Geweld in natuurgebied neemt toe PZC t Jetlag Drukte zonder files of ongevallen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 HANDHAVING Dubbele bemanning en betere bewapening bij surveillances Grevelingen 20 en 21 Waterjump krijgt Tour de France-jasje Snacks en drank weg bij inbraak horeca Politie pakt drie lastige leren op almanak NOORDWELLE - Fietsers, wachtende buspassa giers en auto's in één beeld. Tussen Noordwel- le en Renesse lag zaterdag een tijdelijke par keerplaats waar automobilisten en hun passa giers konden overstappen op een bus naar Concert at Sea. Afgelopen weekeinde was het met festivalgangers en badgasten druk op Schouwen-Duiveland. De politie Zeeland is te vreden over de verkeersafwikkeling. Tussen Nieuwerkerk en Zierikzee werd zaterdagmid dag langzaam gereden, maar het verkeer liep nergens vast en ongelukken deden zich niet voor. Ook komend weekeinde wordt het druk met zaterdagochtend de doorkomst van de Tour de Rotterdam en zondagmiddag de Tour de France. foto Dirk-Jan Cjeitema door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Betere bewape ning en dubbele bemanning bij al le diensten lijken onvermijdelijk om de veiligheid van toezichthou ders in de natuur te waarborgen. Dat meldt het Grevelingenschap in zijn jaarverslag van 2009. Doordat de politie zich steeds meer terugtrekt uit de recreatiege bieden, wordt van toezichthou ders vaker verwacht dat ze de za ken zelfstandig oplossen. Ook duurt het langer voordat politieas- sistentie aanwezig is. Groenvoorziening Zuid-Holland (GZH) is in opdracht van het Gre velingenschap belast met handha ving in het Grevelingengebied. Als reden voor meer meer en beter be wapende surveillance noemt GZH de algemene verharding van de maatschappij. Het risico op escala tie bij handhavend optreden neemt toe. Ook Kees de Lange van Staatsbos beheer constateert verharding: „Wij ervaren dat het in sommige situaties grimmiger wordt." Staats bosbeheer beheert de natuur en de eilandjes in en rond het meer. Op de eilanden is vorig jaar weinig aan de hand geweest, afgezien van het vernielen van het toiletge bouw van de scouting op Dwars in de Weg. In andere natuurgebieden komen boswachters nog wel eens een wietplantage tegen. „Dat zie je vooral in gebieden waar het niet zo opvalt, zoals dicht struweel. Dat is vervelend, want ze kappen bo men, maar we hebben echt de pest in als het gaat om een dum ping van een laboratorium want daar zitten nog wel eens chemicali ën bij." GZH controleert vooral op de dam men en de omliggende terreinen. Daar is vaker wat aan de hand, zo blijkt uit het jaarverslag. Meerma len hebben zich grote groepen straatracers verzameld op de Brou- wersdam. Op de Slikken van Flak- kee was vorig jaar een illegale hou separty en de handhavers werden meerdere keren geconfronteerd met wild- en visstroperij. Wildkamperen blijft een pro bleem. Om hier tegen op te treden moeten de handhavers 's avonds en 's nachts werken. Dergelijke diensten worden uit veiligheids overwegingen met minimaal drie personen uitgevoerd. Hoe GZH de toezichthouders beter gaat bewape nen, is niet bekend. Momenteel zijn ze uitgerust met pepperspray. g -• -- i MM 4 x--- Maandag 28 juni 2010 Staatsbosbeheer richt zes gebiedjes opnieuw in langs Oosterschelde Nederlands Blazers Ensemble opent Muziekfestival Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BROUWERSDAM Morgen, als de rook van Concert at Sea is opgetrokken, beginnen de freestylers van Zeil 8c Surfcentrum Brouwersdam aan de klus hun wa terjump in het geel te verpakken. Dit met het oog op de Tour de Fran ce, die zondag 4 juli over het eiland raast. Die zondag zijn er verschil lende demonstraties van waterski, boards, BMX en body slide vanaf de springschans. De toegang aan de Kabbelaarsbank is gratis. De de mo's beginnen om 14.30 uur. BROUWERSHAVEN Inbrekers zijn er in de nacht van za terdag op zondag vandoor gegaan met meer dan vijftien trays fris en bier en enkele tientallen dozen snacks. Slachtoffer is de uitbater van een horecabedrijf op de hoek van de Kerkweg en de Langendijk in Brouwershaven. Ook werden en kele vlaggenstokken en rolluiken vernield. De daders kwamen het bedrijf binnen door het vernielen van een deur. De schade loopt in de honderden euro's. GOES De politie heeft zaterdagochtend in Goes drie Ieren aangehouden. De mannen hielden zich vervelend op in de binnenstad. Ook veroorzaak ten ze een opstootje bij een café. Aan het bevel om weg te gaan, ga ven ze geen gehoor. Met hulp van een politiehond werden twee Ie ren aangehouden. De derde vond het nodig de hond uit te dagen en wilde zich onttrekken aan zijn aan houding. Na een dosis pepperspray kon ook hij worden aangehouden. Drie weken lang heeft ze genoten van een mooie vakantie in Amerika, die vrouw uit Terneuzen. Trots ver telt ze dan ook tegen een ieder die het horen wil hoe geweldig de rond reis is geweest en hoe mooi het land is met zijn prachtige landschap. Ze geniet nog echt na als ze erover vertelt, want ze is alweer een week thuis. Ook verhaalt de vrouw van een jetlag die ze na haar terugkomst in Nederland had en dat heef; ze als Tip? redactie@pzc.nl minder prettig ervaren. „Wat voel je dan?", vroeg haar schoonzus die niet bekend is met een dergelijke erva ring. „Nou", zei ze, „alles doet dan zeer en het is net of je een finke ka ter hebt, je ligt maar op de bank met hoofdpijn en kan niets onthouden." Het begon eigenlijk al toen we aan kwamen op Schiphol, vervolgde ze, en de douanier aan me vroeg: „Waar komt u vandaan?" en ik antwoord de: „Uit Terneuzen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33