zeeland 29 je langs de soldaten Opleidingen bsi lj jé ui voor Bio Base opruiming Kapotte klimaatinstallatie in KCC leidt tot onbegrip in Sluise raad Nieuwe pas aan huis in Sluise zorgcentra PVV zoekt nieuw talent! www.pw.nl ONDERWIJS Begin bouw trainingscentrum Sluis krijgt miljoenen van Rijk en provincie voor aanpak van krimp Naar buiten! Verwelkom de zon! met heel veel keus lange vorststraat - goes zaterdag 26 juni 2010 OOSTBURG - Inwoners van zorgcen tra in de gemeente Sluis kunnen komende week thuis een nieuw le gitimatiebewijs aanvragen. Ook ze ventigplussers uit de plaats waar het centrum staat, zijn welkom. Gemeentemedewerkers zijn maan dag in Emmaus, IJzendijke (14-16 uur), dinsdag in Rozenoord, Sluis (14-16 uur), woensdag in Coensdi- ke, Aardenburg (14-16 uur) en don derdag in de Hooge Platen, Bres- kens (13.30-16 uur). Wie een nieu we pas nodig heeft, is al schrifte lijk ingelicht. Aanvragers dienen de oude pas, een pasfoto en con tant geld mee te nemen. De pas sen kunnen over één of twee we ken ter plaatse worden opgehaald. PARTIJ VOOR DE VRIJHEID De Partij voor de Vrijheid is op zoek naar kandidaten voor de Provinciale Staten en de Eerste Kamer. Z door Martijn de Koning OOSTBURG - Een half jaar na de opening van het Klanten Contact Centrum (KCC) in Oostburg blijkt de klimaatregelingsinstallatie met cv-ketel kapot. Volgens het college van de gemeente Sluis moet het apparaat worden vervangen. On voorziene kosten: 400.000 euro. Het KCC is de plaats waar alle klanten en gasten van de gemeen te zich in eerste instantie melden en zo veel mogelijk aan één loket worden geholpen. Het is gevestigd in het voormalige pand van de Ra bobank aan de Nieuwstraat. Leden van de gemeenteraad toon den zich donderdagavond ver baasd over de voorgenomen ver vanging, die vermeld staat in de ka dernota. Zeker omdat in diezelfde nota tal van pijnlijke bezuinigings maatregelen worden voorgesteld. „Het personeel van de Rabobank heeft daar vijftien jaar zonder pro blemen gezeten", zei Ineke Mulder (Lijst Babijn). „Is vervanging dan nu op stel en sprong nodig?" Ri- nus de Lijser (PvdA) zei niet te be grijpen dat er bij de aankoop van het gebouw geen taxatierapport is opgemaakt. „Ik heb van deze en ge ne begrepen dat de aankoop des tijds inderdaad nogal snel is ge gaan", reageerde Conny Almekin- ders, destijds nog geen wethouder. Volgens Almekinders klagen werk nemers van de gemeente over de omstandigheden. Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebelang) pleitte ervoor de koop nog even uit te stel len. „Bijna iedereen moet inleve ren. Dus kunnen we ook het perso neel van de gemeente best vragen een stapje terug te doen." De gemeenteraad beslist 15 juli over de kadernota. door Martijn de Koning SLUIS - De 'krimppot' van de ge meente Sluis loopt aardig op. Meld de Sluis vorige week al dat het an derhalf miljoen euro subsidie krijgt van het Rijk, daar komt nu nog eens drie miljoen euro boven op van Rijk en provincie. Het Rijk besloot onlangs de ver deelsleutel voor uitkeringen via het Gemeentefonds te herzien. Plattelandsgemeenten krijgen vol gend jaar alsnog wat meer, stedelij ke gemeenten minder. Dat levert Sluis anderhalf miljoen op. Daar naast krijgt Sluis zo'n zelfde be drag omdat ze door het Rijk nu of ficieel gezien wordt als 'krimpge- meente'. Aan die voorwaarde vol doet een gemeente als zowel het aantal inwoners als het aantal huis houdens daalt. Het Rijk had eerst Zeeuws-Vlaanderen als geheel on derzocht en kwam tot de conclu sie dat de regio niet aan de eisen voldeed. Lobbywerk van Sluis zorg de ervoor dat de criteria later per gemeente werden bekeken. Sluis krijgt daardoor alsnog geld. Verder brengt ook de provincie anderhalf miljoen euro in en leveren Rijk en provincie 'manuren'. Met het geld wordt in elk geval een project in Oostburg op het ge bied van woningmarktsanering be kostigd. Het college wil daar ver der nog niks over vertellen. ten). Naast het trainingscentrum in Terneuzen beschikt Bio Base Eu rope straks over een onderzoeks centrum in de oude brandweerka zerne van Gent, pal ten zuiden van de Moervaart. In het onder zoekscentrum kunnen bedrijven en kennisinstellingen een brede va riëteit van biogebaseerde proces sen testen en optimaliseren. De Grensregio Vlaanderen-Neder- land stelde twee jaar geleden een recordbedrag van 22 miljoen euro beschikbaar voor de financiering van het project. 'Brussel' verbond aan de subsidie aanvankelijk de voorwaarde dat het trainingscen trum op 1 januari 2011 in gebruik moest worden genomen, maar die termijn is nu met een halfjaar ver lengd. De WBU zet in de Koegorspolder een zogenoemd 'passief utiliteitsge bouw'" neer. Het wil zeggen dat 'passieve' energie van de zon en restwarmte optimaal worden be nut, zodat het gebruik van energie voor bijvoorbeeld de verwarming uiterst beperkt blijft. Er worden zonnepanelen én een windmolen op en bij het gebouw geplaatst. Deze nietsvermoedende vrouw moest zich identificeren tijdens de oefening. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Walcherse Bouw Unie (WBU) start over enkele we ken met de bouw van een trai ningscentrum van Bio Base Euro pe in Terneuzen. Het centrum ver rijst aan de rand van de Koegors polder in Terneuzen-zuid. Opdrachtgevers zijn de participan ten in het grensoverschrijdende bioproject, de gemeente Terneu zen, havenschap Zeeland Seaports en de Universiteit van Gent. De WBU verwacht dat het trai nings- en opleidingscentrum over een jaar in gebruik kan worden ge nomen. In het centrum worden straks pro cesoperators, onderhoudstechnici en technische mensen afkomstig uit het hoger onderwijs (hbo en wo), opgeleid voor het werken in biogebaseerde bedrijven. Het grensoverschrijdende samen werkingsproject, waarin het Bio- park Terneuzen en Ghent Bio-Energy Valley zijn gekoppeld, richt zich op de biogebaseerde pro ductie van de 'tweede en derde ge neratie' (organische restproduc- foto Peter Nicolai NoensBV Meekrapwég 26 Axel T 0115 56 22 38 80 jaar ervaring in Zeeuws-Vlaanderc Kom eens Langs in onze vernieuwde showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Rolluiken Zonneschermen Garagedeuren Veranda's Ramen Deuren Voor meër informatie, kijk pp- www.noens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81