PZC! i7 Controle Veerse Meer verloopt rustig Visserijdag komt snel op stoom Open dag mission aviation fellowship trekt veel publiek Jetlag 18 en 19 20 en 21 SURVEILLANCETEAM Klein aantal bekeuringen voor vissers en waarschuwingen aan groepen jongeren Twee gewonden bij ongeluk op A58 almanak Maandag 28 juni 2010 Gamen op een verantwoorde manier in Gamehouse Zeeland Nederlands Blazers Ensemble opent Muziekfestival Tip? walcheren@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen VEERE - De surveillances langs en op het Veerse Meer zijn afgelopen weekeinde weer begonnen. Ze ken den een rustig verloop. Er werden twee bekeuringen uitgeschreven voor het niet in bezit hebben van de vereiste papieren om te mogen vissen. De twee bekeuringen waren voor Oekraïens-Duitse sportvissers. Een derde visser werd in de gele- genheid gesteld zijn vispas op een later tijdstip te tonen. Daarnaast werden drie groepen jongeren ver zocht de Grote en Kleine Piet te verlaten, omdat ze daar zaten na zonsondergang. Ook een aantal toeristen met kampeerauto's werd duidelijk gemaakt dat ze elders de nacht moesten doorbrengen. Volgens Peter van Zalen, buitenge woon opsporingsambtenaar (BOA) bij het Waterschap, verliep alles in 'buitengewone gemoede lijkheid'. „Ik had zelfs de indruk dat de kampeerders die we aange sproken hebben, het wel een pret tig idee vonden dat er hier gesur veilleerd wordt." „We hadden vanwege het warme weer veel meer drukte verwacht, maar dat viel erg mee. Om twee uur 's nachts zijn we gestopt om dat het al helemaal stil was. We hebben dit weekeinde trouwens al leen vanaf de weg gecontroleerd en niet op het water." De surveillances in de zomerweek einden zijn in 2003 gestart op ini tiatief van het Waterschap naar aanleiding van klachten over over last rondom het meer. Dat liep uit een van wildkamperen, vernielin gen, vuurtjes stoken en te harde muziek tot drugsdealen op par keerplaatsen. In de loop van de ja ren zijn meer instanties betrokken bij het controles. De overige deel nemers zijn de politie Zeeland, de waterpolitie, Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat en de Federatie Sportvisserij Zuid-West. Het sur veillanceteam kent ieder weekein de een andere samenstelling. Tot half september wordt elk weekein de gecontroleerd en bij evenemen ten kan het team ook op doorde weekse dagen op pad gaan. Van Zalen: „We hebben een paar vaste locaties waar we altijd even gaan kijken. Ieder jaar komen we wel dezelfde overtredingen tegen, zoals auto's die op grasstroken ra cen of wc-gebouwtjes die in brand worden gestoken. Maar we lossen in 90 procent van de gevallen alles op in een goede sfeer." ARNEMUIDEN - De Visserijdag in Ar- nemuiden trok zaterdagochtend gelijk al behoorlijk wat publiek. Ondanks, of misschien dankzij, de warmte had het evenement geen tijd nodig om op stoom te komen. Naast een groot aantal kraampjes in het centrum, waren er veel acti viteiten voor de bezoekers. Zo kon den geïnteresseerden in de geschie denis van Arnemuiden terecht in Museum 't Staduys en 't Uusje van Eine en de historische scheeps werf Meerman. Dat was tevens het vertrekpunt voor rondvaarten met veerschouw Elisabeth uit 1907. Lief hebbers van gerookte paling kon den hun hart ophalen bij palingro ker Jan de Koning uit Bruinisse. Zijn waar vond dan ook gretig af trek, hoewel hij wel spijtig consta teerde dat de belangstelling voor gerookte paling de laatste tijd te rugloopt: „Het is een luxe product geworden, jammer hoor." De da mes Janny Schroevers en Tonnie Kusse, gekleed in Arnemuidse dracht, pelden tussen half elf en twee uur zo'n 20 kilo garnalen, ter wijl echtgenoot Lieven Kusse aan dezelfde tafel onverstoorbaar zijn netten boette. Ringrijdersvereni- ging In Galop hield eveneens wed strijden. De dag werd verder ge vuld met onder meer muziek, pop pentheater, en klederdrachtshows. ARNEMUIDEN De Mission Aviation Fellowship (MAF) kijkt tevreden terug op de open dag zaterdag op vliegveld Midden Zeeland in Arnemuiden. Volgens Mark-Jan Bremer van MAF kwam er zo'n 500 man publiek. Dat kreeg onder meer een demon stratievlucht met het Kodiakvlieg- tuig te zien. Piloot Harry Berghuis maakte daarnaast nog drie rond vluchten met het toestel. Bremer: „Midden-Zeeland was voor ons een logische keuze omdat een aantal gezinnen dat voor hulp organisaties is uitgezonden uit Zee land komt." MAF ondersteunt hulporganisaties in afgelegen, moeilijk bereikbare gebieden met onder meer vliegtui gen als de Kodiak. Dat toestel kan overal ter wereld op korte en onver harde landingsbanen landen. ARNEMUIDEN Op de A58 bij Arnemuiden raakten zaterdagochtend twee personen ge wond bij een ongeval met een per sonenwagen. Rond 6.40 uur vloog de auto, bestuurd door een 25-jari ge Vlissingse met haar 23-jarige vriend naast haar, door nog onbe kende oorzaak over de linkervang rail en kwam in de middenberm tot stilstand. Beiden zijn naar het ziekenhuis gebracht. Door het on geluk was tijdelijk alleen de vlucht strook van de zuidbaan bruikbaar. Drie weken lang heeft: ze genoten van een mooie vakantie in Amerika, die vrouw uit Terneuzen. Trots ver telt ze dan ook tegen een ieder die het horen wil hoe geweldig de rond reis is geweest en hoe mooi het land is met zijn prachtige landschap. Ze geniet nog echt na als ze erover vertelt, want ze is alweer een week thuis. Ook verhaalt de vrouw van een jetlag die ze na haar terugkomst in Nederland had en dat heeft ze als Tip? redactie@pzc.nl minder prettig ervaren. „Wat voel je dan?", vroeg haar schoonzus die niet bekend is met een dergelijke erva ring. „Nou", zei ze, „alles doet dan zeer en het is net ofje een flinke ka ter hebt, je ligt maar op de bank met hoofdpijn en kan niets onthouden." Het begon eigenlijk al toen we aan kwamen op Schiphol, vervolgde ze, en de douanier aan me vroeg: „Waar komt u vandaan?" en ik antwoord de: „Uit Terneuzen." Tijdens de Visserijdag in Arnemuiden pelden de dames Schroevers en Kusse op hun gemakje twintig kilo garnalen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19