22 juli Vervallen Schelphoek moet ook een 181 zeeland Zes gebiedjes langs de Oosterschelde worden ingericht met horeca, parkeerplaatsen en informatiepunten. De zes worden Parels aan het Snoer genoemd. Staatsbosbeheer richt gebied opnieuw in, nieuwbouw restaurant buitendijks O©©©©© I©©© r p l[wcacï>j| ©O© 6 Uitzicht en informatiepunt De Prunjehil Gewonden bij ongeluk op ass Vaste dub hotelgasten gaat elk jaar Calenta maandag 28 juni 2010 NATUUR TOERISME opent Staatsbosbeheer de 'Duinen van Schouwen' aan de Bosweg in Westen- schouwen. Dat is de eerste van zes parels aan de Oosterschelde. Die dag wordt ook Prunjehil, het uitkijkpunt op de voormalige vuilstort geopend. door Ton van den Nouweland Deze zomer wordt er al voorzichtig mee begonnen. Het ge bied Schelphoek aan de Oosterschelde ter hoogte van Serooskerke wordt op nieuw ingericht. Opvallende on derdelen zijn een uitkijktoren op de caisson in het natuurgebied, een wandelboulevard langs het wa ter en de nieuwbouw van restau rant De Schelphoek buitendijks. „De Schelphoek wordt een van de parels aan het snoer langs de Oos terschelde," legt Margreet Bos- land van restaurant De Schelp hoek uit. „De Dienst Landelijk Ge bied heeft hiervoor een plan ge maakt en daar passen wij niet in. Wij moeten, als we door willen gaan, verhuizen naar de andere kant van de dijk. Voor de kinderen willen we het bedrijf doorzetten en ik heb altijd al gevonden dat we, net als De Heerenkeet, beter buitendijks kunnen zitten." Na de nieuwbouw, die tussen nu en vijf jaar moet plaatsvinden, houdt het restaurant verbinding met de N57. Bosland: „Misschien komt er nog een hotel bij. Ik weet nog niet wel ke kant het op gaat." Staatsbosbeheer weet dat ook nog niet precies, maar heeft al wel een concept-plan. Daarin krijgt het fietspad naar Burgh-Haamstede een aftakking die langs het water voert. Het bestaande buitendijkse voetpad wordt opgeleukt tot wan delboulevard. Het rommeltje bij de trailerhelling en de loswal krijgt ook een opfrisbeurt. De hel ling wordt opnieuw ingericht als parkeerterrein, waarbij de helling- functie behouden blijft. Er komt ook een informatiepunt, waarmee de helling het centrum van De Schelphoek wordt. De loswal wordt ingericht met betonnen picknick- en barbecuemeubilair. De caisson op het land tenslotte, wordt voorzien van een houten uitkijktoren. Maar het is allemaal nog in de conceptfase," zegt dis trictshoofd Kees de Lan ge. „Tijdens een informatieavond bleek dat sommigen de oversteek van het fietspad, die nu tegenover de ffiettent ligt, een kruising ver derop willen hebben. Dan kun je vanuit Serooskerke sneller overste ken en rijd je door het bos. Een an dere suggestie was het parkeerter rein op de trailerhelling niet in de lengte, maar dwars aan te leggen. Dan kun je vanuit de auto op de Oosterschelde kijken." Aan fietspad en helling begint Staatsbosbeheer deze zomer. Wan delboulevard en uitkijktoren staan voor 2011 op het programma. Het Groene Duin Burghsiuis ONatuurinformatiepunt in de I Restaurant 't Oliegeultje excursieschuur Boswachterii I v excursieschuur Boswachterij O Wandelroutes Tegelpad ©Invalidentoilet bij pariteer plaats en excursieschuur Boswachterij Uitkijktoren O Expositie Natuurmonu menten in de Plompe Toren ©Natuurvaartochten fietsveer naar Zierikzee Zierikzee O Diverse eet-en drinkgëlegenheden O Verschillende stadswandelingen ©Natuurvaartochten en fietsveer OMonumentenstad met musea, historische haven, zeilvloot, jachthaven, mosselschepen