Dochter scoort in strijd om miljarden 81 buitenland Vaticaan 'verbijsterd' over Belgische politie Chinezen veroveren Europa Meer beveiliging toeristische plekken Duits hof: euthanasie niet altijd strafbaar Zwitser veroordeeld tot stokslagen BETTENCOURT Franse soap rond fortuin L'Oreal Massale herdenking zaterdag 26 juni 2010 ISTANBUL In toeristische gebieden in Turkije worden extra veiligheidsmaatrege len genomen tegen terroristische aanslagen door de Koerdische af scheidingsbeweging PKK, zo meld den Turkse media gisteren. Welke maatregelen precies worden getrof fen, is onbekend. De maatregelen worden verscherpt nadat bij een aanslag op een bus met militair per soneel zes mensen omkwamen. KARLSRUHE Het Duitse Bundesgericht (BGH) heeft gisteren bepaald dat het afbre ken van levensverlengende behan delingen niet langer strafbaar is als dat de duidelijke wens van de pa tiënt is. Met deze uitspraak werd gisteren ook de Duitse advocaat vrijgesproken die zijn cliënte had aangeraden de slang van de beade ming van haar moeder door te snij den. SINGAPORE In Singapore is een 32-jarige Zwit- ser veroordeeld tot drie stokslagen en vijf maanden celstraf voor het spuiten van graffiti op een metro wagon. Op vandalisme staat in Sin gapore een boete van omgerekend 839 euro of maximaal drie jaar cel straf, plus drie tot acht stokslagen. De steenrijke Liliane Betten- court schenkt een miljard aan een fotograaf. Haar dochter vermoedt oplich ting en is naar de rechter ge stapt. door onze correspondent Cees van Zweeden De Franse fotograaf Francois-Mar ie Banier charmeerde Salvador Dali, Yves Saint-Lau rent en - recenter - Johnny Depp. Nu moet hij proberen de rechter te charmeren. Banier wordt ervan beschuldigd Li- liane Bettencourt, een van de rijk ste vrouwen ter wereld, een mil jard euro te hebben afgetroggeld. Hij zou de fragiliteit van Betten court (87), die een kwart eeuw ouder is, hebben misbruikt. De rechtszaak is aangespannen door de dochter van de miljardair. Fran^oise Bettencourt-Meyers meent dat haar bejaarde moeder niet langer mentaal in staat is het familiefortuin te beheren. Dat for tuin, geschat op tien miljard euro, erfde Bettencourt van haar vader, de stichter van L'Oréal. De oude Bettencourt zit evenals haar dochter nog steeds in de raad van bestuur van het Franse luxe imperium. Ze wonen ook in de zelfde Parijse buurt. Maar dochter en moeder spreken al jaren alleen nog tot elkaar via de kranten. Dochter in tijdschrift Le Point: 'Het doel van Banier is duidelijk: mijn moeder losweken uit de fami lie en van haar profiteren. Ik zal dat niet toestaan'. Moeder in week blad Le Journal du Dimanche: 'Ze was altijd al een koud kind'. Elk van beide partijen heeft de bes te adviseurs ingehuurd. De moe der heeft Florence Woerth, vrouw van de minister van Sociale Zaken, die het vermogen van tien miljard beheert. Maar de dochter is het ge wiekst. Drie jaar geleden contrac teerde ze eerst buiten medeweten van haar moeder de advocaat van L'Oréal. Didier Martin ontbood werknemers van Bettencourt en dwong hen om een verklaring te tekenen dat de oude vrouw in de macht van de fotograaf was. De dochter huurde ook haar moe ders werkster in om afluisterappa ratuur tussen de kaviaar te verstop pen. Het hoogverraad kwam deze week aan het licht toen belastende citaten van Bettencourt in Le Point verschenen. Een van de cita ten: 'Franqois-Marie is iemand van wie ik erg veel houd. Hij is erg in telligent en niet banaal. Maar het is iemand die je fataal wordt'. Dat was 1-0 voor de dochter en slechts een begin van een doelpun- tenfestijn. In de afgeluisterde ge sprekken kwam ook de naam van Florence Woerth naar boven. Zij had een deel van het vermogen van Bettencourt in Zwitserland in veiligheid gebracht, buiten het be reik van de Franse fiscus. Een pijn lijke onthulling over een vrouw wier man tot voor kort als minis ter van Begrotingszaken belasting ontduikers de oorlog had ver klaard. Liliane Bettencourt houdt vol niet te zijn gemanipuleerd door de charmante Banier. PYONGYANG - Noord-Koreanen her denken tijdens een massabijeen komst het uitbreken van de oorlog op het Koreaanse schiereiland, zes tig jaar geleden. Ook in Zuid-Korea BRUSSEL - Het Vaticaan heeft ver bijsterd en woedend gereageerd op een onderzoek van de Belgische politie naar seksueel misbruik door priesters, waarbij onder meer een graf van een aartsbisschop werd geopend. De Belgische am bassadeur bij het Vaticaan is op het matje