tour gaat begin nen. „Ik stond er in ieder geval van te kijken hoe gemakkelijk ik die sprint won", keek hij terug op een bizarre finale. Anderhalve ronde voor het einde reageerde Terpstra op een uitval van Weening. „Het was niet direct de meest ideale man om mee voor op te komen", zei Terpstra. „Ik was er niet zeker van of ik hem kon kloppen in de eindsprint." In de laatste kilometer zag Terps tra nog eens twee Rabobank-ren ners naderen: Koos Moerenhout en Lars Boom. Terpstra leek een vogeltje voor de kat toen Boom als eerste aansloot op de slotklim naar de top van de Adsteeg. Niet dus. Terpstra zette zijn eindsprint in en geen van de oranje belagers kon hem volgen. „Dat is toch ge woon prachtig", zei hij nog altijd stralend. Weening kreeg er na afloop flink van langs van zijn ploegleiding. Adrivan Houwelingen snapte niet dat Weening zich in de slotronde nog had laten verleiden tot kop- werk. „We hebben verloren door een individuele fout van Pieter", oordeelde Van Houwelingen. „Pie ter mag Terpstra nooit naar de streep brengen als hij zelf niet wint. We hadden de sleutel van de koers in handen, maar als je hem verkeerd behandeld, heb je een probleem." De Fries reageerde verbaasd op de kritiek van zijn baas. „Ik kan moei lijk én aanvallen en tegelijkertijd mijn benen stilhouden." de routine en ervaring die op dit podium is vereist. Bij Richard (Krajicek) was het in zijn beginja- ren niet anders. Ook hij heeft moeten leren beseffen dat hij op gras kon excelleren." De hoofdrolspeler, die op de f wereldranglijst weer iets zal op rukken, kon zich wel in de ana lyse van een van zijn mentoren vinden. „Het is zeker niet zo dat ik gras verafschuw, maar ik zal uren moeten maken om beter te worden. M'n huidige tekortko mingen worden op deze onder grond uitvergroot. In cruciale fasen sluipt daarom twijfel in mijn spel. Dat moet ik in de nabije toekomst zien uit te ban- nen." „Ik heb met die jongens te doen. Ze zijn hier naartoe gekomen zon der zich de impact van dit WK te realiseren. Dat had ze vooraf verteld moeten worden. Iemand had ze van bovenaf moeten aan reiken dat ze voet op een heel bijzondere bodem zouden zetten. Een land dat door Nelson Mandela is bevrijd, een land dat dit toernooi gebruikt om een boodschap aan de wereld te geven. Van vrede en vriendschap." Christian Karembeu, ex-international van Frankrijk, over de ontspoorde Franse voetballers op het WK. In De Tele- graaf. „Wat mij opvalt zijn de mooie stadions die architectonisch van gro te schoonheid zijn. Maar ik denk ook altijd: wat moet je daar nou mee na het WK? Ie moet veel meer oog hebben voor de toekomst van een land." Harry Been, directeur van het Holland-België bid voor het WK voetbal in 2018, in NRC Handelsblad. „Het blijkt achteraf dat dat een uitstekende wissel is geweest, want hij heeft het hele toernooi kunnen spelen." Dick Advocaat bij de NOS over 'de wissel' van Arjen Rob ben in 2004. „De bondscoaches van de Afrikaanse teams kennen de spelers niet. Ze komen twee weken voor het WK pas kijken. Er moeten Af rikaanse trainers op worden geleid. Mensen uit onze eigen cul tuur." Oud-topspeler George Weah verklaart waarom de Afri kaanse landen teleurstellen tijdens dit WK, bij de NOS. Spugende Hanescu zwaar beboet De Roemeense tennisser Victor Hanescu heeft: za terdag een boete van 12.000 euro gekregen. Hij moet flink betalen vanwege onsportief gedrag en het vertonen van slechte manieren in zijn par tij op Wimbledon tegen de Duitser Daniel Brands. Hanescu kreeg ruzie met mensen in het publiek, spuug de naar hen en gaf zijn partij tegen Brands bij een 3-0-ach- terstand in de vijfde set op. Volgens een verklaring van Wimbledon was de officiële reden voor de opgave een blessure. Darter Taylor Schumacher moet ook 'cricket king' wachten voor rood Zelfs de spelsoort maakt hem niet uit. Phil Taylor bewijst zich telkens weer als beste darter ter wereld. Op de openingsdag van het World Series Festival in Las Vegas liet hij zich kronen tot 'cricket king'. De Engelsman versloeg landgenoot Mark Walsh in de finale van dit bij zondere WK met 3-2. Op het WK moeten de spe lers drie keer - een triple vol staat dus - de nummers 15 tot en met 20 plus de buil gooien en kunnen ze scoren zolang de opponent een betreffend nummer nog niet heeft 'dicht gegooid'. Michael Schumacher (41) eindigde gisteren in de GP van Europa als vijftiende. De Duitser gaf de schuld voor zijn waardeloze klassering aan de wedstrijdleiding. De coureur van Mercedes vertel de dat hij na de crash van de Australiër Mark Webber ge dwongen moest wachten voor het rode licht in de pit- straat. „Het heeft mijn race verpest." Hij lag voor de crash nog der de, maar moest achteraan aan sluiten in de rij bolides achter de safetycar. Als negentiende begon hij daarna aan een in haalrace. RUG 11 Thiemo de Bakker verliest zijn duel met de Fransman Paul-Henri Mathieu in vier sets. foto Felipe Trueba/EPA Joost Luiten is gisteren bij de BWM International Open dankzij een sterk eindschot op de elfde plaats geëindigd. De Nederlandse golfer had op de baan van Mtinchen-Eichenried slechts 65 slagen nodig voor de slotronde, waardoor hij van de 48e plaats opschoof naar de elfde. Luiten kwam uit op een to taal van 275 slagen. De overwinning ging naar de Brit David Horsey die 270 slagen gebruikte. Luiten produceerde gisteren acht birdies. Ook zijn landgenoot Maarten Lafeber had een goed slot in Bei eren. Na twaalf holes volgde hij nog netjes het baangemiddel- de, maar daarna kreeg hij het op zijn heupen. Lafeber maakte zes birdies op rij. Hij werd met 277 slagen 2te.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39