enz. Schelphoek Q Restaurant De Schelphoek O Wandelroute Restaurant De Heerenkeet O Wandelroute Expositie over de omgeving in Het Weeghuisje Krekengebied Ouwerkerk 0 Restaurant De Vierbannen O Wandelroutes Watersnoodmuseum infopunt NP Oosterschelde Museumglooiing fietsknooppunt 1 boothelling visplek duiklocatie zwemwater mtb-route ruiterroute menroute speelveld Q camping Q informatiepunt O tip 0 Rolant Quist bron Staatsbosbeheer arnemuiden - Op de A58 tussen ten, komend vanuit Bergen op Arnemuiden en Lewedorp raakten Zoom, over de linkervangrail zaterdagochtend twee personen ge- schoot. De twee inzittenden zijn wond toen de auto waarin ze za- naar het ziekenhuis gebracht. Remeha De nieuwe Remeha Calenta is de meest doordachte CV-ketel ooit Hypermodem, betrouwbaar en uiterst onderhoudsarm. Samen metdeCelcia 15 kamerthermostaat biedt de Calenta bovendien onbetwist het hoogste rendement in zijn klasse. Dat noemen wij 'een winnende combinatie'. Op voorwaarde dat alle leidingen binnen I m van de Ie plaatsen HR combi zitten en ei een geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. Amesteinweg 36,4338 PD MiddelburgT (0118)415060 F (0118)419707 E info@abimiddelburg.con CR remeha www.remeha.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Vijfjaar geleden zoch ten we een hotelletje in de buurt van de Brouwersdam. We vielen met de neus in de boter. We had den niet verwacht dat de andere gasten én de hoteleigenaren ook mee naar Concert at Sea zouden gaan", vertelt de 25-jarige Ingeborg van Trooijen uit Utrecht. Sindsdien spreekt een groep van een kleine dertig festivalgangers uit alle delen van het land elk jaar afin hotel Zierikzee aan de Drieko ningenlaan. Rinus Reuvekamp, die tot voor kort in het hotel werkte, komt er speciaal voor terug uit zijn nieuwe woonplaats Breda: „We gaan met de hele groep 's morgens naar Con cert at Sea, het hotel gaat op slot en 's avonds komen we met z'n allen in taxibusjes terug." „En op zaterdag drinken we dan nog wat in de hotelbar. Afgelopen nacht waren we om half twee terug en hebben nog wat nagepraat," vult Van Trooijen aan. De groep wisselt beperkt van sa menstelling. Dit jaar zegde een stel af en kwamen er twee nieuwe bij. „De kinderen kunnen mee en dat is het belangrijkste," roept Breda- naar Maurice Lourens vanuit de hal, waar hij met koffers sjouwt. Hoteleigenaresse Mariska van de Tonnekreek maakte er een arrange- mentje van: overnachtingen, ont bijt en vervoer. Van Trooijen: „In die opzet delen we alleen het ver voer en kan iedereen op de Brou wersdam zijn eigen weg gaan. Maar in de praktijk zitten we alle maal midden op het veld, vlak voor de geluidstoren. Eerste rang, maar niet zo dichtbij dat de kinde ren geplet worden." Hoewel ze allemaal een tikkeltje zijn verbrand, is de groep enthou siast over het festival. „Kane was heel leuk en BI of is eigenlijk altijd leuk." „En die band waarbij ieder een met bier gooide", roept Quin- ten (13). „Rowwen Hèze was ook leuk." De drie jongens hebben - naar eigen zeggen - voor 120 euro aan consumptiemunten verdiend door het ophalen van lege bekers. Als afscheid vlogen gisterochtend in hotel Zierikzee de bedankjes en klapzoenen over en weer. De reser vering voor het laatste weekend van juni 2011 staat genoteerd. De trailerhelling in de Schelphoek wordt opnieuw ingericht met een hoek wordt door Staatsbosbeheer aangepakt. De helling is straks het centrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34