■HM M SI S XbX Cl1 Heli crasht: vier doden PZC WK voetbal 2010 4 en 5 verder O"/ 'in* Wind van zee 25° Stortvloed aan adviezen voor vakantiegangers Tjeenk Willink moet patstelling in formatie doorbreken 7 Uitslagen Uruguay-Zuid-Korea I VS-Ghana Duitsland-Engeland Argentinië-Mexico I Programma vandaag Nederland-Slowakije Brazilië-Chili 16.00 uur 20.30 uur www.pzc.nl/wkvoetbal Zie ook de pagina's: 29 t/m 33 MAANDAG 28 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 148 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN mMR8M8iaiRII lil. De Terneuzense wethouder Cees Liefting volgt geen competities, maar als het Nederlands elftal speelt, moet alles wijken. „Dan wordt de agenda leeggemaakt, spijt me zeer." Van daag staat er bobotie op het menu. „En verder, eerlijk is eerlijk, zitten we lekker aan het bier. Er komen ook mensen uit de buurt, vrienden enzovoorts. We weten precies wie wat drinkt. Die jonge gasten willen op dit moment allemaal Jupiier, die daarboven willen Am- stel, en de oude garde wil Heineken. Goeie actie van Bavaria, maar dat hebben we niet in huis." foto Mark Neelemans Bij Vlissinger Jaap Brandenburg hangt aan de muur het WK-wedstrijdschema en op tafel ligt er nóg een. Op tafel geen bier, maar drop: Brandenburg staat alweer zeven maanden droog. Hij kijkt alle dagen voetbal. „Ik regel de voetbaldagen in het MGB-pand", zegt de ex-verslaafde trots. „MGB staat voor Met Gods Begeleiding, een christelijke hulpverlenings organisatie. Maandag gaan we weer met een grote groep kijken. Dan zorg ik voor bitterbal len en fris. Géén drank! Ik kan prima van 'n WK genieten zonder bier!" foto Mark Neelemans Joey Aertssen, eigenaar van café Jack's in Goes, is een 'geweldige voetballiefhebber'. „Ik heb tot nu toe alles gezien." Zijn café heeft een buitenkantje van gras gekregen en binnen is de vloer met een grasmat belegd. „Net alsof je een biertje drinkt in de arena." En dat bier kan dan, geheel in stijl, een oranje biertje zijn. „Echt oranje, ja. Smaakt een beetje zoe tig." Desnoods kijkt Aertssen alleen ('er zijn wedstrijden waar niet veel volk op afkomt'), maar meestal is hij in het gezelschap van zo'n 25 andere 'kroegkijkers', foto Willem Mieras Tino Stuijts en Tania de Letter uit Zierikzee zijn 'helemaal gek' van voetbal. „Onze achter tuin en voortuin zijn helemaal oranje. We hebben iedere wedstrijd ai gezien, altijd in het oranje gekleed en met vuvuzela's. We toeteren heel de buurt bij elkaar, hartstikke gezel lig." De buren genieten dus sowieso mee, lacht Tania. Binnen wordt met vrienden genoten van oranjetompoucen, koffie, een biertje en wat er verder allemaal nodig is om een feest te maken. „Nederland wordt kampioen, daar gaan we vanuit." foto Dirk-Jan Gjeltema VStBSSHSBttESS ROTTERDAM - Bij een helikopter- crash op de Rotterdamse Maasvlak te zijn gistermiddag vier mensen om het leven gekomen. De slacht offers zijn de piloot, een medewer ker van het Rotterdams Havenbe drijf en twee persfotografen. De enige overlevende van de crash, een AN P-fotograaf, was gistera vond stabiel. Het toestel, een Euro- copter 130 B4, is eigendom van He li Holland, een bedrijf dat opereert vanuit Emmer-Compascuum. pagina 4 en 5: helikoptervlucht eindigt in drama Alle Oranje-voetballers zouden het Wilhelmus mee moeten zingen reageer op www.pzc.ni reacties: 432 Wilders moet kunnen meepraten over nieuw kabinet Mg 71% ■iüim®. oneens j 29% Zeeland: 2, 3,17 tot en met 23 Binnenland: 4 tot en met 7 Buitenland: 8 en 9 Weer: 14 Strips: 15 Televisie: 26 en 27 Sport: 29 tot en met 43 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 11688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1