geroepen. Het Vaticaan liet weten dat ieder misbruik van minderjarigen door leden van de kerk veroordeeld moet worden, maar voegde eraan toe 'woedend te zijn over de schen ding van de graven'. Donderdag viel de politie het huis en het voormalige kantoor van de voormalige Belgische aartsbis schop Godfried Danneels binnen. Volgens de Vlaamse publieke om roep VRT zou dat zijn gebeurd na een tip van een hoge kerkelijke functionaris. Onder meer documenten en een computer werden meegenomen. De politie liet niet weten of Dan neels wordt verdacht van misbruik of dat hij beschikte over documen ten die tot vervolging van anderen kunnen leiden. In de Romboutskathedraal werd het graf van de in 1926 overleden kardinaal Mercier opengebroken. Justitie had geen aanwijzing dat daar iets verstopt zou zijn. De on derzoekers neusden in de kathe draal rond omdat er zich bezwa rende documenten zouden bevin den, zo meldde justitie. Toen een onderhoudswerker ver telde dat recent werken aan de graftombe waren uitgevoerd, werd besloten die open te breken. Er werd niets gevonden. In het bis schoppelijk paleis werden gaten in muren geboord, om eventuele hol tes te vinden. Ook dat leverde niets op. Aartsbisschop André Léonard zei te begrijpen dat het gerecht zijn werk moet doen, maar hekelde de inval bij de vertrouwenscommissie en het openbreken van de graftom be. „Dat is meer iets voor de Da Vinci Code", verwees hij naar de beroemde thriller. Justitie nam bij de vertrouwens commissie die onderzoek doet naar het misbruik dossiers in be slag. De inval in het bisschoppelijk paleis, de woning van kardinaal Danneels en de Romboutskathe draal, alle in Mechelen, heeft voor veel beroering gezorgd. Volgens Leonard zal het meenemen van die vertrouwelijke dossiers met honderden meldingen van mis bruik het werk van de commissie onmogelijk maken. Die heeft slachtoffers strikte geheimhouding beloofd. Velen wilden hun geval wel melden, maar drongen ook aan op het niet vervolgen van de daders. Volgens voorzitter Peter Adriaenssens van de commissie hebben veel slachtoffers niet eens hun eigen familie ingelicht, en zijn zij nu doodsbang dat hun zaak pu bliek wordt. Het parket voerde de invallen uit zonder dat de onderzoeksrechter die contactpersoon is tussen justi tie en de commissie, was ingelicht. De Belgische justitie beloofde giste ren de privacy te beschermen van de slachtoffers, maar zei wel te moeten optreden als het in de dos siers op strafbare feiten stuit. door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - Een gekkenhuis, noemt Qin Yan het. Als assistent-manager van reisbureau Spring Travel in Sjanghai ziet zij hoe binnen een week alle plaatsen op een Euro pa-trip zijn verkocht. „Echt bela chelijk hoe verliefd Chinezen zijn geraakt op Europa." Belangrijkste reden? „De euro, die nogal zwak is", zegt Qin lachend. De Chinezen gaan vooral om te winkelen. „Bekende merken zijn zeker 30 procent goedkoper in Eu ropa. De reiskosten nemen klan ten op de koop toe." Ctrip, de grootste reiswebsite van China, meldt dat het aantal boekin gen voor vakanties naar Europa de ze zomer is verdubbeld. Het groot ste reisbureau, CYTS, zag de reser veringen voor juni tot en met sep tember met een derde stijgen ten opzichte van vorig jaar. Volgens de reisbranche zijn vorig jaar 42,2 miljoen Chinezen op een buitenlandse vakantie geweest. Dat buitenland speelt gretig in op die reislust. Franse warenhuizen hebben hun producten ook in het Chinees geprijsd. In Zwitserland krijgen Chinezen 50 procent kor ting op een treinreis. Nederland blijft wat achter. „Ne derland richt de promotie meer op reisagenten. Gewone Chinezen weten niet wat ze moeten doen tij dens een Nederlandse vakantie", zegt een reisbureaumanager. SRC-CULTUURVAKANTIES.NL Boek t/m 1 juli uit onze selectie: Noord-Duitsiand - Steden aan het water 6 dagen van 5G3,- voor 449,- GEGARANDEERD vertrek 22 aug De Engelse Zuidkust *)- 8 dagen van CS5 ,- voor 819,- Vertrek 6 en 13 sept Schilderachtig Zuid-Frankrijk 8 dagen Vertrek 4 sept van 1023',- voor 949,- Vertrek 18 sept van 338,- voor 898,- Umbrië 8 dagen van 313,- voor 739,- Vertrek 1 en 15 sept De Maltese Erfenis 8 dagen van 719,- voor 649,- GEGARANDEERD vertrek 27 aug en 10 sept Meer WK-kortingen? Kijk op: www.src-cultuurvakanties.nl/wk Onze reizen zijn inclusief: vlucht luchthavenbelasting en heffingen HP excursies Nederlandssprekende reisleider 050 - 3 123 123

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8