Postbode voorgoed verleden tijd 23 Geslaagde race met zonneboten De Wissel doopt oefenbaby Madelief Porno op Zeelandnet Man steekt duo met stuk glas Keukenbrandje bij Sergio Herman maandag 28 juni 2010 CONCURRENTIESTRIJD TNT ontslaat alle voltijds postbodes om overeind te blijven door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Binnen enkele maan den is de vertrouwde postbode de finitief uit het straatbeeld verdwe nen. Post wordt dan in de sorteer- centra gesorteerd en door TNT bi} een parttime medewerker ge bracht. Die parttimers, veelal huisvrou wen en studenten, bezorgen ver volgens de post in hun eigen wijk. De parttimekrachten mogen overi gens geen aangetekende stukken bestellen. Die worden bezorgd door TNT'ers van de pakketdienst. Postbode Hans Dierickx uit Vlissin- gen trad 33 jaar geleden in dienst bij wat toen nog de PTT heette. „Een PTT'er was een ambtenaar. Dus je denkt, dat zit wel goed, daar kan ik tot mijn pensioen blij ven. Toen kwam die privatise ring." Donderdag werd Dierickx bij de teamchef geroepen. „Overal in het land gebeurde dat. De team chef deelde ons mee dat er vrijdag een brief in de bus zou liggen over ontslagen. Dus het was geen ver rassing toen we zaterdag op het nieuws hoorden dat er zo'n 15.000 uit moeten. In september hoor ik wat het voor mij persoonlijk bete kent. Ik kan het wel raden. Ieder een die een voltijds contract heeft, dat wil zeggen, die boven de 25 uur zit, kan vertrekken. Ik dus ook. Er is geen mogelijkheid om el ders binnen het bedrijf aan het werk te blijven." Diericlcx is nu 55. „Dan nog aan het werk komen... Dat wordt moeilijk." De prijs van postzegels moet om hoog om de huidige dienstverle ning van TNT Post op peil te hou den. Volgens Harry Koorstra, direc teur van TNT Post en lid van de raad van bestuur van TNT, is het onmogelijk om zes keer per week post te bezorgen als de postzegel niet duurder wordt. Koorstra zal dat vandaag (maandag) zeggen in een toelichting op de reorganisa tie. TNT mag zelf de postzegelprijs niet verhogen. Opk kan TNT niet zelf besluiten om het aantal be zorgdagen te verminderen. De prijs van een postzegel wordt vast gesteld door telecomtoezichthou- der Opta en het aantal bezorgda gen is vastgelegd in de Postwet. Concurrenten van TNT mogen wel hun eigen prijzen vaststellen en zelf bepalen hoe vaak zij hun bezorgers door de straat laten lo pen. Bedrijven als Selekt Mail en Sandd hebben drie bezorgdagen. TNT moet van de overheid zes maal per week een postbode door de straat laten lopen. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Veertien teams, waarvan acht Zeeuwse, streden za terdag met elkaar in de Zeeuwse Zonnebootrace. Eerste prijzen wa ren er deze keer voor de Zeeuwen niet weggelegd, maar het mooie weer en de goede prestaties van de schepen maakten het desondanks tot een zeer geslaagd evenement, aldus de organisatie. Veel deelnemers bleven na afloop nog even ontspannen rondhangen bij de Spijkerbrug in Middelburg, waar om 16 uur de prijzen werden uitgereikt. Er werd gevaren in een standaardklasse en een open klas se. De standaardklasse was voor teams van scholen, die de deelna me aan de zonnebootrace gebrui ken als afstudeerproject. Hun bo ten voeren met zonnepanelen die door de organisatie beschikbaar waren gesteld. De uitslag in de standaardklasse was: 1. Een Zonnig Idee (ROC Gouda); 2. Solar Sensations (Cal- vijn College Goes); 3. De Mossels (Scholengemeenschap Schelde- mond in Vlissingen). In de open klasse finishte Delta Lloyd van het team van de TU Delft als eerste, op twee kwam het team van Gowrings Energy - Sun Seeker (Maasdam) en op de derde plaats eindigde het Solarteam Zee vaartschool van het Maritiem Insti tuut De Ruyter in Vlissingen. Alle teamleden kregen een petje uitge reikt als herinnering en per team een certificaat waarin een echte zonnecel verwerkt was. De deelne mers in de open klasse komen op 4 juli uit in de Frisian Solar Chal lenge, het WK voor zonneboten. Rianne op 't Hof met oefenbaby voor wie zij de naam Madelief bedacht. door Ondine van der Vleuten GOES - Op praktijkschool De Wis sel in Goes is de afgelopen week een baby gedoopt: Madelief Madelief is een oefenbaby. Kort ge leden werd die aangeschaft om leerlingen te laten ervaren dat een baby niet alleen maar leuk en lief is, maar voortdurend aandacht en verzorging vraagt. Bij De Wissel wordt elk jaar wel een leerling onbedoeld zwanger, jonge meiden hebben een onrealis tisch en erg romantisch beeld van het moederschap. Gebroken nach ten en voortdurend gehuil komen in dat romantische plaatje niet voor. De oefenbaby zit vol elektronica, waardoor na afloop van een week eindje logeren bij de 'oefenmama' precies kan worden afgelezen wat de leerlinge goed en fout gedaan heeft bij de verzorging. Net als een echte baby moet hij gevoed, ge wiegd en verschoond worden en barst het kindje regelmatig in hui len uit. En net als een echte baby moest de pop natuurlijk een naam hebben. De Wissel schreef een prijsvraag uit onder haar leerlin gen. Rianne op 't Hof bedacht de winnende naam, Madelief Ze won twee bioscoopbonnen en mocht alle klassen rond met be schuit met muisjes. Madelief is de tweede oefenbaby" in Zeeland. Mee, de belangenorga nisatie voor mensen met een be perking, heeft al een jongetje: Mees. www.pzc.nl/tienermoeders RENESSE - Op de Hogezoom in Renesse werd zondagnacht om 2.40 uur een 19-jarige inwoner van Baarle Nassau aangehouden. Hij wordt ervan verdacht even daarvoor in een horecabedrijf een 20-jarige man uit Berkel en Roden rijs en een 18-jarige vrouw uit Leer dam met een stuk glas te hebben gestoken. De 19-jarige is naar To- rentijd gebracht. door Ondine van der vleuten MIDDELBURG - Op Zeelandnet heb ben vrijdagavond omstreeks 21 uur korte tijd pornofoto's gestaan. Verontwaardigde bezoekers van de site maakten de beheerders erop at tent, waarna de site uit de lucht werd gehaald en de foto's verwij derd werden. Rond half tien was de site opgeschoond en weer te be zoeken. Ondanks de korte periode dat de zeer expliciete foto's te zien waren geweest, bleven mensen mailtjes sturen waarin zij zich af vroegen hoe dit had kunnen ge beuren. Ze wezen erop dat hun kinderen met de foto's geconfron teerd hadden kunnen worden. Luppo Huizinga, woordvoerder van Delta, zei gisteren in een reac tie dat hij zich dergelijke reacties goed voor kon stellen. „Ik ga uit zoeken hoe dit kon." door Ondine van der Vleuten SLUIS - In de voorbereidingskeu ken van Oud-Sluis, het restaurant van topkok Sergio Herman in Sluis, heeft zondag rond het mid daguur korte tijd brand gewoed. De brand ontstond in een aan bouw van het achterliggende woonhuis. Op het moment van de brand was niemand aanwezig. Bu ren waarschuwden de brandweer, die uitging van een 'middenbrand' en naar de plaats des onheils reed met twee bluswagens en een hoog werker. Na een minuut of twintig kon het sein 'brand meester' wor den gegeven. De aangrenzende keuken liep rook- en roetschade op, verder was er alleen materiële schade in de aanbouw. Het is nog niet be kend wat de oorzaak van de brand'" is. Het restaurant heeft geen gasten hoeven afzeggen. De voorberei dingskeuken ligt een straat verwij- derd van het restaurant zelf